Vincenzo NibaliKazachska ekipa Astana podała skład na niedzielny, słynny klasyk z Mediolanu do San Remo. Ich bronią będzie Vincenzo Nibali wspomagany przez doświadczonych i dobrych kolegów.

Manager Astany Giuseppe Martinelli przewiduje, że dużą rolę podczas wyścigu odegrają złe warunki atmosferyczne. W niedzielę we Włoszech spodziewany jest deszcz, a nawet śnieg.

Wielu silnych kolarzy weźmie udział w tym wyścigu– Cancellara, Sagan, Hushovd. W normalnych okolicznościach to któryś z nich powinien wygrać. Nasza taktyka będzie w 100% podporządkowana Vincenzo Nibalemu. Jeśli będzie zła pogoda, to tylko z korzyścią dla niego, ponieważ wszyscy wiedzą, że lepiej jeździ, kiedy jest zimno– powiedział Martinelli.

Zwycięstwo w Tirreno-Adriatico dało Nibalemu dużo pewności siebie, ale także całemu zespołowi. Wszyscy będą na niego pracować, mamy innych dobrych zawodników, którzy będą mieli do wykonania ciężką pracę w trakcie wyścigu. Są: Iglinksy, Grivko, Gasparotto, którzy mogą pojechać efektywnie na podjazdach, ale mamy także Gavazziego i Ponziego, którzy wykonają bardzo ważną robotę w środkowej fazie wyścigu. To jest 300-kilometrowy wyścig, zatem takie rzeczy jak odżywianie, picie oraz dostarczanie odzieży z samochodów jest równie ważne, jak kondycja fizyczna– dodał Martinelli.

Pełny skład Astany na Mediolan-San Remo: Vincenzo Nibali, Enrico Gasparotto, Andrei Grivko, Maxim Iglinskiy, Borut Bozic, Simone Ponzi, Alessandro Vanotti, Francesco Gavazzi.

Marta Wiśniewska