Rutkiewicz TaciakMarek Rutkiewicz został pierwszym liderem BGŻ ProLigi 2013, wygrywając w Sobótce “Ślężańskiego Mnicha”. Oto co zawodnik CCC Polsat Polkowice, powiedział po udanym występie i jakie plany ma na kolejny wyścig.

– Założenia przed wyścigiem były proste, trzeba go wygrać. Na początku chcieliśmy go zacząć delikatnie, nie rzucać od razu wszystkich sił na jedną szalę. Pomimo tego, wyszło tak, że już pierwszy atak odjechał na metę. Bardzo chcieliśmy wygrać, tym bardziej, że nie było pierwszego składu BGŻ i BDC. Trzeba było to wykorzystać i zdobyć jak najwięcej punktów do BGŻ ProLigi.

– Trasa była bardzo ciężka, zmieniona w porównaniu do poprzednich lat. Była to ta sama trasa co na Mistrzostwach Polski w 2005 roku – nam to odpowiadało. Cała runda była na dobrych drogach, zero dziur, dołożona jedna górka. Dla mnie rewelacja.

– Ranking BGŻ ProLigi jest dla nas bardzo ważny. Dzięki zaangażowaniu BGŻ, na wyścigach jest Telewizja Polska, która przeprowadza relację z całego cyklu, więc jest to doskonała możliwość zaprezentowania naszego sponsora, jak i nas samych.

– Na kolejnym wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, również chcielibyśmy wygrać, choć będzie ciężej, gdyż pozostałe ekipy będą już w swoich najmocniejszych składach. Zapowiada się konkretna rywalizacja.

 

Foto: Krzysztof Janczura

Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments