Andrea FediAndrea Fedi (Ceramica Flaminia – Fondriest) wygrał 3. odcinek Tour de Slovaquie (2.2 UCI). Liderem wciąż pozostaje Petr Vakoc (Etixx-Ihned).

W czwartek kolarze ścigali się na bardzo ciężkim, górskim etapie z pięcioma długimi podjazdami. Łączny dystans odcinka z Liptovskyego Hradoka do Trencina wynosił 225 kilometrów.

Na metę jako pierwsza wpadła 40. osobowa grupka z dwoma Polakami w składzie. Lepiej zafiniszował Emanuel Piaskowy (Reprezentacja Polski/TKK Pacyfic Toruń), który zajął 16. miejsce. Jacek Morajko (Reprezentacja Polski/CCC Polsat Polkowice) był 27.

Etap wygrał młody Włoch Andrea Fedi, który pokonał zwycięzcę wczorajszego odcinka – Sergeya Nikolaeva (Itera Katusha) oraz Marosa Kovaca (Dukla Trencin Trek). Z wyścigu wycofał się Marek Rutkiewicz.

Wyniki:

1 FEDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 5:17:44
2 NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha ,,
3 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek ,,
4 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,
5 CAROLUS Jorne ,,
6 BERGER Heinrich ,,
7 ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest ,,
8 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team ,,
9 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,,
10 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu ,,
11 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu ,,
12 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
13 DE WINTER Walt ,,
14 BRONIS Roman Dukla Trencin – Trek ,,
15 POLNICKY Jiri Bauknecht-Author ,,
16 PIASKOWY Emanuel ,,
17 GODOY Yonder Androni – Venezuela ,,
18 HOSEK Josef Bauknecht-Author ,,
19 AIT EL ABDIA Anass ,,
20 CANECKY Marek ,,
21 BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author ,,
22 HERBćK GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,
23 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest ,,
24 PADOUR Frantisek Bauknecht-Author ,,
25 MIKELJ Tim Sava ,,
26 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal ,,
27 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,
28 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,,
29 HARING Martin ,,
30 VAKOC Petr Etixx -Ihned ,,
31 HUDECEK Jiri Bauknecht-Author ,,
32 VALJAVEC Tadej Sava ,,
33 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team ,,
34 HNIK Karel Etixx -Ihned ,,
35 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek ,,
36 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,
37 SMIT Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,
38 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team ,,
39 BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu ,,
40 FRANCO Jose ,,
41 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,
42 RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 0:12
43 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 0:14
44 GMELICH MEIJLING Jarno 0:21
45 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek 0:00
46 ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal ,,
47 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,
48 SCHWABIK Johan 8:09
49 HARNISCH Daniel ,,
50 SIMON Peter Utensilnord – ora24.eu ,,
51 ZAKHAROV Kirill 8:11
52 PIRIUS Hans ,,
53 KOVACIK Juraj ,,
54 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
55 ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy ,,
56 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,,
57 DVORSKY David Bauknecht-Author ,,
58 SISKEVICIUS Paulius ,,
59 KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,
60 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 8:17
61 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 16:03
62 BURSEK Nik Sava 16:05
63 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 16:08
64 MOLLER Mathias Blue Water Cycling 16:11
65 CAMPOS Roniel ,,
66 FROLOV Igor Itera – Katusha 16:24
67 LAJCHA Juraj 25:23
68 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ,,
69 DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team ,,
70 ZOTOV Evgeny 30:19
71 BATORA Lukᚠ,,
72 MAROLT Ziga Sava ,,
73 OBORSKI Dominik ,,
74 WARCHOL Bartosz ,,
75 GROSELJ Ziga Sava ,,
76 CHALUPCIK Jan ,,
77 SCKARBATH Dennis ,,
78 GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team ,,
79 BITENC Jure Sava ,,
80 FRANCZAK Pawel Team Wibatech – Brzeg ,,
81 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,
82 CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware ,,
83 AADEL Reda ,,
84 BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest ,,
85 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,,
86 MALDONADO Anthony ,,
87 KRAJICEK Matej ,,
88 DEBNAR Miroslav ,,
89 KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek ,,
90 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team ,,
91 BEYER Maximilian ,,
92 BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,
93 MALIK Robert ,,
94 SHMALKO Viktor Itera – Katusha ,,
95 PALCAK Jozef ,,
96 MCLAY Daniel ,,
97 ZVERKOV Evgeny Itera – Katusha ,,
98 QUAST Ole ,,
99 VAN RHEE Joey Metec – TKH Continental Cyclingteam 30:31
100 VERHELST Louis Etixx -Ihned ,,
DNF MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal
DNF KOUDELA Tomas Etixx -Ihned
DNF ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam
DNF KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu
DNF HOELGAARD Markus Etixx -Ihned
DNF CHUPORSHNEV Denis
DNF SPOLNIK Danil
DNF AYOUNE Ismail
DNF MOLINA MENDEZ Carlos Eduardo
DNF DIAZ CEDENO Luis Enrique
DNF GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling
DNF RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice
DNF KJELDSEN Jacob
DNF SIROL Endi Meridiana Kamen Team
DNS LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu
DNS JELLOUL Adil
DNS LEEMANS Rob
DNS FRISON Frederik
DNS PIOLINE Renaud
DNS FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest
DNS BROECKX Stig

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) VAKOC Petr Etixx -Ihned 4 14:14:01
2 (2) MIKELJ Tim Sava 0:29
3 (4) KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek 0:36
4 (3) DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest 0:42
5 (12) NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha 0:44
6 (5) CAROLUS Jorne ,,
7 (6) POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,,
8 (14) BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author 0:46
9 (7) VALJAVEC Tadej Sava 0:47
10 (8) HUDECEK Jiri Bauknecht-Author 0:48
11 (10) HOSEK Josef Bauknecht-Author ,,
12 (13) SMIT Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:50
13 (15) GODOY Yonder Androni – Venezuela ,,
14 (16) HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:52
15 (17) HERBćK GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal 0:53
16 (18) ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal 0:56
17 (19) JURCO Matej Dukla Trencin – Trek 0:57
18 (22) DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 1:58
19 (26) KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 2:05
20 (30) BRONIS Roman Dukla Trencin – Trek 2:20
21 (31) TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek 2:38
22 (34) BERGER Heinrich 2:47
23 (35) BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu 2:48
24 (36) FRANCO Jose ,,
25 (37) PADOUR Frantisek Bauknecht-Author 2:49
26 (33) RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 2:58
27 (32) GMELICH MEIJLING Jarno 3:07
28 (41) MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal 3:10
29 (38) SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 3:17
30 (42) FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling 3:22
31 (45) AIT EL ABDIA Anass 3:26
32 (47) HARING Martin 3:27
33 (50) BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team 3:59
34 (51) ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu 4:05
35 (54) DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team 4:12
36 (61) DE WINTER Walt 5:34
37 (66) FEDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 5:59
38 (68) KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team 6:17
39 (69) POLNICKY Jiri Bauknecht-Author 6:47
40 (74) DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 8:02
41 (75) PIASKOWY Emanuel 8:07
42 (76) HNIK Karel Etixx -Ihned 9:09
43 (80) KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team 9:53
44 (79) CANECKY Marek 10:03
45 (84) MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 10:27
46 (49) SCHWABIK Johan 12:01
47 (55) DVORSKY David Bauknecht-Author 12:34
48 (56) VAN DIJK Peter SP Tableware 12:38
49 (59) ZAKHAROV Kirill 13:18
50 (62) BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 13:50
51 (64) PIRIUS Hans 14:03
52 (65) KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam 14:05
53 (71) SISKEVICIUS Paulius 15:39
54 (105) SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 16:57
55 (85) SIMON Peter Utensilnord – ora24.eu 18:40
56 (43) KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 19:31
57 (52) FROLOV Igor Itera – Katusha 20:29
58 (91) ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy 22:49
59 (96) KOVACIK Juraj 23:25
60 (95) VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 23:30
61 (72) BURSEK Nik Sava 23:38
62 (101) HARNISCH Daniel 23:47
63 (73) CAMPOS Roniel 23:51
64 (116) ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest 24:38
65 (82) MOLLER Mathias Blue Water Cycling 26:33
66 (89) SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 29:13
67 (58) LAJCHA Juraj 30:26
68 (9) QUAST Ole 31:07
69 (21) FRANCZAK Pawel Team Wibatech – Brzeg 32:10
70 (23) BEYER Maximilian 32:19
71 (24) WARCHOL Bartosz 32:21
72 (28) MCLAY Daniel 32:25
73 (27) VERHELST Louis Etixx -Ihned 32:38
74 (39) OBORSKI Dominik 33:26
75 (48) KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek 33:59
76 (53) AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal 34:24
77 (77) ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 34:55
78 (57) CHALUPCIK Jan 35:06
79 (60) SCKARBATH Dennis 35:27
80 () VAN RHEE Joey Metec – TKH Continental Cyclingteam 35:57
81 (63) BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam 36:04
82 (67) BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest 36:32
83 (70) AADEL Reda 37:44
84 (78) ZVERKOV Evgeny Itera – Katusha 40:01
85 (83) GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team 40:46
86 (86) BITENC Jure Sava 40:52
87 (104) DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team 41:44
88 (88) ZOTOV Evgeny 41:46
89 (92) VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 45:23
90 (93) BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest 45:29
91 (97) BATORA Lukᚠ45:34
92 (98) DEBNAR Miroslav 45:37
93 (99) MALDONADO Anthony 45:50
94 (100) MALIK Robert 45:52
95 (106) CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware 47:16
96 (109) KRAJICEK Matej 50:09
97 (110) PALCAK Jozef 50:10
98 (113) GROSELJ Ziga Sava 53:03
99 (117) MAROLT Ziga Sava 56:10
100 (118) SHMALKO Viktor Itera – Katusha 1:00:44

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej