Cameron MeyerCameron Meyer (Orica GreenEdge) wygrał prolog Tour de Suisse. Australijczyk pokonał Nikiego Teprstrę (Omega Pharma – Quick Step) oraz Heinricha Hausslera (IAM Cycling).

Prolog wyścigu Dookoła Szwajcarii rozegrano w  Quinto na nieco ponad 8 kilometrowej trasie. Najszybciej przejechał ją Australijczyk Meyer, który potrzebował na to 9 minut i 39 sekund. O 10 sekund gorzej pojechał Niki Terpstra, a o 14 sprinter  – Heinrich Haussler. Dobrze spisał się Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp), który wykręcił dziewiąty rezultat.

Kolarze, którzy startowali pod koniec stawki musieli walczyć z trudnymi warunkami atmosferycznymi, co niekorzystnie wpłynęło na ich czasy.

W imprezie startuje Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM)