euskaltelPrzyszłość baskijskiej drużyny dalej jest spowita mgłą. Zawodnicy i pracownicy drużyny Euskaltel-Euskadi dostali zielone światło na poszukiwanie nowych miejsc pracy na 2014 rok.

Według informacji baskijskiej gazety “Deia” Mikel Astarloza, dyrektor Basque Cycling Pro Team, spółki zarządzającej drużyną Euskaltel, przekazał złe wieści zawodnikom tuż przed startem wyścigu Clasica San Sebastian w klubowym autobusie.

Na początku lipca wyszło na jaw, że ekipa ma tylko 45 dni na znalezienie nowego sponsora, jakiekolwiek opóźnienie groziło utraceniem licencji WorldTouru na sezon 2014. Niestety poszukiwania nie powiodły się. Nie ma żadnych chętnych, którzy chcieliby wesprzeć zasłużoną drużynę. W związku z tym zarząd postanowił poinformować o tym zawodników, żeby mogli szukać sobie nowych drużyn. Obecnie nie ma żadnych szans na to, by Baskowie jeździli nawet z licencją Kontynentalną.

Jeśli Euskaltel zniknie Hiszpanom zostanie tylko jeden zespół WorldTourowy – Movistar i jeden zespół Kontynentalny – Caja Rural. Kraj Basków, który zawsze był uważany za serce hiszpańskiego kolarstwa pozostanie bez drużyny.

 

Foto:Artur Machnik

Sikor