damien howsonJan Dieteren (Stölting Ruhr-Profi Radteam) wygrał drugi etap wyścigu Internationale Thüringen-Rundfahrt U23. Dwa następne miejsca na podium dla zajęli zawodnicy Rabobank Development Team: Nick van der Lijke i Rick Zabel, Rick. Koszulkę lidera utrzymał Damien Howson (Australia).

Dziś na młodych kolarzy czekał drugi etap, poprowadzony wokół Behringen o długości 185,8 km. Na trasie mieliśmy trzy górskie premie, które sprzyjały atakom.

Na ucieczkę zdecydowała się piątka zawodników: Wietse Bosmans (BKCP-POWERPLUS Cyclocross Team), Hayden McCormick (Reprezentacja Nowej Zelandii), Tim Schlichenmaier (Team Bergstrasse-Jenatec), Jonas Rickaert (Ovyta-Eijssen-Acrog Cycling Team) i Aydar Gareyshin (Rosja U-21). Harcownicy uzyskali ponad 9 minut przewagi nad peletonem.

50 km przed metą mieli on jeszcze ponad 6 minut przewagi nad peletonem, który był prowadzony przez kolarzy z Danii. Tempa kolegów nie wytrzymał Gareyshin i został on wchłonięty przez dużą grupę. Na 20 km przed metą na czele mieliśmy 4 zawodników, którzy utrzymywali dystans 3 minut i 40 sekund. Próbowali do nich dojechać Jasha Sütterlin (Thüringer Energie Team) i nasz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned). Minuta dzieliła uciekającą czwórkę i duża grupę na siedem kilometrów przed metą.

Ucieczka została doścignięta na ostatnich kilometrach, a zwyciężył Jan Dieteren (Stölting Ruhr-Profi Radteam). Dwa następne miejsca na podium dla zajęli zawodnicy Rabobank Development Team: Nick van der Lijke i Rick Zabel, Rick. Koszulkę lidera utrzymał Damien Howson (Australia).

Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned) przyjechał dziś w pierwszej grupie, zajmując 50. miejsce. Polak nadal zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc tylko 20 sekund do lidera.

Wyniki:

1 DIETEREN Jan Team Stölting 5 4:37:02

2 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2 ,,

3 ZABEL Rick Rabobank Development Team 1 ,,

4 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

5 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

6 GEERINCKX Ruben ,,

7 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

8 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

9 DOULL Owain ,,

10 EWAN Caleb ,,

11 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

12 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

13 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

14 MAGER Christian Team Stölting ,,

15 MAGNUSSON Kim ,,

16 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,,

17 MEIER Alexander ,,

18 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

19 AKIMOV Mikhail Helicopters ,,

20 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

21 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

22 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

23 LINFIELD Bradley ,,

24 HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,,

25 DRUMM Felix ,,

26 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

27 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon ,,

28 SCHREURS Hamish ,,

29 EISENHART Taylor ,,

30 ZWINGENBERGER Philipp ,,

31 SHAYMURATOV Artur ,,

32 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

33 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

34 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

35 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,

36 BULLING Pieter ,,

37 WERDA Maximilian Team Stölting ,,

38 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

39 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

40 STASH Mamyr Helicopters ,,

41 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

42 YATES Simon ,,

43 VINK Michael ,,

44 ATKINS Joshua ,,

45 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

46 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

47 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

48 KARWOWSKI Cameron ,,

49 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

50 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

51 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

52 KRETSCHY Florian ,,

53 FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec ,,

54 WILLIAMS Tyler ,,

55 PERRIN Jeffrey ,,

56 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

57 MAYER Yannick ,,

58 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

59 SCHWEIZER Michael ,,

60 HOWSON Damien ,,

61 KELLY Joe ,,

62 SEIF Linus ,,

63 DIBBEN Jonathan ,,

64 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,

65 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,

66 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus ,,

67 BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec ,,

68 GRIGORIEV Alexander Helicopters ,,

69 GEISLER Jannick ,,

70 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

71 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus ,,

72 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

73 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

74 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,,

75 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

76 VERGAERDE Otto ,,

77 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

78 RICKAERT Jonas ,,

79 WOTSCHKE Sebastian ,,

80 MCCORMICK Hayden ,,

81 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland ,,

82 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

83 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,

84 LYNCH Paul ,,

85 GILIAZOV Ruslan ,,

86 DE CLERCQ Angelo 0:19

87 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

88 ATKINS George ,,

89 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 0:24

90 NAGLER Patrick ,,

91 FAGLUM-KARLSSON Markus 0:29

92 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 0:33

93 MAMYKIN Matvei 0:35

94 POLITT Nils Team Stölting 0:38

95 SLATER Alistair ,,

96 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

97 AKHMAMETEV Viacheslav 1:20

98 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

99 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

100 DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team ,,

101 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

102 GARBY Marc 4:31

103 PHILIPP Torey 5:29

104 WYNANTS Nick ,,

105 GRUNER Yannick 7:31

106 STEPANOV Alexandr 8:25

107 THOLIN Edvin ,,

108 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

109 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,,

110 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

111 EGNER Arne Team Stölting ,,

112 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 10:35

113 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 11:53

114 GAREYSHIN Aydar 16:07

115 RIECKMANN Felix 16:20

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOWSON Damien 9:18:58

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:01

3 (3) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 0:02

4 (4) VINK Michael 0:04

5 (5) STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

6 (6) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:05

7 (7) EISENHART Taylor 0:08

8 (8) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

9 (9) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

10 (10) SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

11 (11) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 0:12

12 (12) ZABEL Rick Rabobank Development Team 0:13

13 (13) YATES Simon ,,

14 (14) WERDA Maximilian Team Stölting 0:14

15 (15) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 0:15

16 (16) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

17 (17) AKIMOV Mikhail Helicopters 0:16

18 (18) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

19 (19) KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

20 (20) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

21 (21) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 0:17

22 (22) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 0:19

23 (23) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 0:20

24 (24) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

25 (25) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

26 (26) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

27 (27) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:21

28 (28) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 0:22

29 (29) ATKINS Joshua ,,

30 (30) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:23

31 (31) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 0:25

32 (32) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

33 (33) HOFER Andreas Team Vorarlberg 0:26

34 (34) DOULL Owain ,,

35 (35) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 0:28

36 (36) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

37 (37) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 0:29

38 (38) MAGNUSSON Kim 0:31

39 (39) FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec 0:32

40 (40) SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

41 (41) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

42 (44) RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 0:35

43 (45) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 0:36

44 (46) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 0:43

45 (47) MEIER Alexander 0:45

46 (48) FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

47 (43) DE CLERCQ Angelo 0:54

48 (49) DIBBEN Jonathan 0:57

49 (50) BULLING Pieter 1:06

50 (51) FRAME Alex Thuringer Energie Team 1:07

51 (52) KELLY Joe 1:09

52 (53) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 1:10

53 (42) SLATER Alistair 1:11

54 (54) WOTSCHKE Sebastian ,,

55 (55) LINFIELD Bradley ,,

56 (56) WILLIAMS Tyler 1:12

57 (57) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

58 (58) MAYER Yannick ,,

59 (59) DIETEREN Jan Team Stölting 1:13

60 (60) LYNCH Paul 1:17

61 (61) BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec 1:21

62 (62) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 1:27

63 (63) SHAYMURATOV Artur 1:28

64 (65) MAGER Christian Team Stölting 1:41

65 (66) RICKAERT Jonas 2:01

66 (67) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 2:23

67 (68) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 2:26

68 (70) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 2:49

69 (71) MCCORMICK Hayden 3:03

70 (72) GEERINCKX Ruben 3:21

71 (73) SCHWEIZER Michael 3:28

72 (74) GILIAZOV Ruslan 3:29

73 (77) STASH Mamyr Helicopters 3:51

74 (69) AKHMAMETEV Viacheslav 3:52

75 (78) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 4:09

76 (80) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 4:32

77 (82) KRETSCHY Florian 4:49

78 (83) ZWINGENBERGER Philipp ,,

79 (79) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 5:02

80 (84) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 5:33

81 (85) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 6:07

82 (86) VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 6:40

83 (87) EWAN Caleb 7:07

84 (88) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 7:09

85 (91) DRUMM Felix 7:17

86 (93) KARWOWSKI Cameron 7:20

87 (95) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 7:21

88 (96) SCHREURS Hamish 7:22

89 (98) DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team 7:26

90 (89) ATKINS George 7:29

91 (107) GEISLER Jannick 7:41

92 (108) PERRIN Jeffrey 7:43

93 (100) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 7:46

94 (99) FAGLUM-KARLSSON Markus 7:56

95 (102) NAGLER Patrick 7:59

96 (94) POLITT Nils Team Stölting ,,

97 (64) THOLIN Edvin 10:03

98 (112) VERGAERDE Otto 11:55

99 (106) GARBY Marc 12:11

100 (76) EGNER Arne Team Stölting 12:14

101 (81) GRUNER Yannick 12:15

102 (113) SEIF Linus 12:58

103 (105) PHILIPP Torey 13:09

104 (114) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 13:29

105 (110) WYNANTS Nick 15:25

106 (90) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 15:35

107 (116) GRIGORIEV Alexander Helicopters 16:00

108 (103) WOLF Justin Team Quantec – Indeland 16:01

109 (104) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

110 (97) HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 18:01

111 (111) STEPANOV Alexandr 18:40

112 (101) GAREYSHIN Aydar 23:40

113 (117) MAMYKIN Matvei 24:09

114 (109) RIECKMANN Felix 26:14

115 (115) CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 27:20

 

Foto: www.thueringenrundfahrt.de

Arek Waluga