gsGrzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) po finiszu z peletonu wygrał drugi etap Bałtyk-Karkonosze Tour i umocnił się na pozycji lidera wyścigu.

II etap wyścigu o dystansie 106,5 km ze startem i metą w Świdwinie przy Placu Konstytucji 3 Maja prowadził drogami powiatu świdwińskiego oraz łobeskiego.

W ucieczkę dnia zabrało się ośmiu kolarzy: m.in. Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice), lider klasyfikacji sprinterskiej – Wojciech Migdał (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Kornel Sójka (Las Vegas Power Energy Drink).

Jednak o losach etapu zadecydowały finałowe rundy w miejscowości Świdwin, trzy po 2,3 km każda, trudne techniczne, kręte. Na jednej z nich upadek zaliczył Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Nie przeszkodziło to jednak w doskonałym finiszu najlepszemu obecnie sprinterowi w kraju – Grzegorzowi Stępniakowi, który po wczorajszym triumfie, bezapelacyjnie wygrał także i dziś. Tuż za nim zameldował się Konrad Dąbkowski, trzeci był Robert Radosz (obaj BDC MarcPol).

Grzegorz Stępniak swoje zwycięstwo zadedykował dziadkowi, który po raz pierwszy w życiu oglądał swojego wnuka podczas wyścigu na żywo. Łzy wzruszenia było widać u obydwu panów…

Jutro w Nowogardzie dwa etapy, poranna jazda indywidualna na czas (28 km) oraz popołudniowy etap wokół Nowogardu o długości 106 kilometrów.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Prezentacja wyścigu > tutaj