rutMarek Rutkiewicz został pierwszym liderem BGŻ ProLigi 2013, wygrywając w Sobótce “Ślężańskiego Mnicha”. W prowadzonej od tego roku klasyfikacji na najlepszego młodzieżowca BGŻ ProLigi prowadzi Paweł Franczak z Wibatech – Brzeg.

Ślężański Mnich” to wyścig jednodniowy, dlatego za zwycięstwo do zdobycia było 40 punktów. Podobnie jak przed rokiem pulę tą zdobył Marek Rutkiewicz, a na drugim miejscu przyjechał jego klubowy kolega z CCC Polsat Polkowice – Mateusz Taciak, który zainkasował 30 punktów.

Na dziewiątej pozycji finiszował Paweł Franczak, który był najlepszym zawodnikiem do lat 23 i został liderem klasyfikacji młodzieżowej.

Zgodnie z regulaminem BGŻ ProLigi, zaliczani są do niego jedynie polscy zawodnicy, dlatego punkty zdobyte przez obcokrajowców, są przez nich „zabierane” i nie wliczane do cyklu.

Kolejny wyścig BGŻ ProLigi to etapówka Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, która rozpocznie się 12 kwietnia. Za zwycięstwo do zdobycia będzie 50 punktów, a na każdym etapie, trzech najlepszych zawodników zgromadzi odpowiednio 5, 3 i 1 punkt.

 

Klasyfikacja BGŻ ProLigi po 1 z 19 wyścigów:

1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 40 pkt

2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) 30

3. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) 25

4. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) 20

5. Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) 11

6. Marcin Urbanowski (Wibatech Brzeg) 7

7. Adrian Tekliński (Bank BGŻ) 5

8.*Paweł Franczak (Wibatech Brzeg) 3

 

* Zawodnik U23 – młodzieżowiec

 

Informacja prasowa