demareArnaud Demare (FDJ) po raz kolejny nie miał sobie równych na ostatnich metrach 3 etapu wyścigu 4 Dni Dunkierki. Drugi finiszował Geoffrey Soupe (FDJ), który fenomenalnie rozprowadził swojego lidera. Trzecie miejsce zajął Ramon Sinkeldam (Argos – Shimano). 

Trzeciego dnia na kolarzy występujących w wyścigu 4 Dni Dunkierki czekał etap o długości 179,1 km z Oignies do Lievin. Pod koniec odcinka musieli się oni zmagać z kilkoma podjazdami, które mogły zadecydować o końcowej klasyfikacji. W ucieczce dnia znalazło się czterech kolarzy: Maxime Daniel (Sojasun), Maxime Le Montagner (Roubaix Lille Métropole), Hugo Houle (AG2R) i Jani Tewelde (MTN Qhubeka). 50 km przed metą kilku kolarzy próbowało dołączyć do uciekającej czwórki, a ta sztuka udała się dwóm zawodnikom. Byli to Blel Kadri (AG2R) i lider klasyfikacji górskiej, Julien Duval (Roubaix Lille Métropole). Najszybciej wchłonięci zostali Le Montagner i Tewelde. Na 35 km przed metą czterech harcowników miało prawie 2 minuty przewagi nad peletonem.

Najdłużej na czele utrzymywał się zwycięzca wyścigu Roma Maxima, Blel Kadri. Pod koniec ostatniego wzniesienia dojechał do niego Jean-Pierre Drucker (Accent Jobs). Ich przygoda zakończyła się około 3 km przed metą, przede wszystkim dzięki mocnej pracy ekipy FDJ. Po raz kolejny o miejscach na podium decydował finisz z dużej grupy, a swoją dominację potwierdził lider wyścigu, Arnaud Demare. Po wspaniałej pracy Geoffreya Soupe pozostało mu po prostu tylko zwyciężyć. Ciężka praca Soupe nagrodzona została drugim miejscem. Trzeci był Sinkeldam.

Wyniki :

1 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 20 30 4:24:18

2 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ 14 18 ,,

3 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 8 12 ,,

4 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 7 7 ,,

5 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 6 4 ,,

6 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 5 3 ,,

7 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 4 2 ,,

8 HINAULT Sébastien IAM Cycling 2 1 ,,

9 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

10 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

11 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

12 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

13 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

14 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

15 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

16 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

17 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

18 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

19 GENE Yohann Team Europcar ,,

20 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

21 TULIK Angelo Team Europcar ,,

22 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

23 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

24 NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

25 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

26 EL FARES Julien Sojasun ,,

27 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

28 KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

29 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

30 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

31 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

32 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

33 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

34 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

35 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

36 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

37 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

38 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

39 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

40 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

41 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

42 GONCALVES Jose La Pomme Marseille ,,

43 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

44 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,

45 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

46 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

47 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

48 LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 ,,

49 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

50 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

51 JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

52 LELAY David Sojasun ,,

53 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

54 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

55 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

56 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

57 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

58 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

59 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

60 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

61 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,

62 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

63 HUSAINE OTHMAN Muhamad Adiq Champion System Pro Cycling Team ,,

64 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

65 BOUYER Franck Team Europcar ,,

66 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

67 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

68 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

69 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

70 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

71 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale ,,

72 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

73 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

74 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

75 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

76 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

77 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

78 LANG Pirmin IAM Cycling ,,

79 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

80 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

81 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

82 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

83 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

84 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

85 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

86 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

87 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

88 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

89 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

90 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

91 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

92 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

93 CLAEYS Kevin Crelan-Euphony 0:45

94 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 0:49

95 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

96 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

97 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

98 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,

99 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

100 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

101 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

102 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

103 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

104 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

105 BUSH Robert La Pomme Marseille ,,

106 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

107 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 1:03

108 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team 1:06

109 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

110 JEROME Vincent Team Europcar 1:20

111 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ ,,

112 BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

113 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ ,,

114 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ ,,

115 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole 1:25

116 HUFFMAN Evan Astana Pro Team 3:01

117 DANIEL Maxime Sojasun 4:26

118 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 4:36

119 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

120 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 6:21

121 BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

122 MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

123 XING Yan Dong Team Argos – Shimano ,,

124 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

125 GUARDINI Andrea Astana Pro Team ,,

126 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

127 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ ,,

128 PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,

129 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team ,,

130 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

131 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

132 HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,

133 GAUDIN Damien Team Europcar 6:43

134 LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole 9:43

135 TEWELDE WELDEGABER Jani Team MTN Qhubeka 14:35

DNF MARINO Jean Marc Sojasun –

DNF SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team –

DNF GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits –

DNF JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement –

DNS WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka –

 

Klasyfikacja generalna :

1 (1) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 10 12:15:23

2 (3) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 0:16

3 (2) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 0:20

4 (4) VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 0:22

5 (28) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ 0:24

6 (5) DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 0:25

7 (7) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 0:26

8 (9) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 0:27

9 (11) LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 0:29

10 (12) HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

11 (13) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 0:30

12 (15) GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

13 (21) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

14 (20) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

15 (19) FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

16 (16) KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

17 (18) VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

18 (23) TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

19 (22) REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

20 (32) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

21 (24) GONCALVES Jose La Pomme Marseille ,,

22 (39) VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

23 (30) TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

24 (45) HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

25 (34) EL FARES Julien Sojasun ,,

26 (31) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

27 (38) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

28 (43) NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

29 (42) CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

30 (29) CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

31 (37) KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

32 (41) ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

33 (40) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

34 (47) FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

35 (55) DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

36 (57) PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

37 (56) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

38 (36) GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

39 (49) JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

40 (59) GALLAND Jeremie Sojasun ,,

41 (48) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

42 (66) TULIK Angelo Team Europcar ,,

43 (60) RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

44 (46) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

45 (58) LELAY David Sojasun ,,

46 (44) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

47 (74) GENE Yohann Team Europcar ,,

48 (82) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

49 (64) PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

50 (53) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

51 (52) LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

52 (69) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

53 (65) BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

54 (54) LANG Pirmin IAM Cycling ,,

55 (50) MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

56 (73) GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,

57 (70) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

58 (63) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

59 (68) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

60 (93) KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

61 (86) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

62 (81) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

63 (75) HUSAINE OTHMAN Muhamad Adiq Champion System Pro Cycling Team ,,

64 (88) KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

65 (76) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

66 (90) LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 ,,

67 (89) GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

68 (79) IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale ,,

69 (71) LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

70 (87) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

71 (94) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

72 (98) BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

73 (95) AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

74 (91) VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

75 (96) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

76 (106) FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,

77 (101) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

78 (97) ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

79 (102) LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

80 (103) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

81 (115) DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

82 (108) QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

83 (112) BOUYER Franck Team Europcar ,,

84 (113) FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

85 (104) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

86 (120) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

87 (121) DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 0:50

88 (122) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 0:58

89 (8) DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole 1:14

90 (123) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

91 (100) CLAEYS Kevin Crelan-Euphony 1:15

92 (17) PELUCCHI Matteo IAM Cycling 1:19

93 (35) PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

94 (72) BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

95 (83) ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,

96 (85) KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

97 (92) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

98 (105) CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

99 (119) MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

100 (33) VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 1:33

101 (77) AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team 1:36

102 (110) KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

103 (10) DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ 1:48

104 (51) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ 1:50

105 (78) JEROME Vincent Team Europcar ,,

106 (80) BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

107 (114) LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ ,,

108 (107) LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole 1:55

109 (109) HUFFMAN Evan Astana Pro Team 3:31

110 (61) DANIEL Maxime Sojasun 4:49

111 (99) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 5:06

112 (6) MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 6:46

113 (62) HOULE Hugo AG2R La Mondiale 6:49

114 (14) SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 6:51

115 (26) GUARDINI Andrea Astana Pro Team ,,

116 (27) PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,

117 (84) BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

118 (111) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

119 (116) VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

120 (118) GAUDIN Damien Team Europcar 7:13

121 (127) MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 7:25

122 (128) BUSH Robert La Pomme Marseille 8:18

123 (25) LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole 10:08

124 (131) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 10:14

125 (126) GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 10:20

126 (125) BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 11:30

127 (133) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 13:18

128 (137) KADRI Blel AG2R La Mondiale 13:52

129 (135) TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 14:44

130 (130) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 16:35

131 (132) JIM Songezo Team MTN Qhubeka 17:41

132 (134) BACON Romain BigMat – Auber 93 19:31

133 (138) XING Yan Dong Team Argos – Shimano 20:16

134 (140) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 26:01

135 (136) TEWELDE WELDEGABER Jani Team MTN Qhubeka 28:30

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga