Tom Boonen małeByły mistrz świata, kolarz Omega Pharma Quick Step – Tom Boonen zrezygnował ze startu w Tour de France, tym samym pojedzie w naszym jubileuszowym 70 Tour de Pologne!

Boonen postanowił nie pojechać Wielkiej Pętli. Menadżer ekipy Patrick Lefevere tak wypowiedział się na temat decyzji Belga:

“Nie chcę go zmuszać do niczego. Kolarza który nie chce jechać wyścigu trwającego trzy tygodnie, trudno jest przekonać do zmiany decyzji. Nie ukrywam, że wolałbym go zobaczyć na starcie touru na Korsyce. Marketingowo na pewno byłby to duży bonus dla ekipy. Tom w tym czasie pojedzie w Tour de Wallonie (20-24 lipca) oraz Tour de Pologne (27 lipca – 3 sierpnia).”

A to co do powiedzenia miał Tom Boonen:

“Już w zeszłym roku postanowiłem nie jechać Tour de France. Czy byłbym idealnym rozprowadzającym dla Marka Cavendisha? Uważam, że byłoby to głupie, gdyż “pociąg” który rozprowadza Marka dobrze funkcjonuje, ci kolarze muszą jeździć razem. Czy wystartuję jeszcze w przyszłości w Tour de France? Prawdopodobieństwo jest bardzo małe, być może nigdy już nie pojadę touru.”

Boonen startował w Wielkiej Pętli sześciokrotnie w 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 i 2011 roku, na swoim koncie ma sześć wygranych etapowych.