fot. A.S.O./Pauline Ballet

Ekwadorczyk, który dziś na Polach Elizejskich w Paryżu zakończy swój debiut w Tour de France powoli planuje kolejne starty. Najprawdopodobniej jego następnym celem będzie hiszpańska Vuelta.

Według informacji podawanych przez portal Cyclingnews zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Giro d’Italia wystartuje w skróconej do osiemnastu etapów tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a España (20 października – 8 listopada. Tam Ekwadorczyk ma przewodzić ekipie INEOS Grenadiers wraz z Chrisem Froome’m, który stara się powrócić do formy po kontuzji spowodowanej feralną kraksą na zeszłorocznym Critérium du Dauphiné. Przypomnijmy, że będzie to ostatni start czterokrotnego zwycięzcy “Wielkiej Pętli” w swoim ostatnim sezonie w brytyjskiej drużynie przed dołączeniem do Israel Start-Up Nation.

Inną bardzo ciekawą kwestią są plany startowe Egana Bernala. Organizatorzy zarówno wyścigu Giro d’Italia, jak i hiszpańskiej Vuelty bardzo by chcieli, aby Kolumbijczyk pojawił się na starcie wspomnianych wyścigów. Do tej pory, ani Bernal, ani ekipa INEOS Grenadiers  nie ujawniła celów zwycięzcy Tour de France z ubiegłego roku na dalszą część sezonu 2020.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments