pawłowska mpKatarzyna Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto) zajęła drugie miejsce na czasówce wyścigu Tour de Bretagne Féminin. Etap wygrała Vera Koedooder (Sengers Ladies Cycling Team). Podium uzupełniła Aude Biannic (S.C. Michela Fanini Rox). Nową liderką została Audrey Cordon (Vienne Futuroscope).

Wczorajszy, pierwszy etap wyścigu Tour de Bretagne Féminin padł łupem zawodniczki Rusvelo, Oxany Kozonchuk, która została pierwszą liderką. Nasza jedynaczka, Katarzyna Pawłowska zajęła 17. miejsce, zdobywając dodatkowo koszulkę najlepszej góralki.

Drugiego dnia wyścigu kobiety zmagały się z czasówką wokół Mohon, która liczyła 12,3 km. Najszybciej pokonała ją Vera Koedooder (Sengers Ladies Cycling Team). Wspaniale zaprezentowała się Kasia Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto), która przegrała pierwsze miejsce tylko o 2 sekundy, wykręcając średnią ponad 43 km/h.  Pawłowska awansowała na 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nową liderką jest Audrey Cordon (Vienne Futuroscope), która uplasowała się dziś na czwartej pozycji.

Jutro przed kobiecym peletonem prawie 124 km ścigania w pagórkowatym terenie.

Wyniki 1. etapu (TOP 20):

1 KOZONCHUK Oxana RusVelo 16 3:21:58

2 STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 11 ,,

3 D’ETTORRE Alessandra Vaiano – Fondriest 6 ,,

4 CORDON Audrey Vienne Futuroscope 5 ,,

5 DE VUYST Sofie Sengers Ladies Cycling Team 4 ,,

6 VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 2 ,,

7 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

8 BOYARSKAYA Natalia ,,

9 DE JONG Thalita Rabobank-Liv Giant ,,

10 THOMAS Claire 0:05

11 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 0:12

12 FOURNIER Roxane 1:11

13 RIBEROT Fanny Lointek ,,

14 TREVISI Anna Vaiano – Fondriest ,,

15 DRUYTS Kelly Topsport Vlaanderen – Bioracer ,,

16 PADER Lucie Bourgogne – Pro Dialog ,,

17 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto ,,

18 PEETOOM Kirsten ,,

19 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,,

20 MARTISOVA Julia Chirio Forno d’Asolo ,,

 

Wyniki 2. etapu (TOP 20):

1 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 16 17:04 43.242

2 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 11 0:02 43.158

3 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 6 0:03 43.116

4 CORDON Audrey Vienne Futuroscope 5 0:10 42.824

5 UTROBINA Elena Lointek 4 0:15 42.618

6 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 2 0:16 42.577

7 DE JONG Thalita Rabobank-Liv Giant 0:17 42.536

8 CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope ,, ,,

9 VAN GOGH Natalie 0:22 42.333

10 BOYARSKAYA Natalia 0:27 42.131

11 CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,, ,,

12 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 0:29 42.051

13 LETH Julie Hitec Products UCK ,, ,,

14 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 0:33 41.892

15 DEMAY Coralie 0:34 41.853

16 USABIAGA BALERDI Irene Lointek 0:35 41.813

17 STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 0:36 41.774

18 ILIYNIKH Yulia Lointek 0:37 41.734

19 ANTONNEAU Kaitlin Exergy Twenty16 0:41 41.577

20 THORSEN Thea Hitec Products UCK 0:44 41.461

 

Klasyfikacja generalna (TOP 10):

1 (3) CORDON Audrey Vienne Futuroscope 3:39:06

2 (9) DE JONG Thalita Rabobank-Liv Giant 0:13

3 (8) BOYARSKAYA Natalia 0:23

4 (2) STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 0:24

5 (7) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 0:25

6 (1) KOZONCHUK Oxana RusVelo 0:31

7 (5) DE VUYST Sofie Sengers Ladies Cycling Team 0:52

8 (11) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 1:06

9 (24) KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 1:07

10 (19) PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 1:09

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga