Jan Barta (NetApp Endura) wygrał 2. etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Czech został nowym liderem imprezy!

Jan Barta

W słonecznych Polkowicach rozegrano 2. etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich (2.1 UCI). Kolarze musieli pokonać jazdę indywidualną na czas o dystansie 30,2 kilometra.

Przez większość tej próby na czele utrzymywał się Svern Forberger. Niemiec uzyskał rezultat 38:34. Bliski pokonania kolarza NSP był Adrian  Kurek (CCC Polsat Polkowice). Młody Polak przegrał jednak ze swoim rywalem o 5 sekund.

Forbergera pokonał dopiero jego rodak – Stefan Schumacher (Christina Watches Onefone). Doświadczony zawodnik poprawił rezultat dotychczasowego lidera czasówki o 3 sekundy.

Schumacher nie mógł być jednak pewny zwycięstwa, ponieważ na liście startowej był jeszcze m.in Jan Barta (NetApp Endura). Mistrz Czech pojechał w czasie 38:25 i pokonał Niemca o 6 sekund. Dotychczasowy lider – Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) był siódmy.

Drugi był Schumacher, a trzecia lokata przypadła dla Forbergera.