mapka 2 etapPo emocjonującym wstępie, drugi etap Tour de Pologne nie będzie łatwy dla zawodników. Meta na Passo Pordoi – to wisienka na torcie dla każdego obserwatora kolarstwa!

Niedzielne ściganie na drugim etapie Tour de Pologne rozpocznie się malowniczym Marilleva Val di Sole. Ten region jest bardzo znany we Włoszech z kolarstwa, ale tego w górskim wydaniu. Licząca 40 km trasa wzdłuż rzeki Noce jest jedną z najładniejszych w Trentino. Na szczęście zawodnicy startujący w TdP nie będą jeździć po bezdrożach, co wcale nie oznacza, że będzie łatwo.

Będą oni mieli do pokonania 206,5 km z metą na samym Passo Pordoi! Zanim kolarze zaczną się wspinać pod tą mityczną górę, czekają ich jeszcze dwie inne górskie premie. Po przejechaniu prawie 135 km zaczną się pierwsze prawdziwe schody. Podjazd pod Passo Pampeago ma10,5 km długości o średnim nachyleniu 8,9%. Jeśli te liczby nie są wystarczające, to warto dodać, że maksymalne nachylenie momentami wynosi 16%. Po wymagającym 15 km zjeździe na kolarzy czeka kolejna wspinaczka, tym razem pod Passo Costalunga (9,3 km długości; 6,6 % nachylenia).

Finałowy podjazd pod mityczne Passo Pordoi powinien nam zapewnić maksimum emocji. To aż 13 km wspinaczki o średnim nachyleniu 6 %, a momentami kolarze będę mieli do pokonania 10% ścianki. Warto dodać, że etap kończy się na wysokości 2239 m.n.p.m.

Profil
2 etap

Passo Pampeago
untitled

Passo Costalunga
untitledPasso Pordoi
untitled

W pierwszym dniu bardzo widoczni byli polscy kolarze. W ucieczce kręcił Bartosz Huzarski (NetApp Endura), swoich sił próbował także Tomasz Marczyński (Vacansoleil – DCM), a na deser Rafał Majka (Saxo – Tinkoff) zajął trzecie miejsce na etapie! Wielkie straty zanotowali między innymi Bradley Wiggins (Sky Procycling) czy Vincenzo Nibali (Astana). Sporo po niedzieli obiecuje sobie Rafał, miejmy nadzieję, że będzie to polski dzień na Passo Pordoi.

Faworyci według naszosie.pl:
1. Rafał Majka (Saxo – Tinkoff)
2. Sergio Henao (Sky Procycling)
3. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)

 

mapki:tourdepologne.pl

Arek Waluga