seeldraeyers2Ekipa Astana dokonała dziś rzeczy niespotykanej na co dzień. Trzej kolarze tej ekipy zajęli całe podium na drugim etapie Tour of Austria. Pierwszy był lider wyścigu, Kevin Seeldraeyers, na drugim miejscu rywalizację zakończył Alexandr Dyachenko. Trzecie miejsce dla Fabio Aru.

Drugi etap wyścigu Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria zapowiadał się na jeszcze cięższe wyzwanie, niż pierwszy dzień rywalizacji. Przed kolarzami był odcinek Innsbruck – Kitzbüheler Horn. Mieli oni do przejechania 157, 4km , a meta była usytuowana 1670 m.n.p.m. Kitzbüheler Horn to podjazd o długości prawie 10 km i średnim nachyleniu 12,9 %, a momentami nachylenie wynosi tam ponad 20 %.

W ucieczkę dnia zabrali się dziś: Federico Canuti (Cannondale), Alessandro Malaguti (Androni – Venezuela) i  Harald Totschnig (Tirol Cycling Team). Najmniej w generalce tracił Totschnig (5 minut i 41 sekund) i bardzo długo był wirtualnym liderem wyścigu. Peleton mocniej zabrał się za odrabianie strat  około 40 km przed metą i przewaga ucieczki sukcesywnie malała.

Jednak 7 km przed metą trójka miała 2 minuty przewagi i realną szansę na etapowy triumf. W tym momencie skończyła się ich współpraca, a zaczęły się pojedyncze ataki. Canuti i Malaguti zostali wchłonięci przez grupkę, a na czele utrzymywał się Totschnig. Za nim podążali Alexandr Dyachenko (Astana),  Nicolas Edet (Cofidis) i Matija Kvasina (Team Gourmetfein – Simplon). Kilkunastoosobowa grupa wraz z liderem Seeldraeyersem (Astana) traciła około 20 sekund.

3 km przed metą na atak zdecydował się lider, Kevin Seeldraeyers (Astana), który po chwili dopadł jadących na przodzie w tym momencie Edeta i Dyachenko. Kolarze Astany szybko zostawili Francuza i postanowili we dwójkę jechać po etapowe zwycięstwo. Z tyłu próbował dojechać do nich między innymi Dries Devenyns (Omega Pharma – Quick Step), ale ta sztuka ostatecznie udała się Fabio Aru. Ekipa Astany miała na przodzie swoich trzech przedstawicieli!

Ostatecznie pierwszy linię mety przejechał Seeldraeyers, drugi był Dyachenko, a trzeci Aru! Kevin Seeldraeyers (Astana) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. 22 miejsce zajął dziś Rafał Majka (Saxo – Tinkoff), a 50. był Maciej Paterski (Cannondale).

Wyniki:

1 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 20 30 4:17:15

2 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 14 18 0:05

3 ARU Fabio Astana Pro Team 8 12 0:14

4 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 7 7 0:26

5 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 6 4 0:37

6 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 5 3 0:44

7 IGNATENKO Petr Katusha Team 4 2 0:51

8 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 2 1 0:56

9 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 1:05

10 GOLCER Jure Tirol Cycling Team 1:13

11 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 1:17

12 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 1:31

13 BOSWELL Ian Sky Procycling 1:35

14 DENIFL Stefan IAM Cycling 1:44

15 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 1:55

16 BENNETT George RadioShack – Leopard 2:13

17 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 2:20

18 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 2:27

19 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 2:57

20 LANG Paul WSA 3:00

21 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 3:07

22 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 3:20

23 NERZ Dominik BMC Racing Team 3:35

24 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 3:41

25 LEOPOLD Hans-Jörg WSA 3:46

26 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 3:54

27 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 3:57

28 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 4:21

29 PINOTTI Marco BMC Racing Team 4:25

30 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 4:35

31 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 4:48

32 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 4:56

33 VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 4:58

34 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 5:00

35 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step ,,

36 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg ,,

37 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 5:06

38 WöHRER David Tirol Cycling Team ,,

39 FRANK Mathias BMC Racing Team 5:18

40 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 5:29

41 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,

42 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,

43 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 5:48

44 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 6:01

45 GOTZ Markus WSA 6:09

46 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 6:15

47 SCHOFFMANN Martin WSA 6:18

48 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 6:29

49 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,,

50 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 6:40

51 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

52 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 6:46

53 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,

54 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 6:54

55 BRANDLE Matthias IAM Cycling 7:04

56 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 7:19

57 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 7:20

58 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 7:24

59 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

60 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 8:10

61 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

62 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 8:18

63 GODDAERT Kristof IAM Cycling 8:46

64 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

65 HOFER Andreas Team Vorarlberg 8:57

66 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 9:00

67 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 9:03

68 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

69 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 9:11

70 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 9:15

71 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 9:23

72 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 9:51

73 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 9:56

74 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 10:14

75 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

76 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

77 BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg ,,

78 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 10:20

79 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

80 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

81 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 10:23

82 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 10:35

83 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 11:01

84 GRIVKO Andriy Astana Pro Team 11:08

85 PONZI Simone Astana Pro Team ,,

86 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 11:14

87 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 11:24

88 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 11:28

89 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team ,,

90 OSS Daniel BMC Racing Team ,,

91 WELLENS Tim Lotto Belisol Team 11:31

92 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 11:32

93 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 11:47

94 EISEL Bernhard Sky Procycling 11:56

95 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team ,,

96 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,,

97 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

98 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 12:06

99 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

100 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

101 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 12:12

102 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 12:13

103 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

104 WEISS Martin Tirol Cycling Team 12:21

105 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 12:34

106 SUTTON Chris Sky Procycling ,,

107 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

108 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

109 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

110 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

111 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

112 BALLAN Alessandro BMC Racing Team 12:38

113 HAYMAN Mathew Sky Procycling 12:53

114 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 13:21

115 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 13:27

116 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 13:42

117 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 14:02

118 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

119 BISSINGER Florian Team Vorarlberg 14:15

120 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,

121 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 14:22

122 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 14:27

123 GEISLER Wolfgang WSA 14:33

124 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

125 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 14:48

126 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 14:59

127 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

128 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 15:34

129 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

130 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 16:18

131 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 16:20

132 BENETSEDER Josef WSA 3:46

133 KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 16:48

134 SCHöRKMAYER Patrick WSA 16:56

135 ISTA Kevyn IAM Cycling 17:28

136 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 17:32

137 TAFERNER Michael WSA 17:40

138 BOZIC Borut Astana Pro Team 18:44

139 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 19:05

140 HALLER Marco Katusha Team 19:08

141 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

142 GUARDINI Andrea Astana Pro Team 23:25

DNS BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 10 8:22:57

2 (6) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 0:43

3 (2) ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 0:59

4 (4) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 1:10

5 (9) ARU Fabio Astana Pro Team 1:29

6 (8) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 2:03

7 (10) IGNATENKO Petr Katusha Team 2:10

8 (5) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 2:15

9 (7) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 2:24

10 (13) DENIFL Stefan IAM Cycling 3:05

11 (16) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 3:23

12 (15) GOLCER Jure Tirol Cycling Team 3:40

13 (19) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 3:59

14 (26) BOSWELL Ian Sky Procycling 4:20

15 (20) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 4:40

16 (24) BENNETT George RadioShack – Leopard 4:58

17 (11) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 5:02

18 (21) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 5:05

19 (23) VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 5:12

20 (17) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 5:34

21 (18) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 5:49

22 (22) LEOPOLD Hans-Jörg WSA 6:31

23 (25) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 6:39

24 (12) FRANK Mathias BMC Racing Team ,,

25 (32) LANG Paul WSA 7:30

26 (28) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 8:00

27 (30) NERZ Dominik BMC Racing Team 8:05

28 (33) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 8:23

29 (39) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 10:12

30 (36) PINOTTI Marco BMC Racing Team 10:16

31 (27) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

32 (38) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 10:26

33 (31) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 10:31

34 (3) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 10:49

35 (35) VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 10:51

36 (37) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 11:20

37 (40) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 11:37

38 (46) DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 12:31

39 (34) TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 13:04

40 (14) PONZI Simone Astana Pro Team ,,

41 (41) REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 13:14

42 (58) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 13:53

43 (55) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 14:03

44 (45) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 14:22

45 (50) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 14:26

46 (60) VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 15:11

47 (44) KING Benjamin RadioShack – Leopard 15:14

48 (29) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 15:17

49 (59) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 15:43

50 (53) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 15:51

51 (57) BRANDLE Matthias IAM Cycling 16:01

52 (66) HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 16:08

53 (63) WöHRER David Tirol Cycling Team 16:14

54 (54) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 16:17

55 (65) WYSS Danilo BMC Racing Team 16:37

56 (49) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 17:07

57 (68) GOTZ Markus WSA 17:17

58 (42) LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 17:59

59 (51) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 18:08

60 (70) SCHOFFMANN Martin WSA 18:15

61 (52) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 18:48

62 (48) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 18:54

63 (47) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 19:09

64 (56) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 20:05

65 (64) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 20:08

66 (43) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 20:30

67 (81) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 20:43

68 (80) ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 21:00

69 (72) BROERS Remco Team Vorarlberg 22:13

70 (74) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 22:16

71 (67) KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 22:32

72 (76) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 23:17

73 (61) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 23:21

74 (75) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 23:29

75 (77) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 23:37

76 (73) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 24:29

77 (62) CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 24:32

78 (71) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 24:44

79 (90) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 25:03

80 (69) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 25:35

81 (91) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 25:38

82 (82) BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 26:18

83 (78) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 26:20

84 (106) KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 26:48

85 (85) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 26:55

86 (86) SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

87 (96) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 27:42

88 (95) GODDAERT Kristof IAM Cycling 28:10

89 (79) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 28:16

90 (105) HOFER Andreas Team Vorarlberg 28:21

91 (123) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 28:27

92 (140) BENETSEDER Josef WSA 28:56

93 (98) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 29:20

94 (113) BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg 29:38

95 (126) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 29:44

96 (84) RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 30:20

97 (112) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 30:29

98 (116) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 30:52

99 (132) OSS Daniel BMC Racing Team ,,

100 (125) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 30:56

101 (93) PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 31:14

102 (100) SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team 31:20

103 (104) EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

104 (97) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 31:30

105 (120) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

106 (121) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 31:36

107 (127) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 31:37

108 (114) WEISS Martin Tirol Cycling Team 31:45

109 (94) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 31:56

110 (107) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 31:58

111 (109) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

112 (115) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

113 (130) HUSHOVD Thor BMC Racing Team ,,

114 (133) SUTTON Chris Sky Procycling ,,

115 (129) BALLAN Alessandro BMC Racing Team 32:02

116 (99) HAYMAN Mathew Sky Procycling 32:17

117 (89) CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 32:27

118 (136) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 32:32

119 (83) ISTA Kevyn IAM Cycling 32:45

120 (118) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

121 (103) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 33:06

122 (131) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 33:26

123 (92) BISSINGER Florian Team Vorarlberg 33:30

124 (111) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 33:39

125 (88) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 33:46

126 (124) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 33:57

127 (122) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 34:12

128 (101) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 34:23

129 (108) SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 34:58

130 (119) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

131 (137) GEISLER Wolfgang WSA 35:18

132 (135) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 35:44

133 (87) SELIG Rüdiger Katusha Team 35:49

134 (117) KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 36:12

135 (134) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 36:56

136 (128) BOZIC Borut Astana Pro Team 38:08

137 (110) HALLER Marco Katusha Team 38:32

138 (139) TAFERNER Michael WSA 40:25

139 (138) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 41:03

140 (141) SCHöRKMAYER Patrick WSA 42:07

141 (142) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 42:17

142 (143) GUARDINI Andrea Astana Pro Team 54:43

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga