gs1Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) po raz czwarty wygrał etap wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour! Drugi finiszował Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol), trzeci Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink).

Barwny peleton przemierzający trasę z nad morza w góry, zatrzymał się dziś w Zbąszynku, by rozegrać kolejny z etapów Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Do pokonania kolarze mieli 144 kilometry.

Początkowo peleton kręcił dość spokojnie, pierwszą lotną premię (9 km) z peletonu zwyciężył Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów).

Po pokonaniu 60 kilometrów na samotny atak zdecydował się kolarz CCC Polsat Polkowice, Mateusz Nowak. Kilka kilometrów dalej, Mateusz dostał dyspozycję od swojego dyrektora sportowego – Piotra Wadeckiego aby zaczekał na goniących go Wojciecha Halejaka i Jarosława Rębiewskiego (obaj Las Vegas Power Energy Drink).

Prowadząca trójka na 96 kilometrze, gdzie zlokalizowana była jedna z lotnych premii, miała przewagę nad peletonem 3:30. Zarówno tą premię, jak i trzy kolejne, zwyciężył Halejak. Gdy do mety pozostało 10 kilometrów na samotny atak z czołówki zdecydował się Nowak.

Jednak siła grupy zasadniczej sprawiła, że losy etapu rozstrzygnęły się po raz kolejny po finiszu z peletonu. Zwyciężył po raz czwarty w tegorocznej edycji wyścigu – Grzegorz Stępniak, który pokonał Konrada Dąbkowskiego i Adama Wadeckiego. Podium identyczne jak to z zeszłego roku, z tą różnicą, że Adam Wadecki wówczas reprezentował ekipę BDC MarcPol.

Żółtą koszulkę lidera obronił Kamil Gradek (BDC MarcPol). Najlepszym góralem jest Adam Stachowiak (Bank BGŻ), sprinterem Wojciech Halejak, zaś w klasyfikacji drużynowej prowadzi BDC MarcPol.

Warto dodać, że Zbąszynek po raz kolejny zgotował kolarzom bardzo dobrze przyjęcie. Miasto kiedyś kolejarzy, dziś stolarzy zapewniło świetną atmosferę i dużą liczbę kibiców. Zostało to docenione, burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski otrzymał odznakę od Polskiego Związku Kolarskiego w podziękowaniu za trud włożony w organizację etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze.

W piątek etap z Kożuchowa do Leśnej o długości 172 kilometrów.

Pełne wyniki > tutaj