howsonDamien Howson (Australia) wygrał prolog i został liderem Internationale Thüringen-Rundfahrt U23. Drugi czas uzyskał Duńczyk Lasse Norman Hansen, a trzeci był Michael Vink (Nowa Zelandia).

Prolog niemieckiej etapówki dla orlików -Internationale Thüringen-Rundfahrt U23 był rozgrywany na dystansie 4100 metrów z Sülzenbrücken do Holzhausen. Nie był to długi prolog, ale trasa czasówki prowadziła lekko pod górę od samego startu.

Najlepiej z tą próbą poradził sobie zawodnik z Australii, Damien Howson. Brązowy medalista MŚ z ubiegłego roku w tej specjalności (w kategorii U-23) uzyskał czas 4 minuty i 52 sekundy. Lasse Norman Hansen (Dania) stracił do Australijczyka niecałą sekundę. Trzecie miejsce zajął Michael Vink (Nowa Zelandia). Łukasz Wiśniowski (Etixx -Ihned) zajął 58 miejsce, ze stratą 26 sekund do zwycięzcy.

Dziś przed młodymi kolarzami 170 km ścigania wokół Erfurtu, z premią górską pierwszej kategorii.

Wyniki:

1 HOWSON Damien 8 5 04:52 50.548

2 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 5 2 0:01 50.375

3 VINK Michael 2 1 0:04 49.865

4 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,, ,,

5 PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:05 49.697

6 EISENHART Taylor 0:08 49.200

7 HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,, ,,

8 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,, ,,

9 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,, ,,

10 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,, ,,

11 DIBBEN Jonathan 0:11 48.713

12 FRAME Alex Thuringer Energie Team 0:12 48.553

13 ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,, ,,

14 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,, ,,

15 ZABEL Rick Rabobank Development Team 0:13 48.393

16 YATES Simon ,, ,,

17 KELLY Joe 0:14 48.235

18 EWAN Caleb ,, ,,

19 WERDA Maximilian Team Stölting ,, ,,

20 RICKAERT Jonas 0:15 48.078

21 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,, ,,

22 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,, ,,

23 AKIMOV Mikhail Helicopters 0:16 47.922

24 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,, ,,

25 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,, ,,

26 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,, ,,

27 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

28 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 0:17 47.767

29 ATKINS George ,, ,,

30 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,, ,,

31 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 0:19 47.460

32 GRIGORIEV Alexander Helicopters ,, ,,

33 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,, ,,

34 GRUNER Yannick 0:20 47.308

35 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,, ,,

36 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,, ,,

37 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,, ,,

38 MAYER Yannick ,, ,,

39 BULLING Pieter ,, ,,

40 WILLWOHL Willi LKT Team Brandenburg ,, ,,

41 EGNER Arne Team Stölting 0:21 47.157

42 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,, ,,

43 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec ,, ,,

44 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 0:22 47.006

45 ATKINS Joshua ,, ,,

46 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:23 46.857

47 LYNCH Paul ,, ,,

48 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 0:24 46.709

49 DRUMM Felix ,, ,,

50 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,, ,,

51 SENECHAL Florian Etixx -Ihned 0:25 46.562

52 STASH Mamyr Helicopters ,, ,,

53 VANREYTEN Joachim ,, ,,

54 WOTSCHKE Sebastian ,, ,,

55 LINFIELD Bradley ,, ,,

56 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,, ,,

57 MCCORMICK Hayden 0:26 46.415

58 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,, ,,

59 WILLIAMS Tyler ,, ,,

60 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,, ,,

61 DOULL Owain ,, ,,

62 DIETEREN Jan Team Stölting 0:27 46.270

63 KARWOWSKI Cameron ,, ,,

64 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 0:28 46.125

65 POLITT Nils Team Stölting ,, ,,

66 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,, ,,

67 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,, ,,

68 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,, ,,

69 AKHMAMETEV Viacheslav 0:29 45.981

70 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,, ,,

71 SCHREURS Hamish ,, ,,

72 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 0:31 45.697

73 MAGNUSSON Kim ,, ,,

74 FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec 0:32 45.556

75 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,, ,,

76 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,, ,,

77 SLATER Alistair 0:33 45.415

78 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland ,, ,,

79 STEPANOV Alexandr ,, ,,

80 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,, ,,

81 DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team ,, ,,

82 FAGLUM-KARLSSON Markus 0:34 45.276

83 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,, ,,

84 BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec 0:35 45.138

85 GEERINCKX Ruben ,, ,,

86 DE CLERCQ Angelo ,, ,,

87 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

88 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 0:36 45.000

89 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 0:37 44.863

90 KRETSCHY Florian 0:38 44.727

91 SEIF Linus ,, ,,

92 ZWINGENBERGER Philipp ,, ,,

93 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 0:40 44.458

94 GAREYSHIN Aydar ,, ,,

95 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 0:41 44.324

96 SHAYMURATOV Artur 0:42 44.192

97 NAGLER Patrick ,, ,,

98 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 0:43 44.060

99 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,, ,,

100 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,, ,,

101 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,, ,,

102 GILIAZOV Ruslan ,, ,,

103 MEIER Alexander 0:45 43.798

104 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,, ,,

105 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,, ,,

106 VERGAERDE Otto ,, ,,

107 MAGER Christian Team Stölting 0:46 43.669

108 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,, ,,

109 PHILIPP Torey 0:47 43.540

110 GARBY Marc ,, ,,

111 GEISLER Jannick 0:48 43.412

112 PERRIN Jeffrey 0:50 43.158

113 SCHWEIZER Michael Team NSP – Ghost 0:51 43.032

114 THOLIN Edvin 0:52 42.907

115 RIECKMANN Felix 0:54 42.659

116 WYNANTS Nick 0:56 42.414

117 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 1:05 41.345

118 MAMYKIN Matvei 1:07 41.114

119 SCHNEIDER Thomas Team Quantec – Indeland 1:47 36.992

 

Foto:www.thueringenrundfahrt.de

Arek Waluga