bardetWout Poels (Vacansoleil-DCM) wygrał ostatni etap wyścigu Tour de l’Ain, pokonując swojego współtowarzysza ucieczki, Romaina Bardet (Ag2r La Mondiale). Bardet dzięki temu wynikowi, został zwycięzcą klasyfikacji generalnej! Trzecie miejsce wywalczył dziś John Gadret (Ag2r La Mondiale).

Ostatni etap Tour de l’Ain zapowiadał się bardzo ciekawie. Mimo krótkiego dystansu (126,2 km) kolarze mieli do pokonania cztery górskie premie, w tym najwyższej kategorii (Col du Grand Colombier) na około 38 km przed metą.

Od samego początku sporo się działo, mieliśmy kilka prób ataków, ale ostatecznie na czele jechała ucieczka w składzie: Wout Poels (Vacansoleil – DCM), Matthias Brandle (IAM Cycling), Franco Pellizotti (Androni – Venezuela), Julien Berard i Hubert Dupont (obaj AG2R La Mondiale), Antoine Lavieu (La Pomme Marseille), Alex Howes (Garmin – Sharp), Bruno Manuel Silva Pires i Sérgio Miguel Moreira Paulinho  (obaj Saxo-Tinkoff), Carlos Julian Quintero Norena (Colombia), Jérome Coppel (Cofidis Solutions Crédits) i  Pierre Rolland (Europcar).

Uciekinierzy dobrze ze sobą współpracowali, ale na podjeździe pod Col du Grand Colombier sytuacja uległa zmianie. Na czele był Poels i Romain Bardet (AG2R La Mondiale), 40 sekund za nimi kręcili Sebastien Reichenbach (IAM Cycling), Hubert Dupont, John Gadret (obaj Ag2r La Mondiale) i  Luis Leon Sanchez Gil (Belkin Pro Cycling Team).

Na ostatnich kilometrach prowadząca dwójka zgodnie ze sobą współpracowała, zgodnie dzieląc się także na mecie. Wout Poels (Vacansoleil-DCM) wygrał dzisiejszy etap i jest to dla niego pierwsze zwycięstwo po kontuzji odniesionej podczas ubiegłorocznego Tour de France. Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) zajął dziś drugie miejsce. Dla Bardeta oznaczało to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, co jest jego największym osiągnięciem w krótkiej karierze zawodowca! Trzecie miejsca na etapie wywalczył jego kolega z drużyny, John Gadret.

Wyniki:

1 POELS Wout Vacansoleil – DCM 16 20 3:15:13

2 BARDET Romain AG2R La Mondiale 11 12 ,,

3 GADRET John AG2R La Mondiale 6 7 1:12

4 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 5 5 1:25

5 SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 4 4 ,,

6 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 2 3 ,,

7 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 2 1:46

8 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 1 ,,

9 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

10 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

11 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

12 VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

13 HOWES Alex Garmin – Sharp ,,

14 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

15 ROLLAND Pierre Team Europcar ,,

16 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

17 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

18 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 2:09

19 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 2:17

20 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 2:19

21 KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team 3:03

22 KUDUS Merhawi Bretagne- Séché Environnement 5:10

23 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,

24 CHEVRIER Clément France ,,

25 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

26 RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia ,,

27 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits ,,

28 MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff 5:16

29 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 5:26

30 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille 5:28

31 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 5:30

32 ROSA Diego Androni – Venezuela 5:43

33 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

34 DOLFSMA Emiel Rabobank Development Team 8:09

35 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

36 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,

37 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

38 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

39 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

40 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia ,,

41 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

42 MARTIN Guillaume France ,,

43 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

44 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

45 LELAY David Sojasun ,,

46 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

47 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

48 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia ,,

49 BERHANE Natnael Team Europcar ,,

50 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

51 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

52 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,,

53 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

54 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

55 GONçALVES José La Pomme Marseille ,,

56 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

57 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

58 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

59 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ.fr 8:22

60 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 9:38

61 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

62 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits ,,

63 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 12:29

64 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 13:28

65 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 13:44

66 HAAS Nathan Garmin – Sharp ,,

67 OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia ,,

68 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

69 GUILLEMOIS Romain France ,,

70 ALAPHILIPPE Julian France ,,

71 WUBBEN Niels Rabobank Development Team ,,

72 VAN DER HAAR Lars Rabobank Development Team ,,

73 PICHOT Alexandre Team Europcar 14:32

74 COQUARD Bryan Team Europcar ,,

75 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM ,,

76 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

77 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

78 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 16:36

79 ZABEL Rick Rabobank Development Team 16:40

80 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

81 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

82 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

83 VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

84 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step ,,

85 LABORIE Christophe Sojasun ,,

86 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

87 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,

88 GUERIN Alexis France ,,

89 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

90 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

91 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

92 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

93 LECUISINIER Pierre-Henri France ,,

94 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

95 BANDIERA Marco IAM Cycling 22:30

96 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

97 FEILLU Brice Sojasun ,,

98 QUINTERO GIL Juan Diego Colombia ,,

99 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

100 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

101 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

102 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

DNF TRONET Steven BigMat – Auber 93 –

DNF GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team –

DNF BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale –

DNF BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ.fr –

DNF MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr –

DNF DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia –

DNS MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step –

Klasyfikacja generalna:

1 BARDET Romain AG2R La Mondiale 80 100 14:09:22

2 SANCHEZ GIL Luis Leon Belkin Pro Cycling Team 56 70 1:13

3 GADRET John AG2R La Mondiale 32 50 1:15

4 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 24 36 1:37

5 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 20 28 1:50

6 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 16 24 1:55

7 ELISSONDE Kenny Equipe Cycliste FDJ.fr 12 20 2:00

8 POELS Wout Vacansoleil – DCM 8 18 ,,

9 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team 7 16 2:01

10 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 6 14 3:48

11 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 5 12 4:03

12 HOWES Alex Garmin – Sharp 3 10 4:52

13 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 8 4:57

14 VUILLERMOZ Alexis Sojasun 7 4:59

15 ROLLAND Pierre Team Europcar 6 5:01

16 CHEVRIER Clément France 5 7:46

17 KUDUS Merhawi Bretagne- Séché Environnement 4 8:24

18 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 3 9:36

19 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole 2 11:11

20 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 1 11:17

21 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 11:29

22 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo Colombia 11:36

23 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille 11:47

24 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédits 12:01

25 BERHANE Natnael Team Europcar 14:53

26 KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team 15:54

27 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 16:28

28 MARTIN Guillaume France ,,

29 RIVERA GUERRERO Ever Alexander Colombia 16:49

30 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 16:54

31 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 17:33

32 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 17:39

33 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 18:21

34 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 18:54

35 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 19:21

36 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 19:24

37 MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff 19:33

38 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp 19:38

39 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 19:45

40 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Colombia 20:02

41 OCHOA CAMARGO Diego Antonio Colombia 20:40

42 CLEMENT Stef Belkin Pro Cycling Team 21:42

43 LELAY David Sojasun 22:11

44 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 23:15

45 DOLFSMA Emiel Rabobank Development Team 23:23

46 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 23:26

47 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 23:59

48 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 24:31

49 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 24:45

50 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 24:47

51 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 25:18

52 ISTA Kevyn IAM Cycling 26:34

53 BOLE Grega Vacansoleil – DCM 27:18

54 WUBBEN Niels Rabobank Development Team 27:48

55 VAN DER HAAR Lars Rabobank Development Team 27:51

56 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 29:13

57 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 31:33

58 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole 31:40

59 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 31:53

60 BERARD Julien AG2R La Mondiale 31:57

61 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement 32:43

62 GALLAND Jeremie Sojasun 33:03

63 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 33:52

64 LECUISINIER Pierre-Henri France 33:55

65 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 34:01

66 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 34:02

67 BRANDLE Matthias IAM Cycling 34:03

68 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 34:22

69 ROSA Diego Androni – Venezuela 35:02

70 QUEMENEUR Perrig Team Europcar 35:09

71 HAAS Nathan Garmin – Sharp 35:39

72 ZABEL Rick Rabobank Development Team 36:55

73 GONçALVES José La Pomme Marseille 37:28

74 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement 38:06

75 RATHE Jacob Garmin – Sharp 38:43

76 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ.fr 38:46

77 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 39:07

78 GUERIN Alexis France 39:16

79 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM 39:52

80 ALAPHILIPPE Julian France 40:47

81 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ.fr 40:55

82 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 42:35

83 LABORIE Christophe Sojasun 42:51

84 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 43:19

85 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 44:02

86 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 44:32

87 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 45:06

88 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 46:16

89 GUILLEMOIS Romain France 47:10

90 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 47:36

91 COQUARD Bryan Team Europcar 47:54

92 PICHOT Alexandre Team Europcar 48:05

93 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 49:22

94 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole 49:26

95 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 49:55

96 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole 50:52

97 PAURIOL Rémi Sojasun 51:45

98 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 52:36

99 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 53:15

100 BANDIERA Marco IAM Cycling 53:23

101 FEILLU Brice Sojasun 56:47

102 QUINTERO GIL Juan Diego Colombia 59:47

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga