Peter SaganPeter Sagan (Cannondale) wygrał trzeci etap wyścigu Tour de Suisse. Słowak pokonał na finiszu współtowarzyszy z ucieczki i zaliczył jedenaste zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął Rui Costa (Movistar), a trzecie Roman Kreuziger (Saxo – Tinkoff). Nowym liderem został Mathias Frank (BMC). Dziś wyścig zakończył się dla Rydera Hesjedala (Garmin – Sharp), który po upadku został zabrany do szpitala.

Trzeci etap Tour de Suisse prowadził z Montreux do Meiringen i liczył prawie 205 km. W pierwszej części dystansu jedyną trudnością była premia trzeciej kategorii (Chemin de Lorette).  Na początku etapu mieliśmy kilka ataków, ale ostatecznie w ucieczce mieliśmy aż 18 zawodników: Vorganov (Katusha), Roulston (RadioShack – Leopard), Boonen i Terpstra (obaj Omega Pharma – Quick Step), Vansummeren (Garmin – Sharp), Gilbert (BMC), Bouet i Montaguti (obaj Ag2r La Mondiale), Kelderman (Blanco Pro Cycling), Breschel i Morkov (Saxo – Tinkoff), Albasini (Orica – GreenEDGE),Azanza (Euskaltel – Euskadi), Roy (FDJ), Dumoulin (Argos – Shimano), Elmiger (IAM Cycling), Delaplace i Pauriol (obaj Sojasun).

Na 95 kilometrze trasy mieli oni 3 minuty przewagi, ale mieli przed sobą ponad połowę etapu. W miarę pokonywania dystansu, z uciekającej grupy ubywali poszczególni zawodnicy. 42 km przed metą na czele była już tylko dziewiątka: Hayden Roulston (RadioShack), Tom Boonen (Omega Pharma QuickStep), Niki Terpstra (Omega Pharma QuickStep), Johan Vansummeren (Garmin-Sharp), Philippe Gilbert (BMC), Wilco Kelderman (Blanco), Matti Breschel (Saxo Tinkoff), Michael Albasini (ORICA) i Martin Elmiger (IAM Cycling). Ich przewaga oscylowało wokół dwóch minut.

W międzyczasie doszło do upadku Rydera Hesjedala (Garmin – Sharp). który został zabrany do szpitala na obserwację. Na podjeździe Hasliberg (1. kategoria) z ucieczki co chwilę odpadali kolejni zawodnicy. Spośród harcowników utrzymał się tylko Albasini, który został doścignięty przez grupkę około 15 kolarzy na 24 km przed metą. Na szczycie najszybszy był Roman Kreuziger (Saxo – Tinkoff), za nim grupa kilkunastu zawodników. Zjazd z Hasliberg był bardzo niebezpieczny, spotęgowany wąską i mokrą jezdnią. Pechowo rozpoczął go Michele Scarponi (Lampre – Merida), który zaliczył dość bolesny upadek.

Najszybciej zjeżdżała czwórka zawodników: Kreuziger, Peter Sagan (Cannondale), Mathias Frank (BMC) i Rui Costa (Movistar). Na 14 km przed metą mieli oni prawie 30 sekund przewagi nad grupką 8. zawodników, wśród których byli między innymi Daniel Martin (Garmin – Sharp), Bauke Mollema (Blanco Pro Cycling) czy Tejay van Garderen (BMC). Swoich sił postanowił spróbować Mollema, który odjechał błyskawicznie od swoich kolegów.

Finisz to popis jazdy Petera Sagana, który nie dał szans kolegom z ucieczki. Na drugim miejscu finiszował Rui Costa (Movistar), a trzeci był Roman Kreuziger (Saxo – Tinkoff). Czwarty dziś, Mathias Frank (BMC) został nowym liderem wyścigu.

Wyniki:

1 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 50 4:46:27

2 FARIA DA COSTA Rui Alberto Movistar Team 30 ,,

3 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 18 ,,

4 FRANK Mathias BMC Racing Team 13 ,,

5 MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team 10 0:39

6 VISCONTI Giovanni Movistar Team 7 0:46

7 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 4 ,,

8 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ 3 ,,

9 KANGERT Tanel Astana Pro Team 2 ,,

10 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 1 ,,

11 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

12 SPILAK Simon Katusha Team ,,

13 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:29

14 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 1:47

15 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard ,,

16 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff ,,

17 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi ,,

18 MEYER Cameron Orica GreenEDGE ,,

19 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,

20 ULISSI Diego Lampre – Merida ,,

21 TSCHOPP Johann IAM Cycling ,,

22 BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team ,,

23 BOUET Maxime AG2R La Mondiale ,,

24 VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step ,,

25 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 1:58

26 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

27 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

28 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 2:25

29 NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team 3:57

30 LöFKVIST Thomas IAM Cycling ,,

31 GUSEV Vladimir Katusha Team ,,

32 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

33 KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team ,,

34 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale ,,

35 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team ,,

36 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

37 SIMON Julien Sojasun ,,

38 SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team ,,

39 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

40 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 4:26

41 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling ,,

42 VORGANOV Eduard Katusha Team 5:47

43 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ 6:41

44 MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team ,,

45 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

46 WYSS Marcel IAM Cycling ,,

47 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff ,,

48 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,

49 MEDEREL Maxime Sojasun ,,

50 SCARPONI Michele Lampre – Merida 6:45

51 PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 7:32

52 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,

53 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE ,,

54 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

55 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff ,,

56 FEILLU Brice Sojasun ,,

57 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

58 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,

59 GILBERT Philippe BMC Racing Team 7:51

60 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team ,,

61 KOHLER Martin BMC Racing Team ,,

62 KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team ,,

63 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

64 VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 8:03

65 BULGAC Brian Lotto Belisol Team 9:52

66 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

67 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ ,,

68 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,

69 RAST Gregory RadioShack – Leopard 11:14

70 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

71 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step ,,

72 RASCH Gabriel Sky Procycling ,,

73 KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team ,,

74 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM ,,

75 STORTONI Simone Lampre – Merida ,,

76 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

77 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling ,,

78 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 12:38

79 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

80 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 16:38

81 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 17:08

82 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

83 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team ,,

84 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

85 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,

86 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

87 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

88 PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ ,,

89 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

90 MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale ,,

91 SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM ,,

92 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

93 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step ,,

94 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

95 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

96 HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team ,,

97 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

98 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,

99 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

100 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

101 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

102 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team ,,

103 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

104 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

105 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,

106 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,

107 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

108 ROWE Luke Sky Procycling ,,

109 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

110 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

111 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

112 PAURIOL Rémi Sojasun ,,

113 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

114 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

115 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 19:28

116 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

117 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

118 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team ,,

119 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,

120 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team ,,

121 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

122 CIMOLAI Davide Lampre – Merida ,,

123 FARRAR Tyler Garmin – Sharp ,,

124 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

125 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

126 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

127 SMUKULIS Gatis Katusha Team ,,

128 KRISTOFF Alexander Katusha Team ,,

129 VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team ,,

130 LEEZER Tom Blanco Pro Cycling Team ,,

131 SWIFT Ben Sky Procycling ,,

132 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

133 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard ,,

134 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

135 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

136 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,

137 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

138 GOSS Matthew Orica GreenEDGE ,,

139 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

140 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ ,,

141 BONNET William Equipe Cycliste FDJ ,,

142 TALABARDON Yannick Sojasun ,,

143 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

144 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 22:48

145 GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team ,,

146 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE ,,

147 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM ,,

148 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

149 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team ,,

150 PONZI Simone Astana Pro Team ,,

151 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

152 WACKERMANN Luca Lampre – Merida ,,

153 DENIFL Stefan IAM Cycling ,,

154 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

155 VIGANO Davide Lampre – Merida ,,

156 COOKE Baden Orica GreenEDGE ,,

157 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,

158 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,

159 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

160 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

161 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp ,,

162 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE ,,

163 RENSHAW Mark Blanco Pro Cycling Team ,,

164 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

DNF HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp –

DNF FERRARI Roberto Lampre – Merida –

DNF ROBERT Frederique Lotto Belisol Team –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (3) FRANK Mathias BMC Racing Team 7:39:38

2 (6) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 0:23

3 (11) FARIA DA COSTA Rui Alberto Movistar Team 0:35

4 (4) VISCONTI Giovanni Movistar Team 0:53

5 (5) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ 0:57

6 (8) MOLLEMA Bauke Blanco Pro Cycling Team 1:08

7 (12) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 1:23

8 (16) KANGERT Tanel Astana Pro Team 1:26

9 (17) PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 1:28

10 (22) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 1:39

11 (1) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 1:42

12 (28) SPILAK Simon Katusha Team 1:50

13 (9) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:59

14 (13) BRAJKOVIč Janez Astana Pro Team 2:24

15 (14) ULISSI Diego Lampre – Merida 2:25

16 (10) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 2:29

17 (21) TSCHOPP Johann IAM Cycling 2:38

18 (23) BOUET Maxime AG2R La Mondiale 2:40

19 (18) REICHENBACH Sebastien IAM Cycling 2:41

20 (25) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 2:44

21 (30) MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 3:00

22 (31) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 3:04

23 (19) KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team 4:45

24 (40) VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 4:50

25 (24) AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 4:54

26 (26) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 4:56

27 (27) LöFKVIST Thomas IAM Cycling 4:58

28 (20) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 5:17

29 (34) NORDHAUG Lars Petter Blanco Pro Cycling Team 5:38

30 (35) GUSEV Vladimir Katusha Team 5:40

31 (36) MOINARD Amaël BMC Racing Team 6:08

32 (37) SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team 6:29

33 (58) ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 6:32

34 (7) MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team 7:10

35 (15) SCARPONI Michele Lampre – Merida 7:24

36 (51) CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 7:50

37 (29) WYSS Marcel IAM Cycling 7:54

38 (54) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 8:31

39 (32) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 8:55

40 (33) FEILLU Brice Sojasun 8:57

41 (45) VORGANOV Eduard Katusha Team 9:06

42 (43) ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 10:46

43 (57) MEDEREL Maxime Sojasun 10:48

44 (97) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 10:55

45 (46) PREIDLER Georg Team Argos – Shimano 10:59

46 (77) SIMON Julien Sojasun 11:01

47 (78) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 11:04

48 (47) GILBERT Philippe BMC Racing Team 11:19

49 (85) IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 11:25

50 (89) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 11:35

51 (66) BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 11:47

52 (68) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 11:51

53 (55) KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team 11:57

54 (50) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ 13:38

55 (53) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 13:52

56 (73) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 14:13

57 (42) KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 14:21

58 (75) VANSUMMEREN Johan Garmin – Sharp 14:50

59 (61) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 15:50

60 (65) HAUSSLER Heinrich IAM Cycling 16:20

61 (76) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 16:46

62 (84) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 17:02

63 (163) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 17:10

64 (113) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ 18:04

65 (104) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 18:44

66 (117) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 19:03

67 (74) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 19:21

68 (79) STORTONI Simone Lampre – Merida 19:32

69 (122) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 19:34

70 (38) MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale 19:53

71 (44) DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 20:22

72 (80) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale 20:37

73 (48) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 20:39

74 (49) PAURIOL Rémi Sojasun 20:44

75 (101) BULGAC Brian Lotto Belisol Team 20:56

76 (88) MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil – DCM 20:59

77 (137) ELMIGER Martin IAM Cycling 21:11

78 (56) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 21:14

79 (59) SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM 21:23

80 (60) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 21:27

81 (64) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 22:08

82 (98) RASCH Gabriel Sky Procycling 22:13

83 (39) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 22:27

84 (146) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 22:29

85 (154) KOHLER Martin BMC Racing Team 22:39

86 (93) MORI Manuele Lampre – Merida 22:57

87 (71) ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 23:34

88 (72) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 23:36

89 (67) SMUKULIS Gatis Katusha Team 24:37

90 (69) DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard 24:40

91 (70) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 24:55

92 (130) RAST Gregory RadioShack – Leopard 25:32

93 (41) HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 25:51

94 (147) BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step 25:54

95 (82) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 26:35

96 (52) DENIFL Stefan IAM Cycling 26:42

97 (86) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 26:46

98 (94) TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 27:08

99 (92) KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 27:25

100 (62) VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 27:42

101 (95) HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling 27:44

102 (63) GUTIERREZ PALACIOS Jose Iván Movistar Team 27:46

103 (99) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 28:08

104 (102) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 28:14

105 (105) KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team 28:20

106 (107) SCHAR Michael BMC Racing Team 28:22

107 (109) GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 28:24

108 (110) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 28:26

109 (112) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 28:31

110 (114) MARINO Jean Marc Sojasun 28:36

111 (121) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 28:50

112 (81) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 28:51

113 (123) HAYMAN Mathew Sky Procycling 28:53

114 (125) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ 29:18

115 (90) VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,

116 (91) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 29:29

117 (96) BONNET William Equipe Cycliste FDJ 30:16

118 (100) SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi 30:29

119 (103) DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 30:38

120 (106) TALABARDON Yannick Sojasun 30:41

121 (111) MORTON Lachlan Garmin – Sharp 30:50

122 (115) NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 30:56

123 (116) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 30:57

124 (118) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 30:59

125 (127) LEMOINE Cyril Sojasun 31:21

126 (128) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

127 (124) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 31:22

128 (135) HAEDO Lucas Sebastian Cannondale Pro Cycling Team 31:37

129 (138) DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team 31:40

130 (141) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 31:42

131 (155) PINEAU Cédric Equipe Cycliste FDJ 31:56

132 (157) ROWE Luke Sky Procycling 32:01

133 (160) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 32:09

134 (161) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM 32:11

135 (83) DELAPLACE Anthony Sojasun 32:17

136 (87) KARPETS Vladimir Movistar Team 32:32

137 (129) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 33:44

138 (131) KRISTOFF Alexander Katusha Team 33:47

139 (132) VANMARCKE Sep Blanco Pro Cycling Team 33:50

140 (136) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 33:57

141 (142) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 34:03

142 (108) VIGANO Davide Lampre – Merida 34:04

143 (144) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

144 (150) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 34:11

145 (151) LEEZER Tom Blanco Pro Cycling Team 34:12

146 (152) CIMOLAI Davide Lampre – Merida 34:14

147 (158) EISEL Bernhard Sky Procycling 34:24

148 (119) MILLAR David Garmin – Sharp ,,

149 (120) PONZI Simone Astana Pro Team 34:29

150 (162) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 34:32

151 (164) SWIFT Ben Sky Procycling 34:42

152 (166) KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 34:49

153 (126) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 36:54

154 (133) GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 37:12

155 (134) O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE ,,

156 (139) COOKE Baden Orica GreenEDGE 37:21

157 (143) SANZ UNZUE Enrique Movistar Team 37:23

158 (145) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 37:24

159 (148) WACKERMANN Luca Lampre – Merida 37:30

160 (149) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 37:31

161 (153) KAMYSHEV Arman Astana Pro Team 37:34

162 (156) FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 37:38

163 (159) RENSHAW Mark Blanco Pro Cycling Team 37:44

164 (165) WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 38:07

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga