Laurens Ten DamWiele drużyn jest zainteresowanych Holendrem, ale na razie nie dostał oferty z jego dotychczasowej drużyny, Belkin.

Laurens Ten Dam zakończył tegoroczny Tour de France na wysokim 13. miejscu. Jego dobry występ nie uszedł uwadze potencjalnych pracodawców. Holender ma liczne oferty z ekip WorldTouru, ale nie ze swojej drużyny. Ten Dam jest zdziwiony tą sytuacją, ale jego team twierdzi, że uda się jeszcze wypracować porozumienie. Kontrakt triumfatora etapowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z 2006 roku wygasa z końcem sezonu.

Stałem się ważną postacią w wielkich tourach i nie uszło to uwadze innych drużyn – powiedział Ten Dam dla ad.nl. – Dzięki TdF stałem się bardziej rozpoznawalny. Media już powiedziały, że odchodzę do Astany, ale jest o wiele więcej zainteresowanych. Wydaję mi się jednak, że sprawiedliwym byłoby poczekać na ofertę Belkinu.

Po zakończeniu wyścigu Richard Plugge, szef zespołu Belkin, powiedział: – Jesteśmy w trakcie rozmów z Laurensem. Moje oczekiwania są takie, że wszystko zakończy się dobrze.

 

Foto: bettiniphoto.net

Sikor