Mateusz KomarAndrey Sazanov (Reprezentacja Rosji) po finiszu z peletonu wygrał 3. etap Chain Baltic Tour. Mateusz Komar (BDC MarcPol) awansował na pozycję wicelidera.

Zawodnicy rywalizowali dziś na 179 kilometrowym odcinku z Smiltene do Siguldy. Od startu wielu zawodników próbowało uciekać, ale peleton nie chciał odpuścić żadnej z akcji. Po kilkudziesięciu kilometrach na czele pojawiła się 5. kolarzy, którzy zyskali maksymalnie 3 minuty i 40 sekund przewagi. Przeciętna wyścigu w pierwszej fazie wynosiła 46 km/h.

Peleton w porę skasował ucieczkę i doprowadził do masowego sprintu. Wygrał go Rosjanin Andrey Sazanov, który pokonał Marcela Meisena (KCP – Powerplus) oraz 20-letniego Estończyka Martina Laasa. Mateusz Komar (BDC MarcPol) finiszował jako jedenasty.

W generalce Komar dzięki lepszemu stosunkowi miejsc na etapach wskoczył na drugą lokatę! Wyprzedza go tylko o sekundę Meisen, który zdobył dziś bonifikatę. Damian Walczak (BDC MarcPol) wciąż jest najlepszym góralem, a podopieczni Dariusza Banaszka zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki etapu tutaj

Klasyfikacja generalnatutaj

Poprzedni artykułCoppa Agostoni dla Filippo Pozzato. Davide Rebellin tuż za podium.
Następny artykułTour du Limousin: Andrea Pasqualon wygrał 2. etap