1Natnael Berhane (Europcar) po pięknej jeździe na Elmali wywalczył najważniejszy triumf w karierze i prowadzenie w wyścigu Tour of Turkey! Uciekał Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice).

Trzeci odcinek wyścigu Dookoła Turcji prowadził z wczorajszego miasta etapowego – Antalya, na szczyt góry Elmali. Łączny dystans tego etapu to 152 kilometry, a finałowy podjazd liczył ponad 10 kilometrów.

Zaraz po rozpoczęciu rywalizacji, bardzo aktywny był Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który zabrał się do odjazdu. Oprócz niego w czołówce znaleźli się także:  Serguei Gretchyn (Konya Turku Seker Spor), ponownie w tej imprezie Celement Koretzky (Bretagne Seche), Bjorn Thurau (Europcar) oraz Bradley Potgieter (MTN-Qhubeka).

Niestety na około 60 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł m.in Polak. Na czele pozostali: Thurau, Gretchyn oraz Koretzky. Trójka dojeżdżając do finałowego podjazdu miała blisko 2 minuty przewagi nad peletonem, gdzie wysoko jechał Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice).

Piekielnie ciężki podjazd głównie za sprawą kolarzy Baradini CSF oraz Sojasun spowodował olbrzymią selekcję. Na atak jako pierwszy zdecydował się Serge Pauwels (Omega Pharma – Quick Step).

Belg trzymał się dzielnie i prowadził przez około 4 kilometry. Niestety wkrótce doszli do niego następni zawodnicy i na najtrudniejszym odcinku wzniesienia, który znajdował się na ostatnich 3 kilometrach z przodu jechała trójka: Natnael Berhane (Europcar), Kevin Seeldraeyers (Astana), Mustafa Sayar (Torku Seker Spor) oraz Maxime Mederel (Sojasun).

Bardzo mocno pracował lider klasyfikacji górskiej i faworyt licznie zgromadzonych na mecie kibiców – Mustafa Sayar, jednak najwięcej sił na końcówkę zachował 22-latek z Erytrei – Natnael Berhane i to on cieszył się z etapowego triumfu. Drugi był Belg Seeldrayers, a trzeci na metę dojechał Turek.

Sponsorem wyjazdu naszego dziennikarza do Turcji jest firma Banaszek Nieruchomości:

Banaszek Nieruchomości

Wyniki:

Natnael BERHANE Team Europcar 4:16:06
2 Kevin SEELDRAYERS Astana Pro Team 0:00:06
3 Mustafa SAYAR Torku Sekerspor 0:00:06
4 Maxime MEDEREL Sojasun 0:00:16
5 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 0:00:24
6 Rory SUTHERLAND Team Saxo -Tinkoff 0:00:24
7 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:00:24
8 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:00:28
9 Darwin ATAPUMA Colombia 0:00:30
10 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 0:00:33
11 Danail ANDONOV PETROV Caja Rural – Seguros RGA 0:00:37
12 José Joao PIMANTA COSTA MENDES Team NetApp-Endura 0:00:39
13 Angelo PAGANI Bardiani Valvole-CSF Inox 0:00:43
14 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:00:56
15 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 0:01:02
16 Andrey KASHECHKIN Astana Pro Team 0:01:03
17 Brice FEILLU Sojasun 0:01:10
18 Luca MAZZANTI Vini Fantini-Selle Italia 0:01:10
19 Warren BARGUIL Team Argos-Shimano 0:01:15
20 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:26
21 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:01:36
22 Andrey MIZOUROV Torku Sekerspor 0:01:39
23 Robinson Eduardo CHALAPUD Colombia 0:02:19
24 Bruno PIRES Team Saxo -Tinkoff 0:02:24
25 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:02:24
26 Maxim BELKOV Katusha Team 0:02:31
27 Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 0:02:50
28 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 0:02:50
29 Jurgen VAN GOOLEN Accent Jobs – Wanty 0:03:00
30 Geoffroy LEQUATRE Bretagne Séché Environnement 0:03:09
31 Wilson Alexender MARENETES TORRES Colombia 0:03:22
32 Thomas DAMUSEAU Team Argos-Shimano 0:03:24
33 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 0:03:39
34 Rémi PAURIOL Sojasun 0:03:39
35 Sébastien DURET Bretagne Séché Environnement 0:03:50
36 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 0:04:41
37 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:48
38 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:04:53
39 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 0:04:53
40 Dennis VAN NIEKERK MTN Qhubeka 0:05:34
41 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:06:03
42 Juan Sebastian ARANGO Colombia 0:06:31
43 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat Polkowice 0:06:46
44 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:06:48
45 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:08
46 Miguel UBETO APONTE Lampre-Merida 0:07:16
47 Mirac KAL Torku Sekerspor 0:07:18
48 Bjorn THURAU Team Europcar 0:07:18
49 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 0:07:23
50 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 0:07:36
51 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 0:07:36
52 Serguei GRETCHYN Torku Sekerspor 0:08:05
53 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:08:05
54 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 0:08:05
55 Nico SIJMENS Cofidis, Solutions Crédits 0:08:09
56 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 0:08:23
57 Francisco Javier MORENO ALLUE Caja Rural – Seguros RGA 0:09:13
58 Yannick TALABARDON Sojasun 0:09:13
59 Anthony DELAPLACE Sojasun 0:09:13
60 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 0:09:16
61 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:09:26
62 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:09:28
63 Jonathan HIVERT Sojasun 0:09:36
64 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:09:51
65 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 0:09:54
66 Sander CORDEEL Lotto-Belisol Team 0:09:54
67 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:10:04
68 Andrea PASQUALON Bardiani Valvole-CSF Inox 0:10:04
69 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 0:10:04
70 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 0:10:04
71 Ignatas KONOVALOVAS MTN Qhubeka 0:10:04
72 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:10:31
73 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia 0:10:36
74 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 0:10:36
75 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:10:51
76 Mauro FINETTO Vini Fantini-Selle Italia 0:11:58
77 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:12:46
78 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano 0:12:52
79 Albert TIMMER Team Argos-Shimano 0:12:52
80 Fumiyuki BEPPU Orica GreenEDGE 0:12:54
81 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:12:54
82 Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 0:12:54
83 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:12:54
84 Renaud DION Bretagne Séché Environnement 0:12:54
85 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 0:12:54
86 Koen DE KORT Team Argos-Shimano 0:12:54
87 Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits 0:12:54
88 Bryan COQUARD Team Europcar 0:13:04
89 Kristian SBARAGLI MTN Qhubeka 0:13:05
90 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:13:05
91 Manuel Antonio Leal CARDOSO Caja Rural – Seguros RGA 0:13:09
92 Davide VIGANO Lampre-Merida 0:13:09
93 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:13:09
94 Bert DE BACKER Team Argos-Shimano 0:13:09
95 Jean-Marc MARINO Sojasun 0:13:09
96 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:13:09
97 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:13:09
98 Robert WAGNER Blanco Pro Cycling Team 0:13:09
99 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:13:09
100 Alexei TSATEVICH Katusha Team 0:13:09
101 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 0:13:13
102 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 0:13:13
103 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 0:13:13
104 Evan HUFFMAN Astana Pro Team 0:13:13
105 Jos VAN EMDEN Blanco Pro Cycling Team 0:13:13
106 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 0:13:13
107 Christopher JUUL JENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:13:13
108 Moreno HOFLAND Blanco Pro Cycling Team 0:13:13
109 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:13:13
110 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:13:13
111 Junya SANO Vini Fantini-Selle Italia 0:13:13
112 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 0:13:13
113 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 0:13:13
114 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 0:13:13
115 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:13:21
116 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 0:13:23
117 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:13:23
118 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 0:13:23
119 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:13:23
120 Sébastien CHAVANEL Team Europcar 0:13:23
121 Tony HUREL Team Europcar 0:13:23
122 Kevin DE MESMAEKER Team Novo Nordisk 0:13:23
123 Fabio CALABRIA Team Novo Nordisk 0:13:23
124 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 0:13:23
125 Luca WACKERMANN Lampre-Merida 0:13:39
126 Takashi MIYAZAWA Team Saxo -Tinkoff 0:13:44
127 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:13:46
128 Damien GAUDIN Team Europcar 0:13:46
129 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:13:46
130 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 0:13:52
131 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 0:13:59
132 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:14:01
133 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia 0:14:08
134 Jacobus VENTER MTN Qhubeka 0:14:08
135 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 0:14:08
136 Jonathan CANTWELL Team Saxo -Tinkoff 0:14:11
137 kevin PEETERS Crelan – Euphony 0:14:20
138 Andrea DI CORRADO Bardiani Valvole-CSF Inox 0:14:23
139 Cheng JI Team Argos-Shimano 0:14:25
140 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 0:14:28
141 Luca PAOLINI Katusha Team 0:14:40
142 Alexander PORSEV Katusha Team 0:14:40
143 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka 0:14:43
144 Roberto DE PATRE Vini Fantini-Selle Italia 0:14:43
145 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:15:03
146 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 0:15:27
147 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:15:59
148 Grégory HABEAUX Accent Jobs – Wanty 0:16:01
149 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:16:23
150 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:18:03
151 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 0:18:03
152 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 0:20:08
153 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:20:08
154 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia 0:20:10
155 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:20:10
156 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 0:20:10
157 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:14
158 Marco HALLER Katusha Team 0:20:14
159 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 0:20:17
160 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:17
161 Markus EICHLER Team NetApp-Endura 0:20:17
162 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:20:17
163 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:17
164 Julio Alexis CAMACHO BERNAL Colombia 0:20:19
165 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:19
166 Timofey KRITSKIY Katusha Team 0:20:21
167 Jetse BOL Blanco Pro Cycling Team 0:20:21
168 Graeme BROWN Blanco Pro Cycling Team 0:20:21
169 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:20:25
170 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:20:25
171 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 0:20:29
172 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:41
173 Rick FLENS Blanco Pro Cycling Team 0:20:53
174 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 0:21:30
175 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 0:24:11
176 Frédéric AMORISON Crelan – Euphony 0:24:54
177 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 0:25:28
178 Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 0:26:08
179 Koen BARBE Crelan – Euphony 0:26:15
180 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty 0:26:15
181 Jonathan BREYNE Crelan – Euphony 0:26:31
182 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:27:08
183 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 0:27:33
184 Thomas RAEYMAEKERS Team Novo Nordisk 0:27:55
185 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony 0:28:07
186 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:28:41
Danilo NAPOLITANO Accent Jobs – Wanty Abandon
Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA Abandon
Mateusz NOWAK CCC Polsat Polkowice Abandon
Stijn STEELS Crelan – Euphony Abandon
Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team Non Partant
Theo BOS Blanco Pro Cycling Team Non Partant
Mark RENSHAW Blanco Pro Cycling Team Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Natnael BERHANE Team Europcar 10:48:27
2 Kevin SEELDRAYERS Astana Pro Team 0:00:10
3 Mustafa SAYAR Torku Sekerspor 0:00:12
4 Maxime MEDEREL Sojasun 0:00:26
5 Rory SUTHERLAND Team Saxo -Tinkoff 0:00:34
6 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 0:00:34
7 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:00:34
8 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 0:00:38
9 Darwin ATAPUMA Colombia 0:00:40
10 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 0:00:43
11 Danail ANDONOV PETROV Caja Rural – Seguros RGA 0:00:47
12 José Joao PIMANTA COSTA MENDES Team NetApp-Endura 0:00:49
13 Angelo PAGANI Bardiani Valvole-CSF Inox 0:00:53
14 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:01:06
15 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 0:01:12
16 Andrey KASHECHKIN Astana Pro Team 0:01:13
17 Luca MAZZANTI Vini Fantini-Selle Italia 0:01:20
18 Brice FEILLU Sojasun 0:01:20
19 Warren BARGUIL Team Argos-Shimano 0:01:25
20 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:36
21 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:01:46
22 Andrey MIZOUROV Torku Sekerspor 0:01:49
23 Robinson Eduardo CHALAPUD Colombia 0:02:29
24 Bruno PIRES Team Saxo -Tinkoff 0:02:34
25 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 0:02:34
26 Maxim BELKOV Katusha Team 0:02:41
27 Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 0:03:00
28 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 0:03:00
29 Jurgen VAN GOOLEN Accent Jobs – Wanty 0:03:10
30 Geoffroy LEQUATRE Bretagne Séché Environnement 0:03:19
31 Wilson Alexender MARENETES TORRES Colombia 0:03:32
32 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 0:03:49
33 Rémi PAURIOL Sojasun 0:03:49
34 Thomas DAMUSEAU Team Argos-Shimano 0:04:01
35 Sébastien DURET Bretagne Séché Environnement 0:04:10
36 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 0:04:51
37 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:58
38 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 0:05:03
39 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:05:03
40 Dennis VAN NIEKERK MTN Qhubeka 0:05:44
41 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:06:13
42 Juan Sebastian ARANGO Colombia 0:06:41
43 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat Polkowice 0:06:56
44 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:06:58
45 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:18
46 Miguel UBETO APONTE Lampre-Merida 0:07:26
47 Mirac KAL Torku Sekerspor 0:07:28
48 Bjorn THURAU Team Europcar 0:07:28
49 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 0:07:33
50 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 0:07:36
51 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 0:07:46
52 Serguei GRETCHYN Torku Sekerspor 0:08:15
53 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:08:15
54 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 0:08:15
55 Nico SIJMENS Cofidis, Solutions Crédits 0:08:19
56 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 0:08:33
57 Anthony DELAPLACE Sojasun 0:09:23
58 Yannick TALABARDON Sojasun 0:09:23
59 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 0:09:26
60 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:09:36
61 Jonathan HIVERT Sojasun 0:09:46
62 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:10:01
63 Sander CORDEEL Lotto-Belisol Team 0:10:04
64 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 0:10:04
65 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 0:10:14
66 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 0:10:14
67 Ignatas KONOVALOVAS MTN Qhubeka 0:10:14
68 Filippo POZZATO Lampre-Merida 0:10:14
69 Andrea PASQUALON Bardiani Valvole-CSF Inox 0:10:14
70 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:10:19
71 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:10:41
72 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 0:10:46
73 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia 0:10:46
74 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:11:01
75 Mauro FINETTO Vini Fantini-Selle Italia 0:12:08
76 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano 0:12:52
77 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:12:56
78 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:13:04
79 Fumiyuki BEPPU Orica GreenEDGE 0:13:04
80 Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits 0:13:04
81 Renaud DION Bretagne Séché Environnement 0:13:04
82 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 0:13:04
83 Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 0:13:04
84 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:13:04
85 Koen DE KORT Team Argos-Shimano 0:13:04
86 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:13:09
87 Bryan COQUARD Team Europcar 0:13:14
88 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:13:15
89 Kristian SBARAGLI MTN Qhubeka 0:13:15
90 Alexei TSATEVICH Katusha Team 0:13:19
91 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:13:19
92 Manuel Antonio Leal CARDOSO Caja Rural – Seguros RGA 0:13:19
93 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:13:19
94 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:13:19
95 Jean-Marc MARINO Sojasun 0:13:19
96 Bert DE BACKER Team Argos-Shimano 0:13:19
97 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 0:13:23
98 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 0:13:23
99 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 0:13:23
100 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 0:13:23
101 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 0:13:23
102 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 0:13:23
103 Evan HUFFMAN Astana Pro Team 0:13:23
104 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:13:23
105 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 0:13:23
106 Christopher JUUL JENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:13:23
107 Junya SANO Vini Fantini-Selle Italia 0:13:23
108 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 0:13:31
109 Kevin DE MESMAEKER Team Novo Nordisk 0:13:33
110 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:13:33
111 Fabio CALABRIA Team Novo Nordisk 0:13:33
112 Sébastien CHAVANEL Team Europcar 0:13:33
113 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:13:33
114 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 0:13:33
115 Tony HUREL Team Europcar 0:13:33
116 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 0:13:33
117 Albert TIMMER Team Argos-Shimano 0:13:40
118 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:13:48
119 Luca WACKERMANN Lampre-Merida 0:13:49
120 Takashi MIYAZAWA Team Saxo -Tinkoff 0:13:54
121 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:13:56
122 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 0:13:56
123 Damien GAUDIN Team Europcar 0:13:56
124 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 0:14:09
125 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:14:11
126 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 0:14:12
127 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia 0:14:18
128 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 0:14:18
129 Jacobus VENTER MTN Qhubeka 0:14:18
130 Jonathan CANTWELL Team Saxo -Tinkoff 0:14:21
131 kevin PEETERS Crelan – Euphony 0:14:30
132 Davide VIGANO Lampre-Merida 0:14:33
133 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 0:14:34
134 Cheng JI Team Argos-Shimano 0:14:35
135 Jos VAN EMDEN Blanco Pro Cycling Team 0:14:37
136 Alexander PORSEV Katusha Team 0:14:50
137 Luca PAOLINI Katusha Team 0:14:50
138 Roberto DE PATRE Vini Fantini-Selle Italia 0:14:53
139 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 0:15:16
140 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 0:15:37
141 Francisco Javier MORENO ALLUE Caja Rural – Seguros RGA 0:15:52
142 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:16:09
143 Andrea DI CORRADO Bardiani Valvole-CSF Inox 0:16:10
144 Grégory HABEAUX Accent Jobs – Wanty 0:16:46
145 Moreno HOFLAND Blanco Pro Cycling Team 0:16:53
146 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka 0:17:56
147 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:18:00
148 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:18:13
149 Robert WAGNER Blanco Pro Cycling Team 0:18:51
150 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 0:18:58
151 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 0:19:40
152 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:20:18
153 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 0:20:18
154 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:20:20
155 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:23
156 Marco HALLER Katusha Team 0:20:24
157 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:27
158 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 0:20:27
159 Markus EICHLER Team NetApp-Endura 0:20:27
160 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:27
161 Julio Alexis CAMACHO BERNAL Colombia 0:20:29
162 Graeme BROWN Blanco Pro Cycling Team 0:20:31
163 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:34
164 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:20:35
165 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:20:35
166 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 0:20:39
167 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 0:20:50
168 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 0:20:51
169 Rick FLENS Blanco Pro Cycling Team 0:21:03
170 Timofey KRITSKIY Katusha Team 0:21:06
171 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 0:21:40
172 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:22:13
173 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia 0:23:42
174 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 0:24:21
175 Jetse BOL Blanco Pro Cycling Team 0:24:43
176 Frédéric AMORISON Crelan – Euphony 0:25:04
177 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 0:26:23
178 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty 0:26:25
179 Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 0:26:28
180 Koen BARBE Crelan – Euphony 0:26:35
181 Jonathan BREYNE Crelan – Euphony 0:26:41
182 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:27:18
183 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony 0:28:17
184 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:29:01
185 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 0:31:35
186 Thomas RAEYMAEKERS Team Novo Nordisk 0:32:07

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej