wagnerRobert Wagner (Blanco Pro Cycling) wygrał prolog wyścigu Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Trzy sekundy gorszy czas wykręcił jego kolega z zespołu, Lars Boom. Trzecie miejsce na podium zajął Tobias Ludvigsson (Argos – Shimano). Bardzo dobre, ósme miejsce zajął Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step).

Pierwszą odsłoną wyścigu Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk była indywidualna jazda na czas. Kolarze mieli do przejechania krótki prolog, który liczył 8 km.

Bardzo długo na czele utrzymywał się specjalista w jeździe na czas Lars Boom (Blanco Pro Cycling). Jego wynik poprawił dopiero kolega z zespołu, Robert Wagner. Uzyskał on czas 9 minut i 39 sekund. Trzecie miejsce zajmował Marcel Kittel (Argos – Shimano).

Niestety ponad połowa startujących w prologu zawodników musiała się zmagać z padającym deszczem. Tylko Tobias Ludvigsson (Argos – Shimano) zdołał wdrapać się na podium spośród startujących pod koniec kolarzy. Ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej, Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) zakończył zmagania z czasem 9 minut i 58 sekund.

Ostatecznie prolog padł łupem Wagnera, który został pierwszym liderem imprezy. Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Gołaś (OPQS), który zajął dziś ósme miejsce, tracąc do zwycięzcy jedenaście sekund. Najlepszym zawodnikiem CCC Polsat Polkowice okazał się Mateusz Taciak, który zajął 20 miejsce.

Jutro przed kolarzami 175,7 km ścigania wokół Bredy.

Wyniki:

1 WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team 09:40 49.655

2 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 0:02 49.485

3 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 0:03 49.400

4 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 0:04 49.315

5 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 0:06 49.147

6 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 0:08 48.980

7 SEROV Alexander Rusvelo 0:10 48.814

8 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 0:11 48.731

9 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,, ,,

10 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 0:13 48.567

11 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,, ,,

12 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 0:16 48.322

13 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 0:17 48.241

14 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 0:18 48.161

15 TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks ,, ,,

16 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,, ,,

17 VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team ,, ,,

18 KREDER Michel Garmin – Sharp 0:19 48.080

19 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

20 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 0:20 48.000

21 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 0:21 47.920

22 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,, ,,

23 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice ,, ,,

24 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,, ,,

25 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,, ,,

26 KLUGE Roger Team NetApp – Endura ,, ,,

27 BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team 0:23 47.761

28 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 0:24 47.682

29 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,, ,,

30 TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:26 47.525

31 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 0:27 47.446

32 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

33 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step ,, ,,

34 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,, ,,

35 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 0:28 47.368

36 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks ,, ,,

37 AL Thijs Telenet-Fidea Cycling Team 0:29 47.291

38 VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

39 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

40 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,, ,,

41 HAAS Nathan Garmin – Sharp 0:30 47.213

42 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

43 STROETINGA Wim Koga Cycling Team 0:31 47.136

44 VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,, ,,

45 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 0:32 47.059

46 LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels ,, ,,

47 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 0:33 46.982

48 HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

49 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 0:34 46.906

50 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 0:35 46.829

51 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony 0:36 46.753

52 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,, ,,

53 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,, ,,

54 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,, ,,

55 JOUFFROY Arnaud Telenet-Fidea Cycling Team ,, ,,

56 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 0:37 46.677

57 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 0:38 46.602

58 DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels ,, ,,

59 JARC Blaz Team NetApp – Endura ,, ,,

60 BALLAN Alessandro BMC Racing Team 0:39 46.527

61 VERMEULEN Jeff Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

62 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 0:40 46.452

63 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,, ,,

64 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

65 CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team ,, ,,

66 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 0:41 46.377

67 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,, ,,

68 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 0:42 46.302

69 MANAKOV Victor Rusvelo ,, ,,

70 KOVALEV Ivan Rusvelo ,, ,,

71 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 0:43 46.228

72 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,, ,,

73 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks ,, ,,

74 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 0:44 46.154

75 FLENS Rick Blanco Pro Cycling Team ,, ,,

76 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

77 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 0:45 46.080

78 DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels ,, ,,

79 KREDER Raymond Garmin – Sharp 0:46 46.006

80 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 0:47 45.933

81 PEETERS Rob Telenet-Fidea Cycling Team ,, ,,

82 ADAMS Joeri Telenet-Fidea Cycling Team ,, ,,

83 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,, ,,

84 VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team 0:48 45.860

85 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

86 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 0:49 45.787

87 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,, ,,

88 MAIKIN Roman Rusvelo 0:50 45.714

89 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,, ,,

90 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,, ,,

91 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,, ,,

92 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,, ,,

93 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

94 BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team ,, ,,

95 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:51 45.642

96 WYSS Danilo BMC Racing Team ,, ,,

97 VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team ,, ,,

98 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,, ,,

99 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo 0:54 45.426

100 BOTMAN Wim Koga Cycling Team ,, ,,

101 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,, ,,

102 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 0:55 45.354

103 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,, ,,

104 TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 0:56 45.283

105 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

106 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

107 HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,, ,,

108 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 0:57 45.212

109 GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice ,, ,,

110 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,, ,,

111 GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks 0:58 45.141

112 ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:59 45.070

113 ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels ,, ,,

114 VAN KESSEL Corne Telenet-Fidea Cycling Team 1:00 45.000

115 MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,, ,,

116 CURVERS Roy Team Argos – Shimano 1:01 44.930

117 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 1:02 44.860

118 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,, ,,

119 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,, ,,

120 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 1:03 44.790

121 MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team ,, ,,

122 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,, ,,

123 BOEV Igor Rusvelo 1:04 44.720

124 VREUGDENHIL Stefan Koga Cycling Team 1:05 44.651

125 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 1:07 44.513

126 HONIG Reinier Crelan-Euphony 1:08 44.444

127 WELLENS Bart Telenet-Fidea Cycling Team 1:10 44.308

128 BLYTHE Adam BMC Racing Team 1:12 44.172

129 SOETE Daan Telenet-Fidea Cycling Team ,, ,,

130 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 1:14 44.037

131 BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

132 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 1:16 43.902

133 NOWAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 1:18 43.769

134 KUIPER Bouke Koga Cycling Team 1:19 43.703

135 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,, ,,

136 NUYENS Nick Garmin – Sharp 1:24 43.373

137 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 1:34 42.730

138 PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks 1:36 42.604

139 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice 1:52 41.618

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga