Andrea Pasqualon (Bardiani Valvole-CSF) wygrał drugi etap Tour du Limousin. Martin Elminger (IAM Cycling) pozostał liderem.
Drugi dzień rywalizacji we francuskiej etapówce Tour du Limousin to pagórkowaty odcinek z Rochechouart do Ambazac o długości 185,7 km. Meta znajdowała się na krótkim podjeździe.
Dość szybko od zasadniczej grupy oderwali się: Ricardo Garcia (Euskaltel-Euskadi), Yohann Gène (Europcar), Théo Vimpère (BigMat-Auber 93) oraz Frédéric Brun (AG2R La Mondiale). Czwórka już na nieco ponad 30 km po starcie kreską miała 4 minuty w zapasie.
Na ich niekorzyść tak samo szybko jak urosła ich przewaga, peleton rozpoczął pogoń. Mocne tempo przyczyniło się do tego, iż od grupy zaczęły odpadać większe grupki zawodników. W jednej z nich znaleźli się Piotr Gawroński i Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice), którzy znaleźli się z tyłu.
Mniej więcej w połowie dystansu utworzyła się nowa czołówka. Byli tam: Antoine Lavieu (La Pomme Marseille), Hubert Dupont (AG2R La Mondiale), Stéphane Rossetto (BigMat-Auber 93), Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM) oraz Maxime Méderel (Sojasun). Najdłużej na czele utrzymał się Rossetto. Francuz został skasowany przez grupę pościgową na 3 km przed końcem.
O wszystkim zadecydował więc sprint z mniejszego, rozciągniętego peletonu. Wygrał go Andrea Pasqualon (Bardiani Valvole-CSF), który pokonał Enrique Sanza (Movistar) oraz Juliena Simon (Sojasun).
Wyniki:
1 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 5:03:40
2 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
3 Julien Simon (Fra) Sojasun
4 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
5 Mattia Pozzo (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
6 Laurent Pichon (Fra) FDJ
7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
8 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
10 Steven Tronet (Fra) BigMat-Auber 93
11 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
12 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Adrian Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Christophe Laborie (Fra) Sojasun
15 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement
16 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
17 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi
18 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
19 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony
21 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
24 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
25 Andrea Di Corrado (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
26 Axel Domont (Fra) Ag2R La Mondiale
27 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale
28 Jérémy Roy (Fra) FDJ
29 Yannick Martinez (Fra) La Pomme Marseille
30 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
31 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Seche Environnement
32 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
34 Christophe Premont (Bel) Crelan-Euphony
35 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
36 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
37 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
38 Gilles Devillers (Bel) Crelan-Euphony
39 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun
40 Lo?c Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
41 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty
42 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement
43 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement
44 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony
45 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
46 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
47 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony
48 Frans Claes (Bel) Crelan-Euphony
49 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
50 Anthony Geslin (Fra) FDJ
51 Théo Vimpere (Fra) BigMat-Auber 93
52 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
53 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
54 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
55 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
56 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Seche Environnement
57 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
58 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
59 Christophe Riblon (Fra) Ag2R La Mondiale
60 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
61 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93
62 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty
63 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille
64 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
65 Guillaume Faucon (Fra) BigMat-Auber 93
66 Julien Guay (Fra) Sojasun
67 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
69 Tom David (NZl) Crelan-Euphony
70 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat-Auber 93
71 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
72 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi
73 Blel Kadri (Fra) Ag2R La Mondiale
74 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun 00:25
75 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 00:27
76 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 00:40
77 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 00:48
78 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 01:03
79 Ilia Koshevoy (Blr) Androni Giocattoli
80 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun 01:26
81 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
82 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice
83 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli 02:49
84 Arthur Vichot (Fra) FDJ
85 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli 02:57
86 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony
87 Christopher Jennings (RSA) La Pomme Marseille 03:13
88 Justin Jules (Fra) La Pomme Marseille 03:16
89 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty 03:55
90 Joshua Berry (USA) La Pomme Marseille 04:06
91 Mathieu Drujon (Fra) BigMat-Auber 93 05:19
92 Stefano Nardelli (Ita) Accent Jobs-Wanty 05:20
93 Jason Bakke (RSA) La Pomme Marseille 06:13
94 Alessandro Malaguti (Ita) Androni Giocattoli
95 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole 06:29
96 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
97 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty
98 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille 06:33
99 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 06:37
100 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 06:39
101 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 06:41
102 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne-Seche Environnement 07:59
103 Antoine Lavieu (Fra) La Pomme Marseille
104 Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling 08:53
105 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
106 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
107 Airan Fernandez Casasola (Spa) Vini Fantini-Selle Italia
108 Donato De Ieso (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
109 Cyrille Patoux (Fra) Roubaix Lille Metropole
110 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
112 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 13:15
113 Frédéric Brun (Fra) Ag2R La Mondiale 14:47
114 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
115 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
116 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 14:54
117 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 15:00
118 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
119 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 15:56
120 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2R La Mondiale 18:33
121 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
122 Nicolas Bazin (Fra) BigMat-Auber 93
123 Kevin Hulsmans (Bel) Vini Fantini-Selle Italia
124 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale
125 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi
126 Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty 20:30
127 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
128 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 24:36
129 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 31:37
130 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
AB Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
AB Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
AB Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
AB André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi
AB Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
AB Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling
AB Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement
AB Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia
AB Piotr Gawroński (Pol) CCC Polsat Polkowice
AB Fabien Bacquet (Fra) BigMat-Auber 93
Klasyfikacja generalna
1 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 9:00:02
2 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 00:04
3 Andrea Di Corrado (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 00:18
4 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 00:27
5 Yannick Martinez (Fra) La Pomme Marseille 00:28
6 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 00:31
7 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
8 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Seche Environnement 00:38
9 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 00:40
10 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits 00:43
11 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement 00:49
12 Andrea Pasqualon (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 01:03
13 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 01:08
14 Julien Simon (Fra) Sojasun 01:09
15 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 01:11
16 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 01:13
17 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony
18 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 01:14
19 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat-Auber 93 01:17
20 Théo Vimpere (Fra) BigMat-Auber 93 01:18
21 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 01:19
22 Julien Guay (Fra) Sojasun
23 Steven Tronet (Fra) BigMat-Auber 93 01:20
24 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Christophe Laborie (Fra) Sojasun
26 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Christophe Premont (Bel) Crelan-Euphony
28 Laurent Pichon (Fra) FDJ
29 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement
30 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
31 Adrian Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 Gilles Devillers (Bel) Crelan-Euphony
33 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty
34 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
35 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
36 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement
37 Anthony Geslin (Fra) FDJ
38 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
39 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
40 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
41 Axel Domont (Fra) Ag2R La Mondiale
42 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
43 Christophe Riblon (Fra) Ag2R La Mondiale
44 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony
45 Lo?c Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole
46 Guillaume Faucon (Fra) BigMat-Auber 93
47 Klaas Sys (Bel) Crelan-Euphony
48 Jérémy Roy (Fra) FDJ
49 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
50 Frans Claes (Bel) Crelan-Euphony
51 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
52 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony
53 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
54 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
55 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
56 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
57 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
59 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
60 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
61 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Seche Environnement
62 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty
63 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement
64 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
65 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille
66 Tom David (NZl) Crelan-Euphony 01:20
67 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
68 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 01:47
69 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 02:16
70 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 02:23
71 Ilia Koshevoy (Blr) Androni Giocattoli
72 Wesley Kreder (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 02:25
73 Jean Marc Marino (Fra) Sojasun 02:32
74 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 02:45
75 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun 02:46
76 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 03:27
77 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 03:28
78 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 03:35
79 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli 04:09
80 Arthur Vichot (Fra) FDJ
81 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli 04:17
82 Christopher Jennings (RSA) La Pomme Marseille 04:33
83 Joshua Berry (USA) La Pomme Marseille 05:26
84 Mathieu Drujon (Fra) BigMat-Auber 93 06:39
85 Stefano Nardelli (Ita) Accent Jobs-Wanty 07:25
86 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole 07:49
87 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar 07:57
88 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 07:59
89 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 09:06
90 Antoine Lavieu (Fra) La Pomme Marseille 09:19
91 Pierre-Luc Perrichon (Fra) Bretagne-Seche Environnement
92 Marco Bandiera (Ita) IAM Cycling 10:13
93 Cyrille Patoux (Fra) Roubaix Lille Metropole
94 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
95 Donato De Ieso (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox
96 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling 11:18
97 Mattia Pozzo (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 13:04
98 Romain Bacon (Fra) BigMat-Auber 93
99 Blel Kadri (Fra) Ag2R La Mondiale
100 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice 14:30
101 Frédéric Brun (Fra) Ag2R La Mondiale 16:05
102 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 16:19
103 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice 16:52
104 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 17:09
105 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
106 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 17:12
107 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 18:39
108 Jason Bakke (RSA) La Pomme Marseille 19:17
109 Alessandro Malaguti (Ita) Androni Giocattoli
110 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole 19:33
111 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme Marseille 19:43
112 Kevin Hulsmans (Bel) Vini Fantini-Selle Italia 20:58
113 Christian Delle Stelle (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 21:57
114 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
115 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty 22:39
116 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs-Wanty 25:13
117 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 26:19
118 Justin Jules (Fra) La Pomme Marseille 26:42
119 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 26:52
120 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 28:08
121 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2R La Mondiale 31:37
122 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
123 Nicolas Bazin (Fra) BigMat-Auber 93
124 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi
125 Airan Fernandez Casasola (Spa) Vini Fantini-Selle Italia 32:19
126 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice 33:34
127 Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty
128 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice 33:42
129 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale 37:23
130 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 55:03
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej