P1140360Poranny etap 56 Wyścigu Dookoła Mazowsza, jadzę drużynową na czas, wygrała ekipa BDC MarcPol, zaś nowym liderem jest Marcin Sapa.

Czwarty etap Lotto Mazovia Tour to drużynowa jazda na czas, start i meta w Nowym Dworze Mazowieckim. Na starcie stanęło osiemnaście ekip.

Długo na prowadzeniu utrzymywali się kolarze LKT Team Brandendung, którzy wykręcili czas 30:17. Jednak mocno pojechali Ukraińcy z ISD Continental Team, którzy pojechali o dziewięć sekund szybciej – 30:08.

Z ekip będących w pierwszej piątce najszybciej dystans 26 kilometrów pokonali  kolarze Dariusza Banaszka – BDC MarcPol, którzy jako pierwsi przełamali barierę 30 minut, wykręcając czas 29:52 i jak się okazało to był najlepszy rezultat.

Drugi zespół – CCC Polsat Polkowice zameldował się cztery sekundy za BDC MarcPol. Trzecie miejsce zajęli kolarze IDC Continental Team.

Liderem wyścigu jest Marcin Sapa. W czołówce zrobiło się bardzo ciasno, szósty Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol) ma tylko trzy sekundy straty do lidera.

Po południu zostanie rozegrany kolejny, piąty etap z Modlina do Nowego Dworu Mazowieckiego o długości 113 kilometrów.