Sylvain Chavanel małeWedług belgijskiego dziennika Het Nieuwsblad,  Sylvain Chavanel podpisał dwuletni kontrakt z zespołem IAM Cycling. Prawdopodobnie jutro szwajcarska ekipa oficjalnie zaprezentuje swojego nowego kolarza.

Konferencja prasowa IAM Cycling, na której mają zostać przedstawieni nowi zawodnicy ma odbyć się jutro o 11.00 czasu lokalnego. Według belgijskiej gazety, Chavanel jest głównym wzmocnieniem tej drużyny.

Francuski kolarz Omega Pharma-Quick Step mógł być zawiedziony rolami, jakie zostały mu powierzane na Tour de France oraz na Klasykach. W obu wyścigach pozostawał w cieniu odpowiednio Marka Cavendisha oraz Toma Boonena. Tym bardziej, że w 2011 roku zajął drugie miejsce w Tour of Flanders. Natomiast w nowej drużynie miałby szansę być liderem, a tym samym jechać na własne konto.

Drużyna IAM nie otrzymała w tym roku dzikiej karty na Wielką Pętlę, a jeżeli miałaby w swoich szeregach Chavanela, to udział w przyszłorocznej edycji byłby niemal pewny. Het Nieuwsblad twierdzi także, że razem z “Chavą” do drużyny mieliby dołączyć Jerome Pineau (także Omega Pharma) oraz Kevin Hulsmans (obecnie Vini Fantini).

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska