SONY DSCKolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak został zwycięzcą kryterium o Złoty Pierścień Krakowa i został pierwszym liderem Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Przed rozpoczęciem ścigania na trasach Małopolskiego Wyścigu Górskiego, kolarze spotkali się na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie rozegrano prolog wyścigu. Tradycyjnie od wielu lat, prolog wyścigu rozgrywany jest w formule ulicznego kryterium gdzie nagrodą jest Złoty Pierścień Krakowa. Jego wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji wyścigowej, ale wszyscy uczestnicy MWG mieli obowiązek stanąć na jego starcie. Ponadto, kolejność na mecie, decydowała o podziale koszulek poszczególnych klasyfikacji wyścigu.

Trasa kryterium prowadziła po brukowanej nawierzchni wokół Rynku Głównego Krakowa która kolarze pokonywali 42 razy co dało łączny dystans 30 km. Zgodnie z zasadami punktacji w wyścigach organizowanych w formule kryterium, kolarze na poszczególnych okrążeniach zdobywali punkty których suma dawała końcowe zwycięstwo.

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) najlepiej poradził sobie z bardzo trudną technicznie trasą kryterium i zdobywając najwięcej punktów został zwycięzcą kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. Należy dodać, że Bartek Matysiak powtórzył sukces z 2012 roku gdzie również był najlepszy. Wygrywając kryterium został jednocześnie pierwszym liderem Małopolskiego Wyścigu Górskiego i do jutrzejszego etapu wystartuje w koszulce lidera klasyfikacji generalnej.

Wcale nie było łatwo powtórzyć sukces z ubiegłego roku – powiedział po zakończonym kryterium Bartek Matysiak. Bardzo chciałem wygrać to kryterium kolejny raz, choć ściganie na tej trasie wokół Rynku Głównego jest szalenie trudne. Nawierzchnia brukowana, ostre zakręty i bardzo duża prędkość to wszystko zmuszało do bardzo czujnej i ostrożnej jazdy, bo o nieszczęście, szczególnie na tej trasie nie trudno. Bardzo pomogli mi koledzy z drużyny którzy skutecznie likwidowali próby odjazdów a ja skupiłem się tylko na finiszach poszczególnych okrążeń by „łapać” jak najwięcej punktów. Stoczyliśmy dość trudną walkę o punkty z kolarzami ekip niemieckich, ale udało się ich pokonać za co jeszcze raz wszystkim kolegom z ekipy dziękuję – zakończył Bartek Matysiak.

Wyniki kryterium o Złoty Pierścień Krakowa:

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

2. Grischa Jonarschke (Team Nutrixxion-Abus)

3. Maximilian Beyer (KED-Stevens Team Berlin)

Pełne wyniki dostępne tutaj.

Informacja prasowa

Foto: Justyna Ślęczka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments