walslebenPhilipp Walsleben (BKCP-Powerplus) został zwycięzcą wyścigu Baltic Chain Tour. Siódme miejsce w generalce zajął Mateusz Komar (BDC MarcPol Team), a Adrian Banaszek (BDC MarcPol Team) był trzeci wśród młodzieżowców.

Ostatni etap Batlic Chain Tour prowadził z Utena do Wilna i liczył niespełna 153 km. Mimo wielu ataków o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Najlepszym sprinterem okazał się Andris Smirnovs (Rietumu – Delfin). Drugie miejsce zajął Emils Liepins (Alpha Baltic – Unitymarathons.com), a podium uzupełnił Yuri Metlushenko (Konya Torku Seker Sport). Piętnaste miejsce zajął dziś Mateusz Komar (BDC MarcPol Team).

Zwycięzcą generalki został wielokrotny mistrz Niemiec w przełajach, Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus). Najlepszym z podopiecznym Dariusz Banaszka okazał się Mateusz Komar, który zajął w generalce siódme miejsce. Adrian Banaszek w klasyfikacji młodzieżowej uplasował się na trzecim miejscu.

Wyniki (TOP 20):

1 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin 8 5 3:15:10

2 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 5 2 ,,

3 METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport 2 1 ,,

4 JAKIN Alo ,,

5 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

6 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

7 KULYK Andriy Kolss Cycling Team ,,

8 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,,

9 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,

10 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

11 LAAS Martin ,,

12 MEISEN Marcel BKCP-Powerplus ,,

13 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus ,,

14 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team ,,

15 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,

16 BERNATONIS Marius Team 3M ,,

17 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,

18 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

19 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

20 EVENSEN Henrik Froy – Bianchi ,,

Klasyfikacja generalna:

1 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus 40 25 22:29:29

2 SAVITSKIY Ivan Rusvelo 30 18 0:02

3 SAVICKAS Zydrunas 16 14 0:25

4 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 12 11 0:32

5 MANDRI René 10 8 0:39

6 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 8 6 0:42

7 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team 6 4 0:48

8 KULYK Andriy Kolss Cycling Team 3 3 1:01

9 SAMOILAU Branislau 2 1:04

10 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 1 1:13

11 PAPOK Siarhei 1:24

12 VASILYEV Maksym ISD Continental Team 1:38

13 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 1:48

14 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

15 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 2:20

16 EGOROV Kirill Itera – Katusha 2:56

17 MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders 4:40

18 BERNATONIS Marius Team 3M 5:02

19 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team 5:24

20 POKIDOV Maxim Itera – Katusha 5:35

21 KURBATOV Alexey Helicopters 5:37

22 FROLOV Igor Itera – Katusha 5:49

23 RAMAN Ramanau 5:52

24 RADIONOV Mykhaylo Kolss Cycling Team 5:53

25 RÄIM Mihkel Amore & Vita 6:06

26 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 6:13

27 GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team 7:11

28 GRIGOREV Aleksander Helicopters 7:45

29 METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport 8:38

30 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 10:46

31 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek 11:12

32 GRECHYN Serhiy Konya Torku Seker Sport 11:19

33 MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport 11:33

34 MEISEN Marcel BKCP-Powerplus 11:35

35 JAKIN Alo 11:42

36 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 11:48

37 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 11:51

38 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 12:03

39 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project 12:09

40 ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,

41 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek 12:20

42 SIIM Jalakas 12:32

43 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com 12:33

44 SUUR Ivo 12:56

45 PÖKÄLÄ Samuel 14:33

46 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 16:00

47 RAUDSEPP Krister 16:22

48 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 16:26

49 LATON Eryk BDC – Marcpol Team 16:43

50 SHMALKO Viktor Itera – Katusha 17:10

51 ZHURKIN Nikolay Helicopters 17:44

52 BAKI AKIRSAN Bekir Konya Torku Seker Sport 18:01

53 SISKEVICIUS Paulius 18:05

54 LAAS Martin 19:57

55 FĺGLUM-KARLSSON Marcus 20:02

56 EVENSEN Henrik Froy – Bianchi 20:22

57 SCHULTZ Silver 20:29

58 DE LA FUENTE RASILLA David Konya Torku Seker Sport 20:31

59 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 20:39

60 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek 20:43

61 PAAJANEN Mikko ,,

62 SAZANOV Andrey 20:53

63 DZERVUS Darijus Doltcini Flanders 21:02

64 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 21:17

65 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 22:04

66 ALBERT Niels BKCP-Powerplus 22:24

67 EKH Anders 22:49

68 BEYER Maximilian 23:09

69 ABOM Henrik 24:41

70 ALAMAA Siim-erik 24:50

71 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team 24:54

72 JERET Timmo 25:04

73 OOLO Kristjan 25:14

74 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin 25:22

75 RONIMOIS Mikhel 25:25

76 GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team 25:28

77 SAFONAU Siarhei 26:09

78 SHEMETAU Mikhail 26:11

79 ALEH Ahiyevich 26:35

80 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 27:06

81 PUNTSO Endrik 27:28

82 MATHIS Marco Rad-Net Rose Team 27:38

83 LANDSTROM Johan 28:18

84 PUHM Reijo Rietumu – Delfin 28:48

85 KOVSH Artur Itera – Katusha 36:43

 

Foto:Baltic Chain Tour

Arek Waluga