Borut BozicZespoły Saxo-Tinkoff oraz Astana Pro Team ogłosiły składy na wyścig dookoła Flandrii. Faworytem Duńczyków będzie Matti Breschel, natomiast Kazachów– Maxim Iglinsky lub Borut Bozic.

Oto przewidywania przed wyścigiem dyrektora sportowego Saxo– Larsa Michaelsena:

Nie jest tajemnicą, że Matti jest naszym jokerem na niedzielę. Będziemy go eskortować podczas 200 kilometrów wyścigu tak, aby w finale znalazł się w jak najlepszym miejscu. Niestety, drużyna nie jest tak silna, jak byśmy tego chcieli, ponieważ ostatnio nękały nas kontuzje i choroby. Spodziewam się, że na początku ucieknie około 10-12 kolarzy i wraz ze zbliżającym się finiszem będą tracić przewagę. Kluczowym momentem będzie jak zawsze podjazd pod Kwaremont. Matti czuję się mocny i nie ma wątpliwości, że znajduje się w odpowiedniej formie, aby być z przodu w końcówce. Ale to jest wyścig klasyczny, zawsze potrzeba jeszcze ogromnej ilości szczęścia.

Z kolei dyrektor sportowy Astany– Stefano Zanini twierdzi, że ze składu jego ekipy szansę na sukces ma dwóch wspomnianych wyżej kolarzy. Twierdzi, że Borut Bozic jest u szczytu formy, co pokazał m.in. w Dwars door Vlaanderen oraz Gent-Wevelgem. Iglinsky zaś rozpoczął sezon w Australii, a potem startował we włoskich jednodniowych wyścigach, gdzie mógł atakować, co bardzo lubi. Można było go także podziwiać w czubie podczas E3 Prijs Harelbeke.

Pełny skład Saxo-Tinkoff na Tour of Flanders: Matti Breschel, Daniele Bennati, Michael Mřrkřv, Christopher Juul-Jensen, Jonas Aaen, Johnny Cantwell, Matteo Tosatto oraz Anders Lund.

Pełny skład Astany na Tour of Flanders: Assan Bazayev, Borut Bozic, Dmitriy Gruzdev, Jacopo Guarnieri, Maxim Iglinskiy, Dimitriy Murayev, Simone Ponzi, Ruslan Tleubayev.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments