Już jutro, 23 lutego kolarze staną na starcie 68 edycji wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. Zainauguruje on sezon północnych klasyków w sezonie 2013. Ubiegłoroczną edycję wygrał Sep Vanmarcke.

Przed kolarzami 199 km ścigania, ze startem i metą w Gent. W czasie całego dystansu czeka na nich 12 krótkich podjazdów, a także 8 odcinków po bruku.

Na starcie nie zobaczymy żadnego z naszych rodaków.

Profil trasy

Omloop-Het-Nieuwsblad-Elite-1360352251

Lista startowa Omloop Het Nieuwsblad 2013:

Team Blanco
1  Sep Vanmarcke (Bel)
2  Lars Boom (Ned)
3  Rick Flens (Ned)
4  Paul Martens (Ger)
5  Bram Tankink (Ned)
6  Maarten Tjallingii (Ned)
7  Robert Wagner (Ger)
8  Maarten Wijnants (Bel)

Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
11  Tom Boonen (Bel)
12  Sylvain Chavanel (Fra)
13  Gert Steegmans (Bel)
14  Zdenek Stybar (Cze)
15  Niki Terpstra (Ned)
16  Matteo Trentin (Ita)
17  Guillaume Van Keirsbulck (Bel)
18  Martin Velits (Svk)

Lotto Belisol
21  Jurgen Roelandts (Bel)
22  Gaetan Bille (Bel)
23  Jens Debusschere (Bel)
24  Kenny Dehaes (Bel)
25  Gert Dockx (Bel)
26  Vicente Reynes Mimo (Spa)
27  Marcel Sieberg (Ger)
28  Frederik Willems (Bel)

AG2R La Mondiale
31  Davide Appollonio (Ita)
32  Gediminas Bagdonas (Ltu)
33  Manuel Belletti (Ita)
34  Steve Chainel (Fra)
35  Hugo Houle (Can)
36  Valentin Iglinskiy (Kaz)
37  Sébastien Minard (Fra)
38  Anthony Ravard (Fra)

BMC Racing Team
41  Thor Hushovd (Nor)
42  Adam Blythe (GBr)
43  Klaas Lodewyck (Bel)
44  Daniel Oss (Ita)
45  Taylor Phinney (USA)
46  Manuel Quinziato (Ita)
47  Michael Schär (Swi)
48  Greg Van Avermaet (Bel)

FDJ
51  William Bonnet (Fra)
52  David Boucher (Fra)
53  Mickael Delage (Fra)
54  Murilo Antonio Fischer (Bra)
55  Anthony Geslin (Fra)
56  Matthieu Ladagnous (Fra)
57  Yoann Offredo (Fra)
58  Dominique Rollin (Can)

Lampre-Merida
61  Filippo Pozzato (Ita)
62  Mattia Cattaneo (Ita)
63  Davide Cimolai (Ita)
64  Elia Favilli (Ita)
65  Massimo Graziato (Ita)
66  Manuele Mori (Ita)
67  Andrea Palini (Ita)
68  Luca Wackermann (Ita)

Orica GreenEdge
71  Sebastiaan Langeveld (Ned)
72  Fumiyuki Beppu (Jpn)
73  Sam Bewley (NZl)
74  Mitchell Docker (Aus)
75  Jens Keukeleire (Bel)
76  Brett Lancaster (Aus)
77  Michael Matthews (Aus)
78  Svein Tuft (Can)

Sky Procycling
81  Edvald Boasson Hagen (Nor)
82  Bernhard Eisel (Aut)
83  Mathew Hayman (Aus)
84  Salvatore Puccio (Ita)
85  Gabriel Rasch (Nor)
86  Ian Stannard (GBr)
87  Ben Swift (GBr)
88  Geraint Thomas (GBr)

Team Argos-Shimano
91  John Degenkolb (Ger)
92  Nikias Arndt (Ger)
93  William Clarke (Aus)
94  Roy Curvers (Ned)
95  Koen de Kort (Ned)
96  Luka Mezgec (Slo)
97  Ramon Sinkeldam (Ned)
98  Tom Stamsnijder (Ned)

Garmin Sharp
101  Nick Nuyens (Bel)
102  Andreas Klier (Ger)
103  Martijn Maaskant (Ned)
104  David Millar (GBr)
105  Ramunas Navardauskas (Ltu)
106  Jacob Rathe (USA)
107  Sébastien Rosseler (Bel)
108  Johan Vansummeren (Bel)

Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
111  Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa)
112  Wesley Kreder (Ned)
113  Björn Leukemans (Bel)
114  Bertjan Lindeman (Ned)
115  Marco Marcato (Ita)
116  Wouter Mol (Ned)
117  Mirko Selvaggi (Ita)
118  Frederik Veuchelen (Bel)

Topsport Vlaanderen – Baloise
121  Laurens De Vreese (Bel)
122  Tim Declercq (Bel)
123  Pieter Jacobs (Bel)
124  Stijn Neirynck (Bel)
125  Tom Van Asbroeck (Bel)
126  Sven Vandousselaere (Bel)
127  Pieter Vanspeybrouck (Bel)
128  Jelle Wallays (Bel)

Accent Jobs – Wanty
131  Tim De Troyer (Bel)
132  Jempy Drucker (Lux)
133  Jérôme Gilbert (Bel)
134  Gregory Habeaux (Bel)
135  Will Routley (Can)
136  Staf Scheirlinckx (Bel)
137  James Van Landschoot (Bel)
138  Benjamin Verraes (Bel)

Crelan – Euphony
141  Koen Barbe (Bel)
142  Jonathan Breyne (Bel)
143  Sébastien Delfosse (Bel)
144  Kurt Hovelynck (Bel)
145  Egidijus Juodvalkis (Ltu)
146  Kevin Peeters (Bel)
147  Baptiste Planckaert (Bel)
148  Maxime Vantomme (Bel)

Bretagne – Seche Environnement
151  Erwann Corbel (Fra)
152  Jean-Luc Delpech (Fra)
153  Benoit Jarrier (Fra)
154  Clément Koretzky (Fra)
155  Benjamin Le Montagner (Fra)
156  Geoffroy Lequatre (Fra)
157  Pierre- Perrichon (Fra)
158  Florian Vachon (Fra)

Champion System Pro Cycling Team
161  Clinton Avery (NZl)
162  Matthew Brammeier (Irl)
163  Matthias Friedemann (Ger)
164  Kun Jiang (Chn)
165  Mart Ojavee (Est)
166  Ryan Roth (Can)
167  Bobbie Traksel (Ned)
168  Kin San Wu (Hkg)

Cofidis, Solutions Credits
171  Florent Barle (Fra)
172  Julien Fouchard (Fra)
173  Egoitz Garcia Echeguibel (Spa)
174  Jan Ghyselinck (Bel)
175  Arnaud Labbe (Fra)
176  Adrien Petit (Fra)
177  Nico Sijmens (Bel)
178  Romain Zingle (Bel)

IAM Cycling
181  Heinrich Haussler (Aus)
182  Marco Bandiera (Ita)
183  Martin Elmiger (Swi)
184  Kristof Goddaert (Bel)
185  Sébastien Hinault (Fra)
186  Kevin Ista (Bel)
187  Dominic Klemme (Ger)
188  Aleksejs Saramotins (Lat)

Team Katusha
191  Alexander Kristoff (Nor)
192  Aliaksandr Kuchynski (Blr)
193  Vyacheslav Kuznetsov (Rus)
194  Luca Paolini (Ita)
195  Alexander Porsev (Rus)
196  Rudiger Selig (Ger)
197  Gatis Smukulis (Lat)
198  Alexey Tsatevitch (Rus)

Sojasun
201  Maxime Daniel (Fra)
202  Jimmy Engoulvent (Fra)
203  Christophe Laborie (Fra)
204  Cyril Lemoine (Fra)
205  Rony Martias (Fra)
206  Jean- Paiani (Fra)
207  Evaldas Siskevicius (Ltu)
208  Alexis Vuillermoz (Fra)

Team Europcar
211  Sébastien Chavanel (Fra)
212  Jerome Cousin (Fra)
213  Damien Gaudin (Fra)
214  Vincent Jérôme (Fra)
215  Alexandre Pichot (Fra)
216  Angelo Tulik (Fra)
217  Sébastien Turgot (Fra)
218  David Veilleux (Can)

Team NetApp – Endura
221  Zakkari Dempster (Aus)
222  Russell Downing (GBr)
223  Markus Eichler (Ger)
224  Blaz Jarc (Slo)
225  Jonathan McEvoy (GBr)
226  Erick Rowsell (GBr)
227  Andreas Schillinger (Ger)
228  Paul Voss (Ger)

MTN – Qhubeka
231  Gerald Ciolek (Ger)
232  Ferekalsi Debesay Abrha (Eri)
233  Ignatas Konovalovas (Ltu)
234  Youcef Reguigui (Alg)
235  Martin Reimer (Ger)
236  Jay Robert Thomson (RSA)
237  Jacobus Venter (RSA)
238  Adrien Niyonshuti (Rwa)

Vini Fantini
241  Rafael Andriato (Bra)
242  Roberto De Patre (Ita)
243  Mauro Finetto (Ita)
244  Oscar Gatto (Ita)
245  Kevin Hulsmans (Bel)
246  Luca Mazzanti (Ita)
247  Luigi Miletta (Ita)
248  Mattia Pozzo (Ita)

Arek Waluga