Blaz Jarc (Team NetApp Endura) został zwycięzcą GP Stad Zottegem. Drugie miejsce wywalczył Boris Dron (Wallonie – Bruxelles), a trzeci był Wouter Mol (Vacansoleil – DCM).
78. edycja belgijskiego klasyku liczyła prawie 182 km i prowadziła tradycyjnie po bardzo pagórkowatym terenie. Po kilku atakach, większa grupka harcowników utworzyła się w połowie etapu. Uciekający kolarze systematycznie powiększali przewagę i 25 km przed metą sędziowie zdecydowali, że peleton mający dużą stratę został zdjęty z trasy.
Najwięcej sił i sprytu wykazał Blaz Jarc (Team NetApp Endura), dla którego to pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Pięć sekund do zwycięzcy stracił Boris Dron (Wallonie – Bruxelles),a kolejne dwie Wouter Mol (Vacansoleil – DCM).
Wyniki:
1 JARC Blaz Team NetApp Endura 80 75 4:05:16
2 DRON Boris Wallonie – Bruxelles 56 55 0:05
3 MOL Wouter Vacansoleil – DCM 32 40 0:07
4 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen Baloise 24 32 ,,
5 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 20 28 ,,
6 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 16 24 ,,
7 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team 12 20 ,,
8 VAN DIJK Stefan Accent.jobs Wanty 8 18 ,,
9 SCHMEISER Jonas Team NSP – Ghost 7 16 ,,
10 KLUGE Roger Team NetApp Endura 6 14 ,,
11 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam 5 12 ,,
12 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony 3 10 ,,
13 VAN EMPEL Etienne Rabobank Development Team 8 ,,
14 NICOLSON Michael Doltcini Flanders 7 ,,
15 VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam 6 ,,
16 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks 5 ,,
17 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 4 ,,
18 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 3 0:16
19 SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost 2 0:18
20 BARBE Koen Crelan-Euphony 1 1:51
21 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 2:03
22 MATZKA Ralf Team NetApp Endura 2:05
23 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,
24 VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team ,,
25 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs Wanty ,,
26 GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks 2:11
27 SEGERS Joren Team 3M 3:08
28 YDENS Andrew T.Palm – Pôle Continental Wallon 9:04
29 DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch ,,
DNF OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF BOEVE Mats Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF REUS Kai Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF AMORISON Frédéric Crelan-Euphony –
DNF DECHESNE Julien T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF BARATTO Jonathan T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF BOVENHUIS Jasper Rabobank Development Team –
DNF HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks –
DNF STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles –
DNF FUCHS Sergej Team NSP – Ghost –
DNF BURTON Jeremy Verandas Willems –
DNF BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles –
DNF CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles –
DNF DE WITTE Jonathan Wallonie – Bruxelles –
DNF DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles –
DNF DUFRASNE Jonathan Wallonie – Bruxelles –
DNF EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles –
DNF CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems –
DNF GOOLAERTS Michael Verandas Willems –
DNF MERTZ Nicolas Verandas Willems –
DNF PARDINI Olivier Verandas Willems –
DNF BORCY Quentin Verandas Willems –
DNF THOMé Kevin Verandas Willems –
DNF VANDYCK Niels Verandas Willems –
DNF ELPERS Elroy To Win – Josan Cycling Team –
DNF VAN DE WAETER Sean To Win – Josan Cycling Team –
DNF SCHILS Dominic To Win – Josan Cycling Team –
DNF OP HET EYNDE Thomas To Win – Josan Cycling Team –
DNF DE ROOZE Niels To Win – Josan Cycling Team –
DNF DE GANS Joop Team 3M –
DNF HAVERALS Lars To Win – Josan Cycling Team –
DNF VINGERLING Michael Team 3M –
DNF VENNEMAN Robin To Win – Josan Cycling Team –
DNF SCHWEIZER Michael Team NSP – Ghost –
DNF FORBERGER Sven Team NSP – Ghost –
DNF FORKE Sebastian Team NSP – Ghost –
DNF HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team –
DNF THöMEL Tino Team NSP – Ghost –
DNF HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost –
DNF DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch –
DNF KAUPAS Vytautas Team Differdange – Losch –
DNF MILAN JIMENEZ Diego Team Differdange – Losch –
DNF STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal –
DNF MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal –
DNF LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal –
DNF KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal –
DNF GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal –
DNF BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal –
DNF ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal –
DNF AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal –
DNF ZAVALA Brandon Start-Trigon Cycling Team –
DNF VANGHELUWE Robbe Start-Trigon Cycling Team –
DNF ZUGASTI Ibon Start-Trigon Cycling Team –
DNF SARMIENTO PACHECO Johnatan Start-Trigon Cycling Team –
DNF ORTEGA Efrún Start-Trigon Cycling Team –
DNF FRAZER Mauricio Start-Trigon Cycling Team –
DNF DE DECKER Bjorn Start-Trigon Cycling Team –
DNF CASENY Ruben Start-Trigon Cycling Team –
DNF VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team –
DNF VAN DONGEN Ricardo Rabobank Development Team –
DNF TUSVELD Martijn Rabobank Development Team –
DNF BURKHARDT Holger Nutrixxion ABUS –
DNF WIPPERT Wouter Team 3M –
DNF KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS –
DNF SCHMITT Alex Nutrixxion ABUS –
DNF SYDLIK Benjamin Nutrixxion ABUS –
DNF WALSLEBEN Max Nutrixxion ABUS –
DNF GROEN Dex Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF LINDEMAN Adrie Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam –
DNF BIBBY Ian Madison Genesis –
DNF DOWNING Dean Madison Genesis –
DNF HOLOHAN Liam Madison Genesis –
DNF JELFS Dominic Madison Genesis –
DNF PETERS Alex Madison Genesis –
DNF PULLAR Jack Madison Genesis –
DNF TENNANT Andrew Madison Genesis –
DNF TOWNSHEND Brennan Madison Genesis –
DNF VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team –
DNF STROETINGA Wim Koga Cycling Team –
DNF HAAN Wouter Koga Cycling Team –
DNF VIERBERGEN Lars Koga Cycling Team –
DNF BOTMAN Wim Koga Cycling Team –
DNF KUIPER Bouke Koga Cycling Team –
DNF ATZORI Umberto Koga Cycling Team –
DNF SUAREZ MARTINEZ Kevin Doltcini Flanders –
DNF NOLTEN Bram Doltcini Flanders –
DNF JORY Chris Doltcini Flanders –
DNF GOUGH Fraser Doltcini Flanders –
DNF GARDEYN Gorik Doltcini Flanders –
DNF CARDOEN Henryk Doltcini Flanders –
DNF VAN DE KERKHOVE Brent Colba – Superano Ham –
DNF VANDEN HEEDE Matthias Colba – Superano Ham –
DNF DE LAETER Saimen Colba – Superano Ham –
DNF VAN CALDENBORGH Rick Doltcini Flanders –
DNF BREYNE Jonathan Crelan-Euphony –
DNF SCHILLINGER Andreas Team NetApp Endura –
DNF WETTERHALL Alexander Team NetApp Endura –
DNF DOWNING Russell Team NetApp Endura –
DNF SCHWARZMANN Michael Team NetApp Endura –
DNF BENEDETTI Cesare Team NetApp Endura –
DNF DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF CORNU Dominique Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen Baloise –
DNF ARCHBOLD Shane An Post – Chainreaction –
DNF BENNETT Sam An Post – Chainreaction –
DNF FRANSSEN Wout An Post – Chainreaction –
DNF EECKHOUT Niko An Post – Chainreaction –
DNF GATE Aaron An Post – Chainreaction –
DNF O’ SHEA Glenn An Post – Chainreaction –
DNF VAN VOOREN Steven An Post – Chainreaction –
DNF VERMOTE Alphonse An Post – Chainreaction –
DNF FLAHAUT Denis Colba – Superano Ham –
DNF FRANCOIS Jurgen Colba – Superano Ham –
DNF JODTS Sven Colba – Superano Ham –
DNF KREMER Aron Colba – Superano Ham –
DNF FOBERT Victor Colba – Superano Ham –
DNF WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM –
DNF VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM –
DNF BILLE Gaetan Lotto Belisol Team –
DNF BULGAC Brian Lotto Belisol Team –
DNF BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team –
DNF DEHAES Kenny Lotto Belisol Team –
DNF NEYENS Maarten Lotto Belisol Team –
DNF SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team –
DNF MARION Gaëtan T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF SENY Alexandre T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF VAN CRAEN Toshoni T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF VANDEMAELE Glenn T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF VANSUMERE Ian T.Palm – Pôle Continental Wallon –
DNF MARKUS Barry Vacansoleil – DCM –
DNF BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM –
DNF CAPPELLE Andy Accent.jobs Wanty –
DNF SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs Wanty –
DNF GILBERT Jérôme Accent.jobs Wanty –
DNF NAPOLITANO Danilo Accent.jobs Wanty –
DNF SEYNAEVE Lander Accent.jobs Wanty –
DNF VERRAES Benjamin Accent.jobs Wanty –
DNF VERWAEST Kevin Crelan-Euphony –
DNF PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony –
DNF VANHAECKE Thomas Team 3M –
DNF STEVENS Timothy Team 3M –
DNF RIGAUX Lewis Team 3M –
DNF GOOVAERTS Tom Team 3M –
DNF JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony –
DNF PEETERS Kevin Crelan-Euphony –
Foto:bettiniphoto.net
Arek Waluga