Francesco ChicchiFrancesco Chicchi (Vini Fantini) po finiszu z peletonu wygrał klasyk Riga – Jurmala Grand Prix (1.1 UCI). Na 7. miejscu finiszował Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol Team), a 10. był jego klubowy kolega – Mateusz Komar.

Zawodnicy rywalizujący w łotewskim klasyku, musieli pokonać 168 kilometrów w wietrznym terenie. Pomimo wielu ataków, na metę wpadł cały peleton. Na całym dystansie było także wiele kraks.

Najszybciej finiszował Francesco Chicchi. Włoch, który jeszcze niedawno ścigał się podczas Giro d`Italia pokonał swojego młodszego rodaka – Marco Benfatto (Astana Continental) oraz Laasa Martina (Reprezentacja Estonii). Spośród “biało-czerwonych” najlepiej finiszował Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol), który zajął 7. miejsce. Trzy pozycje za nim znalazł się Mateusz Komar.

W wyścigu jechali także kolarze Wibatech Brzeg. Na 200 metrów przed kreską, duża kraksa powstrzymała sprinterów tej ekipy – Andrzeja Bartkiewicza i Zbigniewa Gucwę.

Wyniki:

1 CHICCHI Francesco Vini Fantini 80 75 3:31:44
2 BENFATTO Marco Continental Team Astana 56 55 ,,
3 LAAS Martin Estonia 32 40 ,,
4 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project 24 32 ,,
5 KRASNOV Leonid Rusvelo 20 28 ,,
6 ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 16 24 ,,
7 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 12 20 ,,
8 HAVIK Yoeri Cycling Team de Rijke-Shanks 8 18 ,,
9 TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks 7 16 ,,
10 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team 6 14 ,,
11 VASILYEV Maksym ISD Continental Team 5 12 ,,
12 HESTER Marc Christina Watches-Onfone 3 10 ,,
13 JOHANSSON Mathis Designa Křkken – Knudsgaard 8 ,,
14 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy 7 ,,
15 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 6 ,,
16 SARAMOTINS Aleksejs Latvia 5 ,,
17 RÄIM Mihkel Estonia 4 ,,
18 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone 3 ,,
19 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 2 ,,
20 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team 1 ,,
21 BECIS Armands Rietumu – Delfin ,,
22 BOEVE Mats Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
23 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,
24 SMIRNOVS Andris Doltcini Flanders ,,
25 FURLAN Angelo Christina Watches-Onfone ,,
26 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin ,,
27 NEILANDS Krists Rietumu – Delfin ,,
28 STAMSNIJDER Bas Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
29 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
30 ERSHOV Artur Rusvelo ,,
31 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
32 NöMMELA Aksel Estonia ,,
33 MERLO Michele Vini Fantini ,,
34 STöHR Jan SKC Tufo Prostejov 0:07
35 NIELSEN Jesper Odgaard Designa Křkken – Knudsgaard ,,
36 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project 0:09
37 FILIP Jakub SKC Tufo Prostejov ,,
38 TSIKHANAU Alexei Belarus 0:11
39 TANNER Jake Doltcini Flanders 0:13
40 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 0:15
41 SURUTKOVYCH Oleksandr Synergy Baku Cycling Project 0:17
42 BEUKEBOOM Dion Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
43 DE PATRE Roberto Vini Fantini ,,
44 FINETTO Mauro Vini Fantini ,,
45 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
46 VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team ,,
47 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project ,,
48 GUCWA Zbigniew Team Wibatech – Brzeg   0:21
49 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team ,,
50 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin ,,
51 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana ,,
52 DZERVUS Darijus Doltcini Flanders ,,
53 PIERZGA Adam BDC – Marcpol Team ,,
54 SCHOONBROODT Bob Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
55 KLIMOV Sergey Rusvelo ,,
56 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
57 GODRAS Szymon Team Wibatech – Brzeg   0:25
58 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
59 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team 0:27
60 JőEääR Gert 0:37
61 CLARKE David Synergy Baku Cycling Project 0:50
62 SHNYRKO Alexei Belarus ,,
63 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,
64 OTTEMA Rick Cycling Team de Rijke-Shanks ,,
65 MICKIEWICZ Tomasz Team Wibatech – Brzeg   ,,
66 LAUNERTS Kaspars Latvia ,,
67 POGODINS Kirils Latvia 0:55
68 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,
69 SHUMOV Kolya Belarus ,,
70 EISLERS Ingus Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
71 MUSTAFAYEV Ruslan Synergy Baku Cycling Project ,,
72 WOLF Jan SKC Tufo Prostejov ,,
73 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,
74 FLAKSIS Andzs Latvia ,,
75 SAMOILAU Branislau Belarus ,,
76 DE KERF Erwin Doltcini Flanders ,,
77 MANDRI René Estonia ,,
78 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone ,,
79 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
80 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,
81 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,
82 JERET Timmo Estonia ,,
83 RAID Risto Estonia ,,
84 FLAKSIS Toms Latvia ,,
85 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,
86 MARKOVSKI Ilia Belarus ,,
87 SURAVETS Dzmitryi Belarus ,,
88 CARRETERO MARCIACQ Ramon Vini Fantini ,,
89 KACZMAREK Jakub Team Wibatech – Brzeg ,,
90 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana ,,
91 WOLSKI Marcin Team Wibatech – Brzeg ,,
92 NIELSEN Philip Designa Křkken – Knudsgaard 1:05
93 BROGE Rolf Nyborg Designa Křkken – Knudsgaard 1:08
94 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 1:15
95 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,
96 HANSEN Jesper Team Cult Energy 1:44
97 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,
98 TARVIS Peeter Rietumu – Delfin ,,
99 PLUCINSKI Leszek BDC – Marcpol Team ,,
100 LIND Martin Concordia Forsikring – Riwal 1:57
101 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 2:04
102 MEYER Mads Designa Křkken – Knudsgaard ,,
103 HEREIJGERS Kobus Cycling Team de Rijke-Shanks 2:06
104 VAN HOLDERBEKE Mathias Doltcini Flanders ,,
105 ANDERSSON Lars Concordia Forsikring – Riwal ,,
106 OVECHKIN Artem Rusvelo ,,
107 CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project ,,
108 GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal ,,
109 MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy ,,
110 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team 2:10
111 BEITANS Krisjanis Rietumu – Delfin 2:22
112 NICOLSON Michael Doltcini Flanders 2:25
113 ZVIRBULIS Pauls Latvia ,,
114 RIHARDS Bartusevics Latvia ,,
115 SPILLERS Lauris Alpha Baltic – Unitymarathons.com 2:30
116 PRIA Lars Rietumu – Delfin ,,
117 RYBAKOV Alexander Rusvelo 2:33
118 SAFONAU Siarhei Belarus ,,
119 STöHR Pavel SKC Tufo Prostejov ,,
120 BIGUM Simon Christina Watches-Onfone 3:04
121 MROZEK Wiktor Team Wibatech – Brzeg ,,
122 SAVICKIS Martins Alpha Baltic – Unitymarathons.com 3:19
123 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,
124 SCHULTZ Silver Estonia 4:00
125 GIORDANI Leonardo Vini Fantini 4:23
126 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,
127 BUKDAL Joakim Designa Křkken – Knudsgaard 4:33
128 MORK Alexander Designa Křkken – Knudsgaard ,,
129 REIHS Michael Team Cult Energy 4:38
130 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 5:18
131 RENEV Sergey Continental Team Astana 6:46
132 SVORADA Jan SKC Tufo Prostejov 7:53
DNF BARTKIEWICZ Andrzej Team Wibatech – Brzeg
DNF DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana
DNF BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal
DNF PAPOK Siarhei Belarus

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej