BDC MarcPol„Niebiescy”, szlifując formę przed Mistrzostwami Polski – które odbędą się w 19.06 – 23.06 w Sobótce – wystartują w czterech wyścigach wieloetapowych,  w tym dwóch zagranicznych.

Kierownictwo zespołu z dyr. Generalnym BDC MarcPol Dariuszem Banaszkiem, postanowiło pracowicie spędzić ostatni okres przed MP, aby w optymalnej formie stanąć na starcie w Sobótce.

„Jedziemy w czterech wyścigach aby wszyscy zawodnicy, poprzez starty, mogli dobrze przygotować się do mistrzostw. Z doświadczenia wiem, że najlepszą metodą przygotowań jest udział w wyścigach, a nie trenowanie w domu.  Wraz ze sztabem szkoleniowym zestawiliśmy składy w oparciu o profile tras na najbliższe wyścigi, jak również o cele i zadania jakie stawiamy swoim podopiecznym.  Kolarstwo to ciężki sport. Często o sukcesie czy porażce decydują detale. Tym bardziej, jako dyrektor sportowy powinienem i muszę zrobić wszystko aby wstać rano z podniesioną przyłbicą i  spojrzeć z uśmiechem w lustro” – Dariusz Banaszek dyr. Sportowy BDC MarcPol Team.

Bogaty kalendarz startów na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

08 czerwiec – 09 czerwiec 2013,  Riga Grand Prix, Jurmala Grand Prix (Łotwa)

13 czerwiec – 16 czerwiec 2013, Małopolski Wyścig Górski ( Polska)

Skład zespołu na w/w wyścigi : Robert Radosz, Marcin Sapa, Mateusz Komar, Kamil Gradek, Adam Pierzga, Paweł Bernas, Leszek Pluciński, Konrad Dąbkowski.

Zgodnie z przepisami UCI, w MPG każda drużyna ma prawo zgłosić maksymalnie  6 zawodników. W związku z tym, po startach na Łotwie, zostanie podjęta decyzja którzy zawodnicy wystartują w Małopolsce.

08 czerwca – 09 czerwca 2013, Grębocice 32 Memoriał Grudmana i Wizowskiego

11 czerwiec – 16 czerwiec 2013, Serbia Tour of Serbie

Skład zespołu na w/w wyścigi : Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Eryk Latoń, Jakub Foltyn, Jarosław Kowalczyk, Piotr Kirpsza, Damian Walczak.

Tu również, z uwagi na przepisy UCI – zespół ma prawo wystawić w Tour of Serbia maksymalnie pięciu zawodników,  nastąpi redukcja zespołu do wymaganej przepisami liczby kolarzy. W tym przypadku decyzja zapadnie po memoriale w Grębocicach.

Informacja prasowa