Sylvain ChavanelFrancuz jest zaniepokojony swoją rolą w Omega Pharma – Quick Step. Sylvain Chavanel ogłosił, że jego pozostanie w belgijskiej drużynie w 2014 roku nie jest pewne. 

“Chava” otrzymał kilka ofert z innych zespołów m. in. z Ag2r-La Mondiale.

Chavanel ściga się w Omega Pharma – Quick Step już pięć sezonów. JEgo głównymi celami są wyścigi klasyczne oraz Tour de France. Chavanel jest także aktualnym mistrzem Francji w jeździe indywidualnej na czas. W tegorocznej Wielkiej Pętli był bardzo aktywny, kilka razy uciekał jednak bez powodzenia, oprócz tego mocno pomagał swoim liderom, Markowi Cavendishowi i Michałowi Kwiatkowskiemu.

Francuz cieszy się ogromnym szacunkiem wśród rodzimej publiczności, a jego dorobek punktowy w rankingu UCI będzie poważnym wzmocnieniem dla każdej drużyny.

“Chava” chciałby zostać w Omega Pharma – Quick Step, ale martwi się o swoją role. Drużyna prowadzona przez Patricka Lefevere’a wzmocniła ostatnio “pociąg” Cavendisha zatrudniając Marka Renshawa oraz podpisała kontrakt z Rigoberto Uranem, który ma walczyć w wielkich tourach.

– To nowe uczucie dla mnie zakończyć Tour de France i nie wiedzieć na czym się stoi, ale mimo wszystko się nie martwię – powiedział Chavanel w rozmowie z gazetą “La Nouvelle Republique”.

– Mam kilka propozycji, jedną z Ag2r-La Mondiale. Jestem już pięć lat w Omega Pharma – Quick Step, szefostwo teamu chce żebym został i chciałbym, ale musimy najpierw ustalić rolę jaką dla mnie przewidują. Swoją decyzję podejmę w ciągu dwóch tygodni – zakończył Francuz.

Sikor