rebellinMarkus Eibegger (Team Gourmetfein – Simplon) wygrał drugi górski etap wyścigu Sibiu Cycling Tour. Drugie miejsce zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), który pozostał liderem wyścigu. Trzecia lokata przypadła dziś Antonio Parrinello (Androni – Venezuela).

Drugi etap rumuńskiej etapówki liczył 183,8 km i prowadził z Sibiu do Paltinis. Meta usytuowana była 1438 m.n.p.m a prowadziła na nią ponad 20 km wspinaczka. Podobnie jak wczoraj o zwycięstwo walczyli kolarze dobrze czujący się na bardzo długich podjazdach.

Najszybszy, a zarazem najbardziej wytrzymały okazał się Austriak Markus Eibegger (Team Gourmetfein – Simplon), który wczoraj stracił ponad 3 minuty do Rebellina. Zawodnik CCC Polsat Polkowice po raz kolejny pokazał, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Włoch stracił do Eibeggera tylko 7 sekund i umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął dziś Antonio Parrinello (Androni – Venezuela).

Davide Rebellin jest także liderem klasyfikacji punktowej i górskiej. Najlepiej z Polaków zaprezentował się dziś Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice), który zajął 30 miejsce.

Jutro, na zakończenie wyścigu przed kolarzami dwa etapy: poranna czasówka, a później prawie 140 km ścigania wokół Sibiu.

Wyniki:

1 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 20 4:44:47

2 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 12 0:07

3 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 7 0:08

4 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 5 0:12

5 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 4 0:16

6 VANDYCK Niels Verandas Willems 3 0:18

7 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 2 0:20

8 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg 1 ,,

9 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,

10 WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone 0:26

11 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,

12 PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 0:39

13 BORISAVLJEVIC Miloš Serbia 0:57

14 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 1:10

15 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 1:12

16 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 1:14

17 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 1:24

18 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 1:26

19 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 1:28

20 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 1:29

21 SMEYERS Floris Verandas Willems 1:34

22 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 1:35

23 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 1:39

24 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 1:42

25 NITU Adrian Romania 1:43

26 FERRARI Sergio Verandas Willems 1:45

27 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 1:51

28 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 2:33

29 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 2:37

30 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice 2:40

31 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team 2:42

32 BIHEL César Team Differdange – Losch 2:54

33 JURCO Matej Slovakia 2:55

34 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team 3:30

35 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu ,,

36 SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon 3:43

37 PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon ,,

38 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,

39 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,

40 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 3:53

41 CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team 5:03

42 NESSET Sigurd Froy – Bianchi 5:39

43 ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 5:43

44 ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 5:55

45 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,

46 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone ,,

47 HASANOVIC Esad Serbia ,,

48 KOZUSNIK Adam Czech Republic 5:59

49 PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 6:00

50 PARDINI Olivier Verandas Willems 6:08

51 ZEKAVICA Jovan Serbia 6:18

52 BRONIS Roman Slovakia 6:31

53 HUDECEK Petr Czech Republic 6:37

54 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 7:19

55 TINTEA Nicolae Romania 7:29

56 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 8:19

57 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

58 STEFANOVIC Stefan Serbia ,,

59 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 9:21

60 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 9:45

61 KOVáC Maros Slovakia ,,

62 MAHDAR Martin Slovakia ,,

63 SDRAILA Bogdan Romania 9:53

64 COMAN Bogdan Romania 11:14

65 NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 12:25

66 CSICSAKY Tamas Romania ,,

67 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 12:38

68 SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow 12:40

69 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 12:48

70 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

71 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

72 CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu ,,

73 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,

74 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team ,,

75 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 12:54

76 CRISTA Daniel Romania 13:40

77 EKELI Eivind Froy – Bianchi 16:04

78 MICEK Ondrej Czech Republic ,,

79 DANILOVIC Marko Serbia ,,

80 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 16:20

81 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone ,,

82 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 16:38

83 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 18:04

84 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

85 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

86 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team ,,

87 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,,

88 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 18:39

89 MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

90 KUKRLE Michael Czech Republic ,,

91 HELMIG Christian Team Differdange – Losch 18:54

92 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,,

93 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,,

94 SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware ,,

95 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,,

96 ZALESKY Milan Czech Republic ,,

97 ILIAS Periklis SP Tableware ,,

98 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,

99 PLESEA Valentin Romania ,,

100 TYBOR Patrik Slovakia ,,

101 VYSNA Matej Slovakia 19:00

102 MAREK Miroslav Czech Republic ,,

103 KAZSA Gabor Serbia 19:16

104 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 20:33

105 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 20:44

106 BURTON Jeremy Verandas Willems ,,

107 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 22:09

108 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 22:40

109 KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow 24:00

110 KARATZIOS Georgios SP Tableware 25:44

111 PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

112 VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 25:51

113 FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow 26:37

114 ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 27:48

115 KOZOMARA Nikola Serbia 30:20

DNF DEGUELLE Christopher Verandas Willems –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 8:38:44

2 (3) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 0:47

3 (2) WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone ,,

4 (4) ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 1:08

5 (8) VANDYCK Niels Verandas Willems 1:26

6 (9) DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 1:33

7 (7) PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 1:41

8 (11) KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 1:45

9 (12) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 2:05

10 (6) SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 2:27

11 (10) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 2:36

12 (13) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 2:59

13 (19) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 3:13

14 (15) LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 3:26

15 (5) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice 3:31

16 (16) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 4:00

17 (17) KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 4:08

18 (14) BIHEL César Team Differdange – Losch 4:52

19 (20) NITU Adrian Romania 5:23

20 (24) PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 6:24

21 (23) CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 6:26

22 (29) DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg 6:43

23 (21) JURCO Matej Slovakia 6:45

24 (26) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 7:40

25 (27) BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 7:41

26 (18) CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team 8:16

27 (25) PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon 8:45

28 (34) BORISAVLJEVIC Miloš Serbia 9:14

29 (28) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 9:50

30 (35) BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 10:05

31 (31) SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon 10:18

32 (37) PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 10:37

33 (33) KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 10:48

34 (30) HASANOVIC Esad Serbia 12:30

35 (38) VAN DIJK Peter SP Tableware 12:37

36 (42) KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 13:51

37 (52) FERRARI Sergio Verandas Willems 14:12

38 (48) KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team 14:19

39 (36) ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 14:38

40 (40) ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 14:45

41 (46) DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 15:01

42 (32) GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 15:27

43 (41) KOZUSNIK Adam Czech Republic 15:51

44 (22) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 17:14

45 (45) PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone 17:25

46 (51) TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team 18:08

47 (53) NESSET Sigurd Froy – Bianchi 18:21

48 (70) SMEYERS Floris Verandas Willems 18:25

49 (80) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 19:01

50 (54) HUDECEK Petr Czech Republic 19:19

51 (55) TINTEA Nicolae Romania 20:20

52 (71) PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team 20:23

53 (44) KOVáC Maros Slovakia 21:04

54 (47) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 21:18

55 (57) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 22:50

56 (59) STEFANOVIC Stefan Serbia 23:06

57 (74) BRONIS Roman Slovakia 23:36

58 (49) VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 24:29

59 (63) MAHDAR Martin Slovakia 26:09

60 (85) PARDINI Olivier Verandas Willems 26:12

61 (96) ZEKAVICA Jovan Serbia 27:03

62 (39) HELMIG Christian Team Differdange – Losch 27:46

63 (60) MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 28:26

64 (94) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 28:44

65 (83) SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 28:52

66 (43) ILIAS Periklis SP Tableware 29:11

67 (68) CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu 29:37

68 (75) NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 29:49

69 (77) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 30:29

70 (102) PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 30:50

71 (50) SPIKSETH Elias Froy – Bianchi 30:53

72 (98) COMAN Bogdan Romania 32:37

73 (87) AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 32:50

74 (92) VASILYEV Maksym ISD Continental Team 33:06

75 (56) PLESEA Valentin Romania 33:09

76 (62) TYBOR Patrik Slovakia 35:04

77 (66) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 35:28

78 (72) MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow 35:40

79 (89) EKELI Eivind Froy – Bianchi 36:19

80 (91) MICEK Ondrej Czech Republic 36:21

81 (84) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 36:23

82 (76) ZALESKY Milan Czech Republic 36:33

83 (88) SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 36:35

84 (78) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 36:41

85 (93) PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 36:44

86 (79) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 36:56

87 (82) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 37:10

88 (64) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 37:26

89 (69) BURTON Jeremy Verandas Willems 37:35

90 (104) CSICSAKY Tamas Romania 37:39

91 (110) SDRAILA Bogdan Romania ,,

92 (81) VYSNA Matej Slovakia 38:05

93 (61) LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 38:47

94 (90) SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware 39:10

95 (95) SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 39:21

96 (107) SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow 39:37

97 (109) DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 40:03

98 (97) TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi 40:09

99 (99) CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 40:20

100 (86) STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 40:37

101 (100) ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 40:45

102 (58) ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 42:27

103 (67) KARATZIOS Georgios SP Tableware 42:32

104 (101) MAREK Miroslav Czech Republic 43:24

105 (73) FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow 43:41

106 (103) KAZSA Gabor Serbia 44:08

107 (113) CRISTA Daniel Romania 44:11

108 (108) KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 45:53

109 (115) DANILOVIC Marko Serbia 48:00

110 (112) GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 51:40

111 (105) VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 51:42

112 (116) KUKRLE Michael Czech Republic 52:00

113 (111) KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow 52:19

114 (106) PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow 52:31

115 (114) KOZOMARA Nikola Serbia 1:01:02

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga