bertazzoOmar Bertazzo (Androni – Venezuela) wygrał ostatni, sprinterski etap wyścigu Tour of Austria. Drugi finiszował Chris Sutton (Sky), a trzeci był Simone Ponzi (Astana). Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon) zwyciężając w klasyfikacji generalnej, osiągnął życiowy sukces w swojej karierze.

Ostatni etap Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria liczył 122,8 km i prowadził z Podersdorf  do Wiednia. Profil był płaski, na kolarzy czekały 3 lotne premie. Etap raczej nie powinien mieć wpływu na klasyfikację generalną, w której po wczorajszej czasówce prowadził Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon).

Na ucieczkę zdecydowała się czwórka zawodników: Benjamin King (RadioShack – Leopard), Aleksejs Saramotins (IAM Cycling), Bostjan Rezman (Team Vorarlberg i  Jakub Kratochvila (Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer). Harcownicy wypracowali sobie nawet ponad 3 minuty przewagi, ale peleton cały czas kontrolował ucieczkę.

Najdłużej na czele kręcili King i Saramotins, ale zostali skasowani na 4 km przed metą. Bardzo mocno pracowała ekipa Sky, mająca ochotę na etapowy triumf. Udało im się to połowicznie, ponieważ ich najszybszy zawodnik, Chris Sutton, zajął dziś drugie miejsce. Zwyciężył Omar Bertazzo (Androni – Venezuela). Trzecie miejsce zajął Simone Ponzi (Astana).

Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon) przyjechał w peletonie i został zwycięzcą wyścigu! Austriak wygrywał już w tym roku mniejsze wyścigi, ale triumf w ToA to zdecydowanie jego najlepszy występ w dotychczasowej karierze.

Wyniki:

1 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 30 2:40:14

2 SUTTON Chris Sky Procycling 18 ,,

3 PONZI Simone Astana Pro Team 12 ,,

4 HALLER Marco Katusha Team 7 ,,

5 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 4 ,,

6 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3 ,,

7 HAYMAN Mathew Sky Procycling 2 ,,

8 OSS Daniel BMC Racing Team 1 ,,

9 GEISLER Wolfgang WSA ,,

10 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

11 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team ,,

12 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff ,,

13 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

14 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

15 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

16 BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg ,,

17 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team ,,

18 BENETSEDER Josef WSA ,,

19 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,,

20 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,

21 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,,

22 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,,

23 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

24 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

25 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

26 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

27 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

28 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

29 GOTZ Markus WSA ,,

30 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,

31 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

32 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

33 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

34 BISSINGER Florian Team Vorarlberg ,,

35 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

36 LANG Paul WSA ,,

37 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

38 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team ,,

39 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,

40 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg ,,

41 ARU Fabio Astana Pro Team ,,

42 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

43 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

44 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step ,,

45 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

46 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

47 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

48 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

49 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

50 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon ,,

51 FRANK Mathias BMC Racing Team ,,

52 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

53 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

54 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,

55 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,

56 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,,

57 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

58 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

59 GOLCER Jure Tirol Cycling Team ,,

60 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,

61 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff ,,

62 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

63 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

64 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits ,,

65 LEOPOLD Hans-Jörg WSA ,,

66 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

67 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

68 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

69 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,

70 WöHRER David Tirol Cycling Team ,,

71 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team ,,

72 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

73 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,

74 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 0:11

75 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 0:13

76 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team ,,

77 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

78 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 0:14

79 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg ,,

80 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,,

81 GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,

82 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

83 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

84 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

85 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,

86 SCHOFFMANN Martin WSA ,,

87 BOZIC Borut Astana Pro Team 0:25

88 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,

89 SELIG Rüdiger Katusha Team 0:27

90 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

91 KING Benjamin RadioShack – Leopard 0:38

92 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 0:40

93 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team ,,

94 PINOTTI Marco BMC Racing Team 0:43

95 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 0:44

96 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

97 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team ,,

98 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

99 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

100 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

101 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

102 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,

103 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step ,,

104 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

105 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

106 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

107 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

108 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling ,,

109 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 0:51

110 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 1:12

111 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

112 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

113 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

114 BALLAN Alessandro BMC Racing Team ,,

115 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling ,,

116 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

117 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team ,,

118 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

119 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,

120 KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team ,,

121 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,,

122 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

123 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

124 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

125 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

126 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

127 SCHöRKMAYER Patrick WSA ,,

128 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

129 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

130 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,

131 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

132 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

133 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 2:23

134 TAFERNER Michael WSA 3:28

135 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 0:00

136 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 5:33

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 150 27:49:51

2 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 110 0:33

3 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 90 0:50

4 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 80 0:53

5 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 70 1:20

6 IGNATENKO Petr Katusha Team 60 1:24

7 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 55 1:45

8 ARU Fabio Astana Pro Team 50 2:19

9 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 45 2:32

10 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 40 3:31

11 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 36 4:20

12 FRANK Mathias BMC Racing Team 32 4:29

13 GOLCER Jure Tirol Cycling Team 28 4:43

14 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 24 4:48

15 BOSWELL Ian Sky Procycling 20 5:01

16 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 16 5:16

17 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 14 5:21

18 BENNETT George RadioShack – Leopard 12 5:46

19 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 10 7:37

20 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 8 8:37

21 LANG Paul WSA 6 11:02

22 LEOPOLD Hans-Jörg WSA 4 11:13

23 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 3 11:45

24 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 2 13:18

25 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 1 13:31

26 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 13:48

27 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 14:26

28 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 15:13

29 KING Benjamin RadioShack – Leopard 15:24

30 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 16:03

31 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 16:51

32 WöHRER David Tirol Cycling Team 19:17

33 WYSS Danilo BMC Racing Team 20:59

34 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 21:27

35 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 22:03

36 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 22:29

37 NERZ Dominik BMC Racing Team 23:33

38 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 24:11

39 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 24:23

40 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 24:40

41 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 25:56

42 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 27:05

43 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

44 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 27:23

45 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 27:30

46 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 27:56

47 PINOTTI Marco BMC Racing Team 28:02

48 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 29:52

49 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 30:31

50 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 32:02

51 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 32:49

52 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 33:14

53 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 33:35

54 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 34:26

55 WELLENS Tim Lotto Belisol Team 34:56

56 PONZI Simone Astana Pro Team 34:58

57 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 36:16

58 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 36:42

59 GOTZ Markus WSA 37:28

60 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 38:17

61 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 38:20

62 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 38:36

63 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 38:41

64 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 39:29

65 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 40:52

66 SCHOFFMANN Martin WSA 41:12

67 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 41:38

68 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 41:41

69 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 41:49

70 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 42:19

71 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

72 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 42:26

73 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 43:25

74 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 45:30

75 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 45:32

76 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 45:59

77 PUCCIO Salvatore Sky Procycling 46:21

78 BROERS Remco Team Vorarlberg 46:40

79 GRIVKO Andriy Astana Pro Team 46:55

80 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 47:34

81 GODDAERT Kristof IAM Cycling 47:36

82 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 47:39

83 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 47:46

84 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 48:07

85 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 48:25

86 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 48:56

87 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 49:03

88 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 49:06

89 HOFER Andreas Team Vorarlberg 49:25

90 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg 49:30

91 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 49:46

92 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 49:51

93 BISSINGER Florian Team Vorarlberg 50:21

94 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 51:26

95 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 51:42

96 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 51:43

97 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 51:47

98 WEISS Martin Tirol Cycling Team 51:54

99 OSS Daniel BMC Racing Team 52:21

100 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 52:48

101 HAYMAN Mathew Sky Procycling 52:54

102 EISEL Bernhard Sky Procycling 52:57

103 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 53:19

104 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 53:21

105 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 53:28

106 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 53:47

107 BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg 53:58

108 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

109 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 54:01

110 SUTTON Chris Sky Procycling 54:26

111 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 55:06

112 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 55:46

113 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 56:18

114 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team 56:49

115 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 56:57

116 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 57:10

117 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 59:27

118 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 59:53

119 BALLAN Alessandro BMC Racing Team 1:00:30

120 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

121 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 1:00:38

122 GEISLER Wolfgang WSA 1:01:10

123 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 1:01:31

124 HALLER Marco Katusha Team 1:01:58

125 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 1:03:34

126 SELIG Rüdiger Katusha Team 1:03:37

127 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 1:04:49

128 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 1:06:04

129 BENETSEDER Josef WSA 1:06:29

130 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:07:44

131 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:07:53

132 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:10:25

133 BOZIC Borut Astana Pro Team 1:10:55

134 KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 1:12:24

135 TAFERNER Michael WSA 1:13:54

136 SCHöRKMAYER Patrick WSA 1:15:28

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments