Francesco ChicchiFrancesco Chicchi (Vini Fantini) po finiszu z peletonu wygrał klasyk Jūrmala GP (1.1 UCI). Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) dziś finiszował na szóstym miejscu!

Drugi wyścig klasyczny rozgrywany w ten weekend na Łotwie to Jūrmala GP (1.1 UCI). Na starcie ponownie stanęły mocne, europejskie ekipy oraz nasi zawodnicy z BDC MarcPol Team i Wibatech Brzeg. Trasa dzisiejszego wyścigu składała się z 13. okrążeń po 14. kilometrów, co łącznie dało dystans 182 kilometrów.

Na początku w jednej z akcji, która oderwała się od grupy znalazł się Robert Radosz (BDC MarcPol) i Tomasz Mickiewicz (Wibatech Brzeg). Niestety współpraca w grupce Polaków nie układała się i po kilkudziesięciu kilometrach wrócił do peletonu. Później długo uciekali Stefan Schumacher (Christina Watches – Onefone) oraz Christofer Stevenson (Concordia Forsikring – Riwal), jednak skasowano ich na 3. okrążenia przed metą.

O wszystkim znów zadecydował więc sprint z całego peletonu, gdzie bezkonkurencyjny znów okazał się Francesco Chicchi (Vini Fantini). Utytułowany Włoch pokonał swojego klubowego kolegę, który go rozprowadzał – Rafaela Andriato oraz Australijczyka Rico Rogersa (Synergy Baku Cycling Project). Ponownie dobrze spisał się Konrad Dąbkowski. Popularny „Dąbek” zajął 6. miejsce! W drugiej dziesiątce finiszowało jeszcze dwóch kolarzy Wibatech Brzeg – Marcin Wolski i Zbigniew Gucwa.