Kenny Dehaes małeKenny Dehaes (Lotto Belisol) po masowym sprincie na mecie 4. etapu Tour de Wallonie odniósł 4. zwycięstwo w sezonie. Liderem belgijskiego wyścigu pozostał Alexandr Kolobnev (Katusha).

Przedostatni dzień rywalizacji w wyścigu Dookoła Walonii to 197 kilometrowy odcinek pomiędzy miejscowościami Andenne oraz Clabecq. Na mecie jako pierwsza zameldowała się kilkudziesięcioosobowa grupka. Najszybciej z niej finiszował Belg – Kenny Dehaes. Drugie miejsce zajął Giacomo Nizzolo (RadioShack-Leopard), a trzecie Danilo Napolitano (Accent Jobs-Wanty).

W klasyfikacji generalnej, Kolobnev wciąż ma 6. sekund nad Anthonym Geslin (FDJ.fr) oraz 22 sekundy nad Gregiem van Avermaetem (BMC Racing).

Wyniki:

1. DE HAES Kenny LOTTO BELISOL 4:57:15 0:00:10
2. NIZZOLO Giacomo RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00 0:00:06
3. NAPOLITANO Danilo ACCENT JOBS – WANTY 0:00:00 0:00:04
4. KREDER Raymond GARMIN SHARP 0:00:00
5. FEILLU Romain VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:00:00
6. APPOLLONIO Davide AG2R LA MONDIALE 0:00:00
7. VAN STAEYEN Michael TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
8. PAOLINI Luca KATUSHA 0:00:00
9. CHEVALIER Olivier WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
10. SIJMENS Nico COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
11. PICHON Laurent FDJ.FR 0:00:00
12. VAN ASBROECK Tom TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
13. HUREL Tony TEAM EUROPCAR 0:00:00
14. DE VREESE Laurens TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
15. DEMOITIE Antoine WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
16. DRUCKER Jean-Pierre ACCENT JOBS – WANTY 0:00:00
17. CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
18. MARCATO Marco VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:00:00
19. BOONEN Tom OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00
20. OSS Daniel BMC RACING TEAM 0:00:00
21. MONDORY Lloyd AG2R LA MONDIALE 0:00:00
22. VALLEE Boris COLOR CODE – BIOWANZE 0:00:00
23. EVRARD Laurent WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
24. VANGENECHTEN Jonas LOTTO BELISOL 0:00:00
25. VANTOMME Maxime CRELAN – EUPHONY 0:00:00
26. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM 0:00:00
27. BOL Jetse BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:00
28. DEVILLERS Gilles CRELAN – EUPHONY 0:00:00
29. MARTENS Paul BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:00
30. DERNIES Tom WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
31. THURAU Bjorn TEAM EUROPCAR 0:00:00
32. GESLIN Anthony FDJ.FR 0:00:00
33. TULIK Angelo TEAM EUROPCAR 0:00:00
34. OFFREDO Yoann FDJ.FR 0:00:00
35. LODEWYCK Klaas BMC RACING TEAM 0:00:00
36. DRON Boris WALLONIE – BRUXELLES 0:00:00
37. DOCKX Gert LOTTO BELISOL 0:00:00
38. BERARD Julien AG2R LA MONDIALE 0:00:00
39. KOLOBNEV Alexandr KATUSHA 0:00:00
40. DEVENYNS Dries OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00
41. WELLENS Tim LOTTO BELISOL 0:00:00
42. VANENDERT Jelle LOTTO BELISOL 0:00:00
43. DEGAND Thomas ACCENT JOBS – WANTY 0:00:00
44. GOOS Marc BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:00
45. KREDER Michel GARMIN SHARP 0:00:00
46. EIJSSEN Yannick BMC RACING TEAM 0:00:00
47. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 0:00:00
48. FAIRLY Caleb GARMIN SHARP 0:00:00
49. SERRY Pieter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00 0:00:01
50. MACHADO Tiago RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
51. HABEAUX Gregory ACCENT JOBS – WANTY 0:00:00
52. GHYSELINCK Jan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00 0:00:03
53. DEVOLDER Stijn RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
54. NUYENS Nick GARMIN SHARP 0:00:00
55. SYS Klaas CRELAN – EUPHONY 0:00:00
56. PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM 0:00:00
57. SLAGTER Tom Jelte BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:00
58. VEUCHELEN Frederik VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:00:00
59. ROUX Anthony FDJ.FR 0:00:00
60. VALENTIN Tristan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
61. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00 0:00:02
62. IGNATYEV Mikhail KATUSHA 0:00:00
63. ZINGLE Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
64. VANDEWALLE Kristof OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00
65. VAUGRENARD Benoît FDJ.FR 0:00:00
66. HERMANS Ben RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
67. CARUSO Giampaolo KATUSHA 0:00:00
68. MAES Nikolas OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:00
69. HONDO Danilo RADIOSHACK LEOPARD 0:00:14
70. RAST Grégory RADIOSHACK LEOPARD 0:00:21
71. VANDENBERGH Stijn OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:29
72. NOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE 0:01:33
73. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:41
74. HUNTER Robert GARMIN SHARP 0:02:41
75. JOEAAR Gert COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:41
76. VAN HUMMEL K. VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:02:41
77. BELKOV Maxim KATUSHA 0:02:41
78. VAN MELSEN Kevin ACCENT JOBS – WANTY 0:02:41
79. PORSEV Alexander KATUSHA 0:02:41
80. IGLINSKIY Valentin AG2R LA MONDIALE 0:02:41
81. DE WORTELAER Serge COLOR CODE – BIOWANZE 0:02:41
82. GARATE Juan Manuel BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:41
83. BOBRIDGE Jack BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:41
84. VAN WINDEN Dennis BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:41
85. RASMUSSEN Alex GARMIN SHARP 0:02:41
86. FARRAR Tyler GARMIN SHARP 0:02:41
87. HONIG Reinier CRELAN – EUPHONY 0:02:41
88. JEROME Vincent TEAM EUROPCAR 0:02:41
89. LANDER Sebastian BMC RACING TEAM 0:02:41
90. MANGEL Laurent FDJ.FR 0:02:41
91. KREDER Wesley VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:02:41
92. WERTZ Thomas COLOR CODE – BIOWANZE 0:02:41
93. JUNGELS Bob RADIOSHACK LEOPARD 0:02:41
94. DEMARE Arnaud FDJ.FR 0:02:41
95. BARLE Florent COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:41
96. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR 0:02:41
97. PESTIAUX Loic COLOR CODE – BIOWANZE 0:02:41
98. KERN Julian AG2R LA MONDIALE 0:02:41
99. SELIG Rudiger KATUSHA 0:02:41
100. VOGONDY Nicolas ACCENT JOBS – WANTY 0:02:41
101. BOUYER Franck TEAM EUROPCAR 0:02:41
102. DELFOSSE Sébastien CRELAN – EUPHONY 0:02:41
103. ANCIAUX Maxime WALLONIE – BRUXELLES 0:02:41
104. KERF Jerome COLOR CODE – BIOWANZE 0:06:04
105. MOTTET Florent COLOR CODE – BIOWANZE 0:06:04
106. DEBUSSCHERE Jens LOTTO BELISOL 0:06:44
107. VAN DE WALLE Jurgen LOTTO BELISOL 0:06:44
108. RABON Frantisek OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:06:44
109. STEELS Stijn CRELAN – EUPHONY 0:06:44
110. WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:44
111. GILBERT Jérôme ACCENT JOBS – WANTY 0:06:44 0:00:02
112. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR 0:06:44 0:00:03
113. DE WINTER Ludwig COLOR CODE – BIOWANZE 0:06:44
114. WAUTERS Willem VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:06:44
115. BERTHOLET Quentin WALLONIE – BRUXELLES 0:06:44
116. PREMONT Christophe CRELAN – EUPHONY 0:07:53 0:00:07
DNF LIGTHART Pim VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM –

Klasyfikacja generalna

1. KOLOBNEV Alexandr KATUSHA 18:39:51
2. GESLIN Anthony FDJ.FR 0:00:06
3. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM 0:00:22
4. THURAU Bjorn TEAM EUROPCAR 0:00:28
5. DRUCKER Jean-Pierre ACCENT JOBS – WANTY 0:00:31
6. WELLENS Tim LOTTO BELISOL 0:00:31
7. DE VREESE Laurens TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:32
8. GHYSELINCK Jan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:32
9. MARCATO Marco VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:00:33
10. MACHADO Tiago RADIOSHACK LEOPARD 0:00:33
11. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:33
12. SERRY Pieter OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:34
13. OSS Daniel BMC RACING TEAM 0:00:35
14. SIJMENS Nico COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:35
15. CHEVALIER Olivier WALLONIE – BRUXELLES 0:00:35
16. MARTENS Paul BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:35
17. EVRARD Laurent WALLONIE – BRUXELLES 0:00:35
18. VANTOMME Maxime CRELAN – EUPHONY 0:00:35
19. ROUX Anthony FDJ.FR 0:00:35
20. HABEAUX Gregory ACCENT JOBS – WANTY 0:00:35
21. DEVENYNS Dries OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:00:35
22. VANENDERT Jelle LOTTO BELISOL 0:00:35
23. DOCKX Gert LOTTO BELISOL 0:00:35
24. SLAGTER Tom Jelte BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:00:35
25. HERMANS Ben RADIOSHACK LEOPARD 0:00:35
26. VAUGRENARD Benoît FDJ.FR 0:00:35
27. DEVOLDER Stijn RADIOSHACK LEOPARD 0:00:38
28. FAIRLY Caleb GARMIN SHARP 0:01:03
29. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE 0:01:07
30. VALENTIN Tristan COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:07
31. DEGAND Thomas ACCENT JOBS – WANTY 0:01:41
32. VANDEWALLE Kristof OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:46
33. JUNGELS Bob RADIOSHACK LEOPARD 0:04:07
34. BERARD Julien AG2R LA MONDIALE 0:06:55
35. VOGONDY Nicolas ACCENT JOBS – WANTY 0:07:21
36. SYS Klaas CRELAN – EUPHONY 0:07:48
37. BOONEN Tom OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:08:05
38. MAES Nikolas OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:08:34
39. KREDER Michel GARMIN SHARP 0:08:57
40. CARUSO Giampaolo KATUSHA 0:10:03
41. VAN DE WALLE Jurgen LOTTO BELISOL 0:10:08
42. VAN ASBROECK Tom TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:12:28
43. GOOS Marc BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:12:39
44. PAOLINI Luca KATUSHA 0:12:45
45. PICHON Laurent FDJ.FR 0:12:46
46. PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM 0:12:46
47. EIJSSEN Yannick BMC RACING TEAM 0:12:46
48. RAST Grégory RADIOSHACK LEOPARD 0:13:07
49. NUYENS Nick GARMIN SHARP 0:13:45
50. MANGEL Laurent FDJ.FR 0:15:12
51. DRON Boris WALLONIE – BRUXELLES 0:15:43
52. FEILLU Romain VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:18:50
53. HUREL Tony TEAM EUROPCAR 0:19:17
54. VANGENECHTEN Jonas LOTTO BELISOL 0:19:20
55. ZINGLE Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:19:20
56. TULIK Angelo TEAM EUROPCAR 0:19:20
57. WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:19:21
58. KREDER Raymond GARMIN SHARP 0:19:25
59. VEUCHELEN Frederik VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:19:25
60. NIZZOLO Giacomo RADIOSHACK LEOPARD 0:19:26
61. IGNATYEV Mikhail KATUSHA 0:19:32
62. RABON Frantisek OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:19:38
63. HONDO Danilo RADIOSHACK LEOPARD 0:19:46
64. OFFREDO Yoann FDJ.FR 0:19:53
65. NOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE 0:21:53
66. FARRAR Tyler GARMIN SHARP 0:22:00
67. HONIG Reinier CRELAN – EUPHONY 0:22:01
68. BARLE Florent COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:22:06
69. GARATE Juan Manuel BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:22:06
70. HUNTER Robert GARMIN SHARP 0:22:13
71. KERN Julian AG2R LA MONDIALE 0:22:13
72. DEMARE Arnaud FDJ.FR 0:22:13
73. WERTZ Thomas COLOR CODE – BIOWANZE 0:23:02
74. DE WORTELAER Serge COLOR CODE – BIOWANZE 0:23:41
75. BOBRIDGE Jack BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:24:04
76. VAN STAEYEN Michael TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:24:37
77. DEMOITIE Antoine WALLONIE – BRUXELLES 0:24:48
78. VANDENBERGH Stijn OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:25:20
79. CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:25:36
80. APPOLLONIO Davide AG2R LA MONDIALE 0:25:36
81. LODEWYCK Klaas BMC RACING TEAM 0:25:36
82. BERTHOLET Quentin WALLONIE – BRUXELLES 0:26:01
83. DERNIES Tom WALLONIE – BRUXELLES 0:26:11
84. JEROME Vincent TEAM EUROPCAR 0:26:14
85. PREMONT Christophe CRELAN – EUPHONY 0:27:05
86. DELFOSSE Sébastien CRELAN – EUPHONY 0:27:17
87. PORSEV Alexander KATUSHA 0:27:29
88. JOEAAR Gert COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:27:29
89. BELKOV Maxim KATUSHA 0:27:29
90. PESTIAUX Loic COLOR CODE – BIOWANZE 0:28:17
91. KREDER Wesley VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:28:17
92. IGLINSKIY Valentin AG2R LA MONDIALE 0:28:57
93. ANCIAUX Maxime WALLONIE – BRUXELLES 0:28:57
94. DE HAES Kenny LOTTO BELISOL 0:30:42
95. MONDORY Lloyd AG2R LA MONDIALE 0:30:52
96. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR 0:31:14
97. BOUYER Franck TEAM EUROPCAR 0:31:42
98. DEVILLERS Gilles CRELAN – EUPHONY 0:31:44
99. LANDER Sebastian BMC RACING TEAM 0:32:13
100. SELIG Rudiger KATUSHA 0:32:20
101. WAUTERS Willem VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:32:20
102. DEBUSSCHERE Jens LOTTO BELISOL 0:32:20
103. GILBERT Jérôme ACCENT JOBS – WANTY 0:32:43
104. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR 0:33:33
105. VAN MELSEN Kevin ACCENT JOBS – WANTY 0:33:33
106. STEELS Stijn CRELAN – EUPHONY 0:35:01
107. VALLEE Boris COLOR CODE – BIOWANZE 0:35:04
108. NAPOLITANO Danilo ACCENT JOBS – WANTY 0:35:39
109. BOL Jetse BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:35:43
110. DE WINTER Ludwig COLOR CODE – BIOWANZE 0:37:17
111. VAN HUMMEL K. VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:38:24
112. RASMUSSEN Alex GARMIN SHARP 0:38:24
113. VAN WINDEN Dennis BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:40:22
114. KERF Jerome COLOR CODE – BIOWANZE 0:43:15
115. MOTTET Florent COLOR CODE – BIOWANZE 0:48:58
116. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:51:07

 

Andrzej