niemenJuniorzy rozpoczęli zmagania w XXVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Niemen”. Pierwszego dnia rywalizacji odbył się prolog oraz 1. etap i liderem po tych dwóch wyścigach został Aleksandr Riabuszenko (MINSK OBLAST).

Na trasie 3-kilometrowego prologu w Białymstoku, najlepszy był Mateusz Kazimierczak (GKK OPTY-MAZOWSZE). Pokonał on Dawida Sałamachę (GK MERIDA GLIWICE) i kolegę z ekipy Jakuba Solińskiego.

10 BROŻYNA Piotr DEK MEBLE-CYCLO KORONA KIELCE 3:55,44 0:08

O ile prolog został zdominowany przez Polaków, o tyle czołówkę 1. etapu, prowadzącego z Białegostoku, przez Supraśl, Krynki, do Sokółki, stanowili zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Na metę, po pokonaniu 80 kilometrów, wjechała 10-osobowa grupka, z 10-sekundową przewagą nad peletonem. Z czołowej grupy najszybszy był Białorusin, Uladzimir Harakhawik (MINSK OBLAST), a drugi był Aleksandr Riabuszenko. Także trzeci kolarz na etapie, Anton Iwaszkin, pochodził z Białorusi. Najlepszy z Polaków, Kamil Zawistowski (GKK OPTY-MAZOWSZE) zajął 13. miejsce.

10 ZIGUNOV Dmitri RCOP-RGUOR BELARUS NATIONAL TEAM 1:53:14 0:00

Po pierwszym dniu zmagań na czele klasyfikacji generalnej jest Riabuszenko i ma sekundę przewagi nad swoimi rodakami, Harakhawikiem i Hardziejem Cziszczanką (Mogilev).

10 SOLIOSKI Jakub GKK OPTY-MAZOWSZE 01:57:15 00:09

W piątek, 26 lipca, także odbędą się dwa etapy, poranna, 15-kilometrowa jazda indywidualna na czas z Sokółki do Szyszek oraz popołudniowy etap ze startu wspólnego z Sokółki do Grodna na Białorusi, o długości 80 kilometrów.

źródło:pzkol.pl

Poprzedni artykułPlany Bartosza Huzarskiego na Tour de Pologne
Następny artykułMazowsze: BDC MarcPol zwycięża drużynową jazdę na czas! Marcin Sapa liderem wyścigu.