Aidis Kruopis małeNasz wysłannik w Turcji- Artur Machnik był na konferencji prasowej po zakończeniu 2. etapu wyścigu Tour of Turkey. Sprawdźcie, co miał do powiedzenia dzisiejszy triumfator– Aidis Kruopis (Orica Green-Edge).

 Widziałem wokół siebie wielu kolarzy leżących na szosie, to było bardzo smutne. Ale zdołałem ich wszystkich ominąć. Pięciu zawodników jechało przede mną, więc ich goniłem i udało się.

 Wczoraj drużyna pracowała na Leigha Howarda, a dzisiaj na mnie. Leigh wyprowadził mnie na dobrą pozycję, a ja wykonałem swoją pracę. Moja forma nie była zła, a w Katarze i Malezji po prostu zabrakło mi szczęścia. Miałem nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąć sukces. Miałem szczęście, że zdołałem uniknąć kraksy, ale z drugiej strony trzeba też mieć trochę szczęścia, aby umieć jej uniknąć. Byłem szczęściarzem, ale byłem także silny.

 Pokonanie Greipela dodało mi dużo pewności siebie, on jest przecież jednym z najlepszych sprinterów na świecie. To dużo dla mnie znaczy. Teraz, czekam na kolejną okazję dla sprinterów, być może nadarzy się taka na ostatnim etapie. Ale także jeśli się uda, chciałbym założyć koszulkę punktową. Myślę o tym, żeby pojechać we Vuelcie. Dziś poczyniłem kolejny krok w tym kierunku i myślę, że zdołam wystąpić w Grand Tourze.

 Artur Machnik- Antalya

Poprzedni artykułTour of Turkey: Renshaw i Bos ucierpieli w kraksie
Następny artykułZapraszamy na kryterium o Puchar Burmistrza Żagania
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments