ciolekGerald Ciolek (MTN Qhubeka) wygrał po finiszu z peletonu szósty etap wyścigu Tour of Austria. Drugie miejsce zajął Simone Ponzi (Astana), a trzeci był Jonathan Cantwell (Saxo-Tinkoff). Kevin Seeldraeyers (Astana), mimo upadku na ostatnim kilometrze, utrzymał koszulkę lidera.

Szósty odcinek wyścigu Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria prowadził z Maria Taferl do Poysdorf i liczył 182 km. Etap był dość pofałdowany, kolarze mieli do przejechania 3 górskie premie.

W ucieczce dnia znaleźli się: Julien Fouchard (Cofidis), Christoph Springer (Team Vorarlberg) i Benjamin Edmüller (Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer). Harcownikom na wygraną nie pozwolił peleton, w którym liczono na sprinterski finisz. Swoich sił spróbował także Jakub Kratochvila (Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer), ale jego akcja została skasowana na 6 km przed metą.

Na ostatnim kilometrze mieliśmy sporą kraksę, w której leżał między innymi lider wyścigu, Kevin Seeldraeyers (Astana). Najszybszy okazał się Gerald Ciolek (MTN Qhubeka), który zaliczył czwartą wygraną w sezonie. Drugi finiszował Simone Ponzi (Astana), a trzeci był Jonathan Cantwell (Saxo-Tinkoff).

Wyniki:

1 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 4:17:42

2 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team

3 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff

4 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol

5 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli

6 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli

7 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team

8 Alessandro Malaguti (Ita) Androni Giocattoli

9 Daniel Biedermann (Aut) Team Vorarlberg

10 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

11 Sergei Chernetski (Rus) Katusha

12 Rudiger Selig (Ger) Katusha

13 Andreas Mueller (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

14 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step

15 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team

16 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits

17 Matija Kvasina (Cro) Team Gourmetfein Simplon

18 Wolfgang Geisler (Aut) WSA

19 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling

20 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team

21 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol

22 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli

23 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team

24 Martin Schöffmann (Aut) WSA

25 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard

26 Riccardo Zoidl (Aut) Team Gourmetfein Simplon

27 Markus Goetz (Aut) WSA

28 Stefano Agostini (Ita) Cannondale Pro Cycling

29 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step

30 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

31 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits

32 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling

33 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team

34 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling

35 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling

36 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha

37 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli

38 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard

39 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team

40 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard

41 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff

42 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team

43 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling

44 Benedikt Kendler (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

45 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA

46 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

47 Matej Marin (Slo) Team Gourmetfein Simplon

48 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step

49 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol

50 Petr Ignatenko (Rus) Katusha

51 Paul Lang (Aut) WSA

52 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling

53 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff

54 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team

55 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

56 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick Step

57 Markus Eibegger (Aut) Team Gourmetfein Simplon

58 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling

59 Ian Boswell (USA) Sky Procycling

60 Bostjan Rezman (Slo) Team Vorarlberg

61 Jan Sokol (Aut) Team Gourmetfein Simplon

62 Dimitry Kozontchuk (Rus) Katusha

63 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff

64 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step

65 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

67 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

68 Federico Canuti (Ita) Cannondale Pro Cycling

69 Florian Bissinger (Ger) Team Vorarlberg

70 Alexandr Pliuschin (Mda) IAM Cycling

71 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol

72 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard

73 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard

74 Jure Golcer (Slo) Tirol Cycling Team

75 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team

76 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

77 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step

78 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step

79 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling 0:00:42

80 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

81 Andreas Hofer (Aut) Team Vorarlberg

82 Maarten De Jonge (Ned) Team Vorarlberg

83 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team

84 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling

85 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:51

86 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team

87 Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg 0:01:06

88 Harald Totschnig (Aut) Tirol Cycling Team

89 Michael Gogl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:01:16

90 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka

91 Kristof Goddaert (Bel) IAM Cycling

92 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits

93 Patrick Schörkmayer (Aut) WSA

94 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team

95 Felix Grossschartner (Aut) Team Gourmetfein Simplon

96 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli

97 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling

98 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli

99 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

100 Maximilian Kuen (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

101 Daniel Paulus (Aut) Team Gourmetfein Simplon

102 Lukas Zeller (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

103 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling

104 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits

105 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling

106 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli

107 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:30

108 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team

109 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling

110 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol

111 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff

112 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard

113 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha

114 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha

115 Stefan Rabitsch (Aut) Team Gourmetfein Simplon

116 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol

117 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard

118 Josef Benetseder (Aut) WSA

119 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling

120 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits

121 Christoph Springer (Ger) Team Vorarlberg

122 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff

123 Patric Schultus (Aut) Tirol Cycling Team

124 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol 0:01:45

125 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer

126 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team

127 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:02:21

128 Remco Broers (Ned) Team Vorarlberg

129 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team

130 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:03:52

131 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka

132 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka

133 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:55

134 Marco Haller (Aut) Katusha

135 Benjamin Edmüller (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:04:33

136 Hannes Kapeller (Aut) Tirol Cycling Team

137 Michael Taferner (Aut) WSA 0:04:38

138 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:05:09

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 24:39:21

2 Riccardo Zoidl (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:00:52

3 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:04

4 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:45

5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:47

6 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:02:04

7 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:02:13

8 Sergei Chernetski (Rus) Katusha 0:02:20

9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:37

10 Matija Kvasina (Cro) Team Gourmetfein Simplon 0:03:02

11 Jure Golcer (Slo) Tirol Cycling Team 0:04:11

12 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:04:27

13 Ian Boswell (USA) Sky Procycling 0:04:32

14 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka 0:04:39

15 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli 0:04:43

16 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:04:48

17 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:05:27

18 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:05:40

19 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:07:42

20 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling 0:08:25

21 Paul Lang (Aut) WSA 0:08:35

22 Hans-Jörg Leopold (Aut) WSA 0:08:43

23 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:10:50

24 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka 0:12:32

25 Dimitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:13:07

26 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:13:46

27 Harald Totschnig (Aut) Tirol Cycling Team 0:13:56

28 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

29 Stefano Agostini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:14:09

30 Bostjan Rezman (Slo) Team Vorarlberg 0:14:56

31 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard 0:16:00

32 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team 0:17:35

33 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:20:44

34 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:21:43

35 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:22:40

36 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:22:42

37 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:22:45

38 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step 0:23:36

39 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:24:25

40 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:24:30

41 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:24:31

42 Daniel Paulus (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:24:41

43 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling 0:26:38

44 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 0:27:03

45 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:27:12

46 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:27:23

47 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:28:20

48 Maarten De Jonge (Ned) Team Vorarlberg 0:28:28

49 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:29:16

50 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling 0:31:04

51 Alexandr Pliuschin (Mda) IAM Cycling 0:31:12

52 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:31:40

53 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli 0:32:21

54 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:32:44

55 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:33:39

56 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:34:01

57 Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg 0:34:14

58 Michael Gogl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:35:06

59 Markus Goetz (Aut) WSA 0:35:10

60 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:35:35

61 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:36:46

62 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team 0:37:43

63 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:37:59

64 Martin Schöffmann (Aut) WSA 0:38:34

65 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:39:23

66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:39:29

67 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:39:56

68 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka 0:39:59

69 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling 0:40:17

70 Markus Eibegger (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:40:28

71 Federico Canuti (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:40:29

72 Lukas Zeller (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:40:47

73 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:41:56

74 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:42:06

75 Remco Broers (Ned) Team Vorarlberg 0:44:03

76 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff 0:44:27

77 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:44:38

78 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka 0:45:11

79 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:45:41

80 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:45:58

81 Christoph Springer (Ger) Team Vorarlberg 0:46:18

82 Kristof Goddaert (Bel) IAM Cycling 0:46:52

83 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:46:53

84 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli 0:46:57

85 Alessandro Malaguti (Ita) Androni Giocattoli 0:46:59

86 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:47:13

87 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol 0:47:32

88 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:48:23

89 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:48:42

90 Maximilian Kuen (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:48:45

91 Andreas Hofer (Aut) Team Vorarlberg 0:49:02

92 Felix Grossschartner (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:49:16

93 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling 0:50:12

94 Florian Bissinger (Ger) Team Vorarlberg 0:50:18

95 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 0:50:26

96 Daniel Biedermann (Aut) Team Vorarlberg 0:50:39

97 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team 0:50:46

98 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:50:47

99 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team 0:50:57

100 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:51:21

101 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:52:14

102 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:52:22

103 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha

104 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:52:23

105 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:52:36

106 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:52:39

107 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:52:53

108 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:53:09

109 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:53:26

110 Patric Schultus (Aut) Tirol Cycling Team 0:53:31

111 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha 0:53:36

112 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:53:37

113 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:53:39

114 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:54:14

115 Stefan Rabitsch (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:54:16

116 Benedikt Kendler (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:54:19

117 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:55:12

118 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli 0:55:20

119 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:55:28

120 Wolfgang Geisler (Aut) WSA 0:55:37

121 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol 0:56:41

122 Jan Sokol (Aut) Team Gourmetfein Simplon 0:57:24

123 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:57:54

124 Matej Marin (Slo) Team Gourmetfein Simplon 0:58:54

125 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:59:12

126 Marco Haller (Aut) Katusha 0:59:53

127 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 1:01:01

128 Rudiger Selig (Ger) Katusha 1:01:06

129 Josef Benetseder (Aut) WSA 1:03:13

130 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 1:04:24

131 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:04:53

132 Andreas Mueller (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 1:05:35

133 Benjamin Edmüller (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 1:06:14

134 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 1:08:25

135 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 1:08:29

136 Michael Taferner (Aut) WSA 1:08:50

137 Hannes Kapeller (Aut) Tirol Cycling Team 1:10:01

138 Patrick Schörkmayer (Aut) WSA 1:10:33

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga