fot. Jan Melicher/Tour de Slovaquie

Francuz Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation) triumfował na finałowym etapie wyścigu „Dookoła Słowacji”. W klasyfikacji generalnej triumfował Niemiec Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step).

Ostatni dzień ścigania u naszych południowych sąsiadów liczył sobie 171-kilometrów. Na pagórkowatej trasie znalazły się trzy wzniesienia, które były premiami górskimi 3. kategorii. Liderem wyścigu przed finałowym etapem wyścigu „Dookoła Słowacji” pozostawał Niemiec Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step). Kolarz „Watahy” miał, jednak taki sam czas, jak jego rodak Nico Denz (Team Sunweb), który był drugi w „generalce”. Zapowiadało nam to wiele emocji na ostatnim odcinku wyścigu.

Od samego startu wielu zawodników starało się zabrać w odjazd dnia. Niestety dla harcowników peleton był bezlitosny w początkowej fazie etapu. Podczas sprintu na lotnej premii na 33. kilometrze prowadzenie w wirtualnej klasyfikacji generalnej objął Nico Denz (Team Sunweb). Niemiec finiszował drugi, a dopiero trzeci był dotychczasowy lider Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step).

Na drugiej lotnej premii doszło do kolejnej walki pomiędzy niemieckimi kolarzami. Tym razem to Steimle był pierwszy, a Denz drugi i na wirtualne prowadzenie powrócił kolarz „Watahy”. Dopiero po tych wydarzeniach po przebyciu już niemal 80-kilometrów trasy odjechała czwórka zawodników. Byli to: Jonas Rapp (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Kristjan Hočevar (Adria Mobil), Jakub Otruba (Elkov – Kasper) oraz Nikolay Cherkasov (Gazprom – RusVelo). Uciekinierzy szybko wypracowali sobie przewagę nad peletonem, która maksymalnie wyniosła cztery i pół minuty. Mimo tego peleton był bezlitosny dla uciekinierów i cała akcja wspomnianej czwórki zakończyła się około 10-kilometrów przed metą.

Ponownie o zwycięstwo etapowe walczyli sprinterzy. Pierwszy „kreskę” w Skalicy przekroczył Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation). Francuz w finałowym sprincie nie dał szans drugiemu na mecie Alvarowi Hodegowi (Deceuninck-Quick-Step) oraz Martinowi Laasowi (BORA – hansgrohe). Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej „dowiózł” Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step) po pasjonującej walce na lotnych finiszach z drugim w „generalce” Nico Denzem (Team Sunweb). Na trzecim stopniu podium stanął kolejny kolarz „Watahy” Nowozelandczyk Shane Archbold.

Pełne wyniki > TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments