Baltic Chain Tour - 2 etapDrugi etap nadbałtyckiej etapówki Baltic Chain Tour po finiszu z peletonu wygrał Marcel Meisen (BKCP-Powerplus), Mateusz Komar (BDC MarcPol) dziś był piąty, a w klasyfikacji generalnej przesunął się na trzecie miejsce.

Drugi etap Baltic Chain Tour liczył 193 kilometry i był to estoński odcinek z Tallinna do miejscowości Vijandi. W akcję dnia zabrało się dwóch Ukraińców – dobrze nam znany z polskich szos Vitaliy Popkov (ISD Continental Team), zwycięzca tegorocznego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz mniej znany Mykhaylo Radionov (Kolss Cycling Team).

Dwójka długo utrzymywała się na prowadzeniu, osiągając maksymalną przewagę ośmiu minut. Jednak peleton był czujny i w odpowiednim momencie zabrał się do pracy, na 40 kilometrów przed metą różnica stopniała do 3:30.

Na jedynej premii górskiej na 175 kilometrze wygrał Popkov przed Radionovem, a z peletonu najszybciej finiszował Damian Walczak (BDC MarcPol). Dzięki zdobytemu punktowi utrzymał prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego górala.

Chwilę później po ucieczce nie było śladu.

Etap z lekko przerzedzonego peletonu wygrał Meisen, wysoko przyjechał Mateusz Komar, dzięki czemu przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i ma ten sam czas co lider – Szwed Marcus Figlum-Karlsson.

Trzeci etap, to także estoński odcinek o długości 183 kilometrów. Trzymamy kciuki za “Komarka”! Jutro “żółtko”?

Wyniki 2 etapu:

1 MEISEN Marcel BKCP-Powerplus 8 5 4:22:40
2 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 5 2 ,,
3 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 2 1 ,,
4 FĺGLUM-KARLSSON Marcus ,,
5 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,
6 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,,
7 BERNATONIS Marius Team 3M 0:03
8 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
9 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
10 MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders ,,
11 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
12 KULYK Andriy Kolss Cycling Team ,,
13 GRECHYN Serhiy Konya Torku Seker Sport ,,
14 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,
15 LAAS Martin ,,
16 JAKIN Alo 0:07
17 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 0:10
18 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
19 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek 0:15
20 LATON Eryk BDC – Marcpol Team ,,
21 PAPOK Siarhei ,,
22 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,
23 ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,
24 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus ,,
25 MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project 0:03
26 JőGI Joonas 0:22
27 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus ,,
28 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,,
29 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 0:26
30 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,
31 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,
32 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
33 ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
34 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team ,,
35 PAAJANEN Mikko ,,
36 RAUDSEPP Krister ,,
37 ABOM Henrik ,,
38 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,
39 POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project ,,
40 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek ,,
41 MANDRI René ,,
42 DE LA FUENTE RASILLA David Konya Torku Seker Sport ,,
43 KUGAEVSKIY Nikita Itera – Katusha ,,
44 ISGANDAROV Tural Synergy Baku Cycling Project ,,
45 LIPPE Kevin ,,
46 SAVICKAS Zydrunas ,,
47 SAMOILAU Branislau ,,
48 JERET Timmo ,,
49 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
50 GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team ,,
51 OOLO Kristjan ,,
52 SIIM Jalakas ,,
53 MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport ,,
54 TARVIS Peeter Rietumu – Delfin ,,
55 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
56 EVENSEN Henrik Froy – Bianchi ,,
57 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
58 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,,
59 DZERVUS Darijus Doltcini Flanders ,,
60 SAZANOV Andrey 0:39
61 GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team ,,
62 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team ,,
63 ALAMAA Siim-erik ,,
64 RAMAN Ramanau ,,
65 DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek ,,
66 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com 66:48:16
67 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,
68 TANDREVOLD Halvor Froy – Bianchi ,,
69 ALBERT Niels BKCP-Powerplus ,,
70 KURBATOV Alexey Helicopters ,,
71 GRYGORENKO Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
72 RÄIM Mihkel Amore & Vita ,,
73 BAKI AKIRSAN Bekir Konya Torku Seker Sport 0:44
74 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,
75 RONIMOIS Mikhel 0:46
76 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
77 SISKEVICIUS Paulius ,,
78 MYTSKO Ihar ,,
79 SUUR Ivo 0:50
80 SHMALKO Viktor Itera – Katusha ,,
81 FROLOV Igor Itera – Katusha 0:58
82 GRIGOREV Aleksander Helicopters ,,
83 SCHULTZ Silver ,,
84 PUHM Reijo Rietumu – Delfin ,,
85 RADIONOV Mykhaylo Kolss Cycling Team 1:02
86 MYTSKO Aliaksandr ,,
87 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,
88 EKELI Eivind Froy – Bianchi 1:10
89 PÖKÄLÄ Samuel 1:12
90 KOVSH Artur Itera – Katusha 1:18
91 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,
92 TSISHKOU Raman ,,
93 EGOROV Kirill Itera – Katusha ,,
94 KAHILA Ilari 1:21
95 SHEMETAU Mikhail 1:23
96 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
97 MUZYCHKIN Anton 1:25
98 PRUUN Carl Heinrich ,,
99 AALTIO Risto ,,
100 PUNTSO Endrik ,,
101 PODOLIAK Pavel 1:27
102 ALEH Ahiyevich 1:40
103 EKH Anders ,,
104 ZHURKIN Nikolay Helicopters ,,
105 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,
106 BEYER Maximilian ,,
107 RAIM Rigo ,,
108 EVTUSHENKO Alexander Rusvelo 1:43
109 SAKALOU Andrei 1:50
110 LANDSTROM Johan 2:05
111 SAFONAU Siarhei 2:14
112 REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team 2:38
113 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team ,,
114 MATHIS Marco Rad-Net Rose Team ,,
115 METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport ,,
116 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 0:26
117 NEEMELA Kristian 2:59
118 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team 0:26
119 BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team 3:35
120 LIß Lucas Rad-Net Rose Team 0:26

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 (6) FĺGLUM-KARLSSON Marcus 4 8:05:16
2 (8) PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,,
3 (12) KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,
4 (3) MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders 0:02
5 (2) JAKIN Alo 0:03
6 (1) WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus ,,
7 (21) MEISEN Marcel BKCP-Powerplus 0:05
8 (18) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:09
9 (16) BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 0:11
10 (15) LAAS Martin 0:13
11 (5) SAVITSKIY Ivan Rusvelo 0:15
12 (14) LIß Lucas Rad-Net Rose Team ,,
13 (17) LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:18
14 (25) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,
15 (33) BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
16 (28) MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project ,,
17 (42) GRECHYN Serhiy Konya Torku Seker Sport ,,
18 (61) SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,
19 (68) BERNATONIS Marius Team 3M ,,
20 (4) VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 0:25
21 (78) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,
22 (98) PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
23 (9) SAVICKAS Zydrunas 0:26
24 (7) WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,
25 (20) LATON Eryk BDC – Marcpol Team 0:30
26 (49) ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,
27 (54) PAPOK Siarhei ,,
28 (82) KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek ,,
29 (24) BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 0:37
30 (27) VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus ,,
31 (88) JőGI Joonas ,,
32 (110) KULYK Andriy Kolss Cycling Team 0:38
33 (11) GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team 0:39
34 (13) DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek ,,
35 (31) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE 0:40
36 (35) AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 0:41
37 (40) ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
38 (30) ISGANDAROV Tural Synergy Baku Cycling Project ,,
39 (39) RAUDSEPP Krister ,,
40 (26) GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team ,,
41 (36) MANDRI René ,,
42 (23) POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
43 (38) DE LA FUENTE RASILLA David Konya Torku Seker Sport ,,
44 (29) EVENSEN Henrik Froy – Bianchi ,,
45 (50) TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek ,,
46 (34) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
47 (41) OOLO Kristjan ,,
48 (63) ABOM Henrik ,,
49 (69) BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
50 (46) JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,,
51 (47) DZERVUS Darijus Doltcini Flanders ,,
52 (58) PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
53 (81) VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,
54 (66) SIIM Jalakas ,,
55 (76) KUGAEVSKIY Nikita Itera – Katusha ,,
56 (92) MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,
57 (83) POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project ,,
58 (79) SAMOILAU Branislau ,,
59 (94) PAAJANEN Mikko ,,
60 (77) MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport ,,
61 (106) LIPPE Kevin ,,
62 (100) TARVIS Peeter Rietumu – Delfin ,,
63 (86) DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team ,,
64 (32) MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team 0:54
65 (51) SAZANOV Andrey ,,
66 (52) ALBERT Niels BKCP-Powerplus ,,
67 (53) RÄIM Mihkel Amore & Vita ,,
68 (57) KURBATOV Alexey Helicopters ,,
69 (70) ALAMAA Siim-erik ,,
70 (73) RAMAN Ramanau ,,
71 (74) GRYGORENKO Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
72 (93) TANDREVOLD Halvor Froy – Bianchi ,,
73 (104) RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com 63:05:40
74 (55) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 0:59
75 (48) SISKEVICIUS Paulius 1:01
76 (72) RONIMOIS Mikhel ,,
77 (84) MYTSKO Ihar ,,
78 (87) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,
79 (107) JERET Timmo 1:04
80 (43) SHMALKO Viktor Itera – Katusha 1:05
81 (67) SUUR Ivo ,,
82 (90) SCHULTZ Silver 1:13
83 (97) FROLOV Igor Itera – Katusha ,,
84 (10) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 1:15
85 (65) RADIONOV Mykhaylo Kolss Cycling Team ,,
86 (59) MYTSKO Aliaksandr 1:17
87 (96) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,
88 (62) TSISHKOU Raman 1:33
89 (80) SHEMETAU Mikhail 1:38
90 (101) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
91 (22) MUZYCHKIN Anton 1:40
92 (91) AALTIO Risto ,,
93 (99) PODOLIAK Pavel 1:42
94 (111) EKELI Eivind Froy – Bianchi 1:45
95 (113) BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,
96 (112) GRIGOREV Aleksander Helicopters 1:49
97 (108) PÖKÄLÄ Samuel 1:50
98 (19) BEYER Maximilian 1:51
99 (37) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin 1:55
100 (56) ALEH Ahiyevich ,,
101 (75) EKH Anders ,,
102 (105) ZHURKIN Nikolay Helicopters ,,
103 (109) EGOROV Kirill Itera – Katusha 1:56
104 (85) EVTUSHENKO Alexander Rusvelo 1:58
105 (102) SAKALOU Andrei 2:05
106 (103) LANDSTROM Johan 2:20
107 (95) SAFONAU Siarhei 2:29
108 (114) BAKI AKIRSAN Bekir Konya Torku Seker Sport 2:38
109 (44) MATHIS Marco Rad-Net Rose Team 2:53
110 (60) METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport ,,
111 (64) REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team ,,
112 (45) THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 3:13
113 (71) NEEMELA Kristian 3:14
114 (115) PUNTSO Endrik 3:27
115 (117) PUHM Reijo Rietumu – Delfin 3:46
116 (89) BOMMEL Henning Rad-Net Rose Team 3:50
117 (118) KAHILA Ilari 4:09
118 (116) RAIM Rigo 4:28
119 (119) PRUUN Carl Heinrich 8:07
120 (120) KOVSH Artur Itera – Katusha 11:11

Foto: www.balticchaintour.com