blaz jarcBlaz Jarc (Team NetApp – Endura) został zwycięzcą GP Stad Zottegem. Drugie miejsce wywalczył Boris Dron (Wallonie – Bruxelles), a trzeci był Wouter Mol (Vacansoleil – DCM).

78. edycja belgijskiego klasyku liczyła prawie 182 km i prowadziła tradycyjnie po bardzo pagórkowatym terenie. Po kilku atakach, większa grupka harcowników utworzyła się w połowie etapu. Uciekający kolarze systematycznie powiększali przewagę i 25 km przed metą sędziowie zdecydowali, że peleton mający dużą stratę został zdjęty z trasy.

Najwięcej sił i sprytu wykazał Blaz Jarc (Team NetApp – Endura), dla którego to pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Pięć sekund do zwycięzcy stracił Boris Dron (Wallonie – Bruxelles),a kolejne dwie Wouter Mol (Vacansoleil – DCM).

Wyniki:

1 JARC Blaz Team NetApp – Endura 80 75 4:05:16

2 DRON Boris Wallonie – Bruxelles 56 55 0:05

3 MOL Wouter Vacansoleil – DCM 32 40 0:07

4 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 24 32 ,,

5 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 20 28 ,,

6 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 16 24 ,,

7 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team 12 20 ,,

8 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty 8 18 ,,

9 SCHMEISER Jonas Team NSP – Ghost 7 16 ,,

10 KLUGE Roger Team NetApp – Endura 6 14 ,,

11 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam 5 12 ,,

12 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony 3 10 ,,

13 VAN EMPEL Etienne Rabobank Development Team 8 ,,

14 NICOLSON Michael Doltcini Flanders 7 ,,

15 VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam 6 ,,

16 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks 5 ,,

17 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 4 ,,

18 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 3 0:16

19 SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost 2 0:18

20 BARBE Koen Crelan-Euphony 1 1:51

21 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 2:03

22 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura 2:05

23 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

24 VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team ,,

25 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

26 GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks 2:11

27 SEGERS Joren Team 3M 3:08

28 YDENS Andrew T.Palm – Pôle Continental Wallon 9:04

29 DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch ,,

DNF OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF BOEVE Mats Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF REUS Kai Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF AMORISON Frédéric Crelan-Euphony –

DNF DECHESNE Julien T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF BARATTO Jonathan T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF BOVENHUIS Jasper Rabobank Development Team –

DNF HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles –

DNF FUCHS Sergej Team NSP – Ghost –

DNF BURTON Jeremy Verandas Willems –

DNF BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles –

DNF CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles –

DNF DE WITTE Jonathan Wallonie – Bruxelles –

DNF DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles –

DNF DUFRASNE Jonathan Wallonie – Bruxelles –

DNF EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles –

DNF CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems –

DNF GOOLAERTS Michael Verandas Willems –

DNF MERTZ Nicolas Verandas Willems –

DNF PARDINI Olivier Verandas Willems –

DNF BORCY Quentin Verandas Willems –

DNF THOMé Kevin Verandas Willems –

DNF VANDYCK Niels Verandas Willems –

DNF ELPERS Elroy To Win – Josan Cycling Team –

DNF VAN DE WAETER Sean To Win – Josan Cycling Team –

DNF SCHILS Dominic To Win – Josan Cycling Team –

DNF OP HET EYNDE Thomas To Win – Josan Cycling Team –

DNF DE ROOZE Niels To Win – Josan Cycling Team –

DNF DE GANS Joop Team 3M –

DNF HAVERALS Lars To Win – Josan Cycling Team –

DNF VINGERLING Michael Team 3M –

DNF VENNEMAN Robin To Win – Josan Cycling Team –

DNF SCHWEIZER Michael Team NSP – Ghost –

DNF FORBERGER Sven Team NSP – Ghost –

DNF FORKE Sebastian Team NSP – Ghost –

DNF HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team –

DNF THöMEL Tino Team NSP – Ghost –

DNF HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost –

DNF DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch –

DNF KAUPAS Vytautas Team Differdange – Losch –

DNF MILAN JIMENEZ Diego Team Differdange – Losch –

DNF STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal –

DNF MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal –

DNF LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal –

DNF KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal –

DNF GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal –

DNF BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal –

DNF ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal –

DNF AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal –

DNF ZAVALA Brandon Start-Trigon Cycling Team –

DNF VANGHELUWE Robbe Start-Trigon Cycling Team –

DNF ZUGASTI Ibon Start-Trigon Cycling Team –

DNF SARMIENTO PACHECO Johnatan Start-Trigon Cycling Team –

DNF ORTEGA Efrún Start-Trigon Cycling Team –

DNF FRAZER Mauricio Start-Trigon Cycling Team –

DNF DE DECKER Bjorn Start-Trigon Cycling Team –

DNF CASENY Ruben Start-Trigon Cycling Team –

DNF VAN TRIJP Maarten Rabobank Development Team –

DNF VAN DONGEN Ricardo Rabobank Development Team –

DNF TUSVELD Martijn Rabobank Development Team –

DNF BURKHARDT Holger Nutrixxion ABUS –

DNF WIPPERT Wouter Team 3M –

DNF KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS –

DNF SCHMITT Alex Nutrixxion ABUS –

DNF SYDLIK Benjamin Nutrixxion ABUS –

DNF WALSLEBEN Max Nutrixxion ABUS –

DNF GROEN Dex Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF LINDEMAN Adrie Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF BIBBY Ian Madison Genesis –

DNF DOWNING Dean Madison Genesis –

DNF HOLOHAN Liam Madison Genesis –

DNF JELFS Dominic Madison Genesis –

DNF PETERS Alex Madison Genesis –

DNF PULLAR Jack Madison Genesis –

DNF TENNANT Andrew Madison Genesis –

DNF TOWNSHEND Brennan Madison Genesis –

DNF VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team –

DNF STROETINGA Wim Koga Cycling Team –

DNF HAAN Wouter Koga Cycling Team –

DNF VIERBERGEN Lars Koga Cycling Team –

DNF BOTMAN Wim Koga Cycling Team –

DNF KUIPER Bouke Koga Cycling Team –

DNF ATZORI Umberto Koga Cycling Team –

DNF SUAREZ MARTINEZ Kevin Doltcini Flanders –

DNF NOLTEN Bram Doltcini Flanders –

DNF JORY Chris Doltcini Flanders –

DNF GOUGH Fraser Doltcini Flanders –

DNF GARDEYN Gorik Doltcini Flanders –

DNF CARDOEN Henryk Doltcini Flanders –

DNF VAN DE KERKHOVE Brent Colba – Superano Ham –

DNF VANDEN HEEDE Matthias Colba – Superano Ham –

DNF DE LAETER Saimen Colba – Superano Ham –

DNF VAN CALDENBORGH Rick Doltcini Flanders –

DNF BREYNE Jonathan Crelan-Euphony –

DNF SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura –

DNF WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura –

DNF DOWNING Russell Team NetApp – Endura –

DNF SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura –

DNF BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura –

DNF DE BUYST Jasper Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF CORNU Dominique Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF ARCHBOLD Shane An Post – Chainreaction –

DNF BENNETT Sam An Post – Chainreaction –

DNF FRANSSEN Wout An Post – Chainreaction –

DNF EECKHOUT Niko An Post – Chainreaction –

DNF GATE Aaron An Post – Chainreaction –

DNF O’ SHEA Glenn An Post – Chainreaction –

DNF VAN VOOREN Steven An Post – Chainreaction –

DNF VERMOTE Alphonse An Post – Chainreaction –

DNF FLAHAUT Denis Colba – Superano Ham –

DNF FRANCOIS Jurgen Colba – Superano Ham –

DNF JODTS Sven Colba – Superano Ham –

DNF KREMER Aron Colba – Superano Ham –

DNF FOBERT Victor Colba – Superano Ham –

DNF WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM –

DNF VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM –

DNF BILLE Gaetan Lotto Belisol Team –

DNF BULGAC Brian Lotto Belisol Team –

DNF BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team –

DNF DEHAES Kenny Lotto Belisol Team –

DNF NEYENS Maarten Lotto Belisol Team –

DNF SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team –

DNF MARION Gaëtan T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF SENY Alexandre T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF VAN CRAEN Toshoni T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF VANDEMAELE Glenn T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF VANSUMERE Ian T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNF MARKUS Barry Vacansoleil – DCM –

DNF BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM –

DNF CAPPELLE Andy Accent.jobs – Wanty –

DNF SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty –

DNF GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty –

DNF NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty –

DNF SEYNAEVE Lander Accent.jobs – Wanty –

DNF VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty –

DNF VERWAEST Kevin Crelan-Euphony –

DNF PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony –

DNF VANHAECKE Thomas Team 3M –

DNF STEVENS Timothy Team 3M –

DNF RIGAUX Lewis Team 3M –

DNF GOOVAERTS Tom Team 3M –

DNF JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony –

DNF PEETERS Kevin Crelan-Euphony –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga