demareFrancuski sprinter, Arnaud Demare (FDJ) został zwycięzcą wyścigu 4 Dni Dunkierki. Drugie miejsce zajął Florian Vachon (Bretagne Séché Environnement), a trzecie Ramon Sinkeldam (Argos-Shimano).

Czwarty etap miał 181,6 km i prowadził z Louvre Lens do Parc Départemental d’Ohlain. Mimo pagórkowatego terenu zakończył się podobnie jak poprzednie. O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy, choć mocno podzielonej. Najlepszy okazał się Michel Kreder (Garmin – Sharp), wyprzedzając Floriana Vachona (Bretagne Séché Environnement) i Juliena El Faresa (Sojasun). Jadący w koszulce lidera Arnaud Demare (FDJ) finiszował na 5 miejscu. Wielkim przegranym etapu był Kenny van Hummel (Vacansoleil – DCM), który stracił ponad 13 minut.

Ostatnią odsłoną pięciodniowego wyścigu był etap z Estaires do Dunkierki o długości 165,2 km. Już tradycyjnie mieliśmy kilka ataków, ale o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Kiedy ekipy sprinterów rozprowadzały swoich najlepszych zawodników, na piorunujący, długi finisz zdecydował się Yannick Martinez (La Pomme Marseille). 25 letni Francuz zaliczył największy triumf w swojej karierze. Drugi był Matthias Friedemann (Champion System Pro Cycling Team), a trzeci Benoit Drujon (Big Mat – Auber 93).

Ostatecznie Arnaud Demare został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Drugi Florian Vachon stracił do niego 16 sekund, a trzecie miejsce zajął Ramon Sinkeldam ze stratą 26 sekund. Wyścig rozstrzygnął się bonifikatami na mecie.