Tobiasz LisUczniowie SMS Świdnica wygrali etap 1a Międzynarodowego Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza. Koszulkę lidera założył Tobiasz Lis.

W czwartek rano na młodych zawodników czekała 12,5 kilometrowa jazda drużynowa na czas z Gruty do Łasina. W bardzo międzynarodowej stawce wyścigu, który posiada kategorię 2.1 UCI liczymy na bardzo dobry występ Polaków. Jak pokazują wyniki etapu 1a, „biało-czerwoni” nie zawiedli!

Trasę najszybciej pokonała drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, która w Grudziądzu jedzie w składzie: Tobiasz Lis, Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak, Patryk Talaga, Mikołaj Gutek oraz Patryk Wewiór. Podopieczni trenera Waldemara Cebuli uzyskali na mecie czas 14:54 i o pięć sekund pokonali ABC Junior Denmark oraz o dziewięć sekund GKK OPTY Mazowsze.

Pierwszy w zwycięskiej drużynie linię mety przekroczył Tobiasz Lis i to on założył koszulkę lidera sponsorowaną przez LangTeam.

Pełne wyniki tutaj

Poprzedni artykułTour of Turkey: „Gorilla” pewnie sięgnął po kolejne zwycięstwo (Video+Foto)
Następny artykułTour de Romandie: Ramunas Navardauskas najlepszy w Granges