Chris Froome małe5. etap Criterium du Dauphine wygrał Chris Froome (Sky Team) obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) spadł na 8. lokatę w “generalce”.

Dziś kolarze mieli do przejechania 139 km z Grésy-sur-Aix do Valmorel. Na trasie ustalono cztery premie górskie – dwie 4. kategorii, jedną 3. oraz jedną nieoznaczoną. Ta ostatnia to finisz pod górę liczący 12,7 km o średnim nachyleniu 7%. Organizatorzy “Delfinatu” opisali ten etap jako średnio górski, ale z pewnością nie należał on do łatwych i pokazał kto w peletonie jest w formie, a zatem i kto ma szansę na ostateczne zwycięstwo.

Na początku etapu uformowała się 15- osobowa ucieczka dnia, w której znaleźli się: Bert Wellens (Lotto Belisol), Matteo Gavazzi (Astana),Tom-Jelte Slagter (Blanco), Matthew Busche (RadioShack-Leopard), Daniel Teklehaimanot (Orica-GreenEdge), Pelo Bilbao (Euskaltel), Kevin Reza (Europcar), Frantisek Rabon (Omega Pharma-QuickStep), Cayetano Sarmiento (Cannondale), Imanol Erviti (Movistar), Bertjan Lindeman (Vacansoleil-DCM), Bartosz Huzarski (NetApp-Endura), Brent Bookwalter (BMC), Thomas Damuseau (Argos-Shimano) oraz David de la Cruz (NetApp-Endura).

Ciekawostką jest fakt, że Daniel Teklehaimanot (Orica), który jechał dziś w ucieczce, po raz pierwszy w tym sezonie wystartował w jakimś wyścigu. Erytrejczyk bowiem, miał problemy z otrzymaniem wizy.

Na 16 km przed metą z ucieczki zaatakował Bartosz Huzarski razem z Teklehaimanotem, a po chwili dojechał do nich Frantisek Rabon. Jednak zawodnicy ci nie zdołali wypracować większej przewagi.

Około 5 km przed metą z peletonu została tylko grupka kilkunastu zawodników, z której odpadł Michał Kwiatkowski. Jechali w niej m.in. lider wyścigu – Rohan Dennis (Garmin-Sharp), a także Chris Froome, któremu do pomocy został już tylko Richie Porte. Znajdował się tam także Alberto Contador, który miał do dyspozycji dwóch pomocników.

1,3 km przed metą dość zdecydowanie zaatakował Alberto Contador, do którego prawie natychmiast dołączył Froome. Brytyjczyk urodzony w Kenii utrzymywał bardzo dobrą prędkość i z łatwością wygrał etap obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Warto również odnotować, że wcześniej od grupki liderów próbował odłączyć się Alejandro Valverde (Movistar), który jednak nie zdołał utrzymać przewagi i został wchłonięty przez grupę, w której znakomite tempo narzucał Richie Porte.

Przed rozpoczęciem 5. etapu wycofał się Lieuwe Westra z Vacansoleil-DCM.

Wyniki etapu:

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 3:28:39
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:04
3 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:10
5 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:00:12
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
7 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
8 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:21
9 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:24
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:29
11 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:00:32
12 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team
13 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
14 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:00:59
15 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:01:10
16 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:01:19
17 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:23
18 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:31
19 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:37
20 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
21 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
22 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:01:41
23 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:02:05
24 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi
25 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:02:15
26 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:23
27 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:47
28 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:02:50
29 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:02:52
30 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:02:58
31 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:05
32 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica-GreenEdge
33 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:16
35 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:30
36 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
37 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
38 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard
39 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 0:03:35
40 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
41 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:03:43
42 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:03:57
43 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:04:13
44 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:04:40
45 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
46 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:04:50
47 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
48 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
49 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard
50 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:05:19
51 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:05:29
52 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard
54 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Seche Environnement
55 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:05:39
56 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:06:16
57 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
59 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:49
60 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:06:51
61 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:07:08
62 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
63 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:07:56
64 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge
65 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:08:28
66 Vegard Stake Laengen (Den) Bretagne-Seche Environnement 0:08:35
67 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:09:18
68 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
69 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
70 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
71 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
72 Sergei Chernetski (Rus) Katusha 0:09:28
73 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:09:58
74 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
75 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:07
76 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:11:13
77 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
78 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:11:40
79 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:11:53
80 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard
81 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:12:19
82 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:13:54
83 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:25
84 Anthony Geslin (Fra) FDJ
85 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
86 Arthur Vichot (Fra) FDJ
87 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Seche Environnement
88 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
89 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Seche Environnement
90 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
92 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team
93 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement
94 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
95 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement
96 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Seche Environnement
97 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
98 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
99 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
100 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
101 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
102 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
103 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
104 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
105 Jose Rodolfo Serpa Perez
106 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
107 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
108 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
109 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
110 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:15:56
111 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
112 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
113 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:16:03
114 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:16:27
115 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:17:02
116 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
117 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
118 Eloy Teruel Rovira (Spa) Movistar Team
119 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step
120 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol
121 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:18:07
122 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:19:22
123 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
124 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin-Sharp
126 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
127 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
128 William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano
129 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
132 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
133 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge
134 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
135 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
136 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team
137 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
138 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
139 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
140 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
141 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
142 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha
143 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling
144 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
145 Federico Canuti (Ita) Cannondale Pro Cycling
146 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff
147 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
148 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
149 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:20:41
150 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team
151 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
152 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp
153 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha
154 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
155 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura
156 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
157 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
158 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
159 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling
160 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
161 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
162 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
163 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
164 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
165 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
166 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
167 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
168 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano
169 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
170 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
171 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

 

Klasyfikacja generalna:

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 16:08:44
2 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:52
3 Rohan Dennis (Aus) Garmin-Sharp 0:00:54
4 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:01:37
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:01:47
6 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:49
7 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:01:52
8 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:58
9 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:02:16
10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:20
11 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:02:32
12 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:02:47
13 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:02:49
14 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:12
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:03:24
16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:03:30
17 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:03:37
18 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:03:41
19 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:03:46
20 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:01
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:04:16
22 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:04
23 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:05:15
24 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:05:17
25 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:05:30
26 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:05:33
27 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling 0:05:43
28 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team 0:05:53
29 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:06:00
30 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:06:07
31 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:12
32 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:06:30
33 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:06:58
34 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:07:13
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:07:21
36 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
37 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:16
38 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:08:20
39 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:24
40 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:08:25
41 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:08:39
42 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard 0:08:42
43 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:57
44 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:09:10
45 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:09:36
46 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:09:37
47 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:09:45
48 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ 0:10:09
49 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:10:50
50 Vegard Stake Laengen (Den) Bretagne-Seche Environnement 0:11:16
51 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:11:26
52 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:11:27
53 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:11:43
54 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:11:45
55 Sébastien Duret (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:11:54
56 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:12:27
57 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:12:36
58 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:13:00
59 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:13:16
60 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:14:04
61 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:14:24
62 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:15:09
63 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:15:47
64 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:15:59
65 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:16:01
66 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica-GreenEdge 0:16:21
67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:16:42
68 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:17:46
69 Sergei Chernetski (Rus) Katusha 0:18:01
70 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:05
71 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:18:06
72 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:35
73 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:18:46
74 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:19:08
75 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:14
76 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 0:19:29
77 Anthony Geslin (Fra) FDJ 0:19:37
78 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:40
79 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement 0:19:58
80 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:20:14
81 Peio Bilbao (Esp) Euskaltel-Euskadi 0:20:19
82 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:21:19
83 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:22:10
84 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:22:15
85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:22:59
86 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:23:28
87 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:23:40
88 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:23:58
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:24:36
90 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:25:03
91 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:25:23
92 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:25:32
93 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:26:07
94 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:21
95 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:26:23
96 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:26:32
97 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:27:12
98 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:27:52
99 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:27:55
100 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:29:02
101 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:29:13
102 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:29:32
103 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:30:00
104 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:31:53
105 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:32:11
106 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:32:29
107 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:32:32
108 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:32:44
109 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:32:49
110 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:32:59
111 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:33:16
112 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:33:32
113 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:33:49
114 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:33:55
115 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:34:25
116 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:35:34
117 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:36:18
118 Jose Rodolfo Serpa Perez 0:36:22
119 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar 0:36:39
120 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:36:42
121 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:36:48
122 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:36:50
123 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:37:02
124 Travis Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:37:08
125 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:37:09
126 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard 0:37:15
127 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:38:07
128 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:38:11
129 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:38:13
130 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:39:21
131 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha 0:39:42
132 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:40:01
133 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:40:09
134 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:40:27
135 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:40:59
136 Eloy Teruel Rovira (Spa) Movistar Team
137 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:42:39
138 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:42:48
139 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 0:42:49
140 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano 0:43:28
141 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:43:32
142 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:44:39
143 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:44:43
144 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha 0:44:56
145 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
146 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:44:57
147 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:45:24
148 Federico Canuti (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:45:33
149 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:45:53
150 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha 0:47:10
151 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:47:14
152 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:47:33
153 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:47:49
154 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff
155 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:48:14
156 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge 0:48:17
157 William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano 0:48:38
158 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:49:20
159 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:49:24
160 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:51:15
161 Koldo Fernandez (Spa) Garmin-Sharp 0:51:37
162 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano 0:51:57
163 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura 0:52:19
164 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:52:22
165 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:52:35
166 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:52:54
167 Timothy Duggan (USA) Team Saxo-Tinkoff 0:54:05
168 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 0:55:36
169 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:55:37
170 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team 0:58:55
171 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:01:10

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska