70. Tour de PologneW niedzielę 24 marca na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbędzie się uroczysta Gala 70. Tour de Pologne UCI World Tour.

BGŻ Arena, to nie tylko siedziba Polskiego Związku Kolarskiego, ale  również wspaniały welodrom w którym z dużym sukcesem organizowane były w 2009r. Mistrzostwa Świata, a w 2010r. Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym.

„ To będzie wyjątkowy wieczór na którym poczujemy atmosferę jubileuszowego Tour de Pologne który w tym roku obchodzi 70. edycję. Dzięki Tour de Pologne, które należy do grona najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, kolarstwo w Polsce może się rozwijać, czego dowodem są nasi zawodnicy w największych drużynach należących do elitarnego grona World Tour – wyjaśnia Czesław Lang Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Jest to absolutnie pierwszy raz kiedy Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się poza granicami kraju, jest to również debiut jeśli chodzi o zagraniczny wyścig rozpoczynający  się we Włoszech. To wydarzenie będzie doskonałą okazją do promocji naszego kraju w mediach krajowych i zagranicznych.

Dwa pierwsze etapy rozpoczną się w Trentino, pomiędzy Rovereto – Madonna di Campiglio (27.07) oraz Marilleva Val di Sole – Passo Pordoi (28.07).

Po przejechaniu przez Trentino i Dolomity, Tour de Pologne wróci do Polski na kolejne pięć emocjonujących etapów które poświęcone będą pamięci Papieża Jana Pawła II.

W BGŻ Arena, podczas Wielkiej Gali  nie zabraknie wielu sportowych osobistości, zawodników byłych i obecnie startujących, władz Polskich i Włoskich. Prócz prezentacji trasy, przedstawieni zostaną sponsorzy i partnerzy  tegorocznego Tour de Pologne m. in. Skandia, Tauron, Lotos i Bank BGŻ,  bez których nie byłaby możliwa coroczna organizacja wyścigu.

W trakcie tego wieczoru zaprezentowane zostaną także imprezy towarzyszące wyścigowi – Nutella Mini Tour de Pologne, poświęcona dzieciom, która obchodzić będzie sześciolecie. Jest to fantastyczna zabawa a jednocześnie wyzwanie dla przyszłych mistrzów kolarstwa, która rozgrywana jest na tej samej trasie, którą pokonuje zawodowy peleton. Również Tour de Pologne Amatorów, który przynosi fanom kolarstwa wiele emocji i daje możliwość sprawdzenia siebie na „królewskim” etapie w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments