assan-bazayevJakob Fuglsang, Andrei Grivko i Assan Bazayev (Astana), którzy w niedzielę ucierpieli w kraksie podczas treningu są w stanie trenować, a nawet wziąć udział w mistrzostwach swoich krajów. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy Grivko i Bazayev będą mogli stanąć na starcie Tour de France.

Gdy wydarzyła się ta kraksa minęło dopiero pół godziny treningu. Jechaliśmy około 50 km/h i nie mogłem uniknąć upadku, ale miałem więcej szczęścia niż moi koledzy. Jestem oczywiście obolały, ale jestem też w stanie trenować. W najbliższy weekend wystartuję w Mistrzostwach Danii, ale tylko w wyścigu ze startu wspólnego. Nie wezmę udziału w jeździe na czas – powiedział Fuglsang.

Dyrektor sportowy Astany – Dmitriy Sedoun twierdzi, że obrażenia kolarzy wyglądają mniej groźnie, niż początkowo przypuszczali: Bazayev błagał mnie, żebym nie wykluczał go w preselekcji przed Tour de France. Kiedy się na niego spojrzy, wydaje się, że jego start w Tourze nie jest możliwy. Niestety, najbardziej ucierpiała jego twarz. Na policzku ma głęboką ranę, inną na nosie, a także jego ciało jest pokiereszowane. Ale wstał dziś i poszedł na trening.

Wg Sedouna Andrei Grivko także dopytywał się o swój start w Wielkiej Pętli, ale decyzja jeszcze nie zapadła, gdyż nie wiadomo czy nastąpią jakieś komplikacje kontuzjowanego nadgarstka. Wiadomo jednak, że Ukrainiec udał się na mistrzostwa swojego kraju, gdzie będzie bronił tytułu w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas.

Sedoun dodał także, że ogłoszenie składu na Tour de France przesunie się do końca tygodnia, gdyż Grivko i Bazayev, którzy najbardziej ucierpieli w kraksie na Teneryfie, potrzebują więcej czasu na dojście do siebie i obserwację swoich kontuzji.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułRanking UCI WorldTour po Tour de Suisse
Następny artykułMP Sobótka 2013: Katarzyna Pawłowska przed rozpoczęciem mistrzostw
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments