Ivan BassoLiderem drużyny Cannondale podczas Vuelta a Espana będzie Ivan Basso. W składzie znalazł się także Polak – Maciej Paterski.

Ivan Basso nie miał ostatnio dobrego czasu. Z powodu kontuzji musiał zrezygnować ze startów w Giro d`Italia oraz Tour de France. Teraz, na ostatni Grand Tour sezonu, został mianowany do roli lidera zespołu, a jego celem jest stanięcie na podium. Do tej pory zwycięzca Giro z 2010 roku startował w hiszpańskim tourze tylko raz, w 2009 roku, zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Jednym z głównych pomocników Ivana Basso ma być Cayetano Jose Sarmiento, który zajął 9. miejsce w wyścigu Vuelta a Burgos. Z kolei kapitanem ma być Cameron Wurf.

Ważnym kolarzem w ekipie Cannondale będzie także Maciej Paterski, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony na wyścigu Eneco Tour – na jednym z trudnych, ardeńskich etapów zajął 3. miejsce.

Pełny skład Cannondale na Vuelta a Espana 2013: Ivan Basso, Lucas Haedo, Tiziano Dall’Antonia, Guillaume Boivin, Daniele Ratto, Maciej Paterski, Cameron Wurf, Paolo Longo Borghini oraz Cayetano Jose Sarmiento.

Marta Wiśniewska